اگر به دنبال بهترین برنامه انتقال فایل برای گوشی های اندروید و ios خود هستید، زاپیا مناسب ترین انتخاب برای شما خواهد بود. برنامه انتقال فایل زاپیا یک برنامه اشتراک‌گذاری فایل همتا به همتا است که به کاربران اجازه می‌دهند فایل‌ها را با هر اندازه و هر فرمتی، بدون نیاز به اتصال به اینترنت انتقال دهند. برنامه انتقال فایل زاپیا در اوایل سال 2011 توسط استیو، وانگ شیائو دونگ، و شانگپین چانگ، که همگی سال‌ها در دره سیلیکون کار کرده بودند، تأسیس شد که دفتر مرکزی آن در ایالات متحده با یک تیم توسعه در چین واقع شده است. این برنامه در ابتدا به بازار چین معرفی شد، زیرا به کاربران کشورهای دارای دسترسی محدود به اینترنت امکان می داد، بدون هیچ هزینه ای و بدون داشتن وای فای یا داده تلفن همراه، فایل ها را به صورت بی سیم به اشتراک بگذارند. در ادامه شما را به طور کامل با نحوه کار برنامه انتقال فایل زاپیا آشنا کرده و به شرح مزیت های بی نظیر این اپلیکیشن می پردازیم.

نحوه کار با برنامه انتقال فایل زاپیا

نحوه کار با برنامه انتقال فایل زاپیا

اگر به دنبال یک اپلیکیشن برای انتقال فایل های خود هستید، به طور قطع برنامه انتقال فایل زاپیا به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی فایل های خود را به صورت بی سیم بین رایانه شخصی و اندروید، رایانه شخصی و iOS، یا اندروید و iOS به اشتراک بگذارید. اساساً دو روش وجود دارد که می توانید برای اشتراک گذاری فایل با زاپیا بین رایانه شخصی و تلفن انجام دهید. این روش ها عبارتند از: هات اسپات ویندوز و هات اسپات موبایل. با به کارگیری هر یک از دو روش ذکر شده، کاربر می تواند از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر عملیات ارسال فایل‌ از طریق زاپیا را با موفقیت به پایان برساند. پس مطابق با گام های زیر پیش بروید تا عملیات اشتراک گذاری فایل با زاپیا به درستی به پایان برسد.

روش 1. اشتراک گذاری فایل با زاپیا با استفاده از هات اسپات ویندوز

مرحله 1: اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه انتقال فایل زاپیا را بر روی گوشی موبایل و رایانه خود نصب کنید. مرحله 2: برای اشتراک گذاری فایل با زاپیا در این روش، باید نرم افزار را روی رایانه شخصی و تلفن همراه خود، اجرا کنید. در بخش Connect در نرم افزار زاپیا نصب شده بر روی رایانه شخصی خود، "create hotspot group" را انتخاب کنید. پس از انجام این کار، یک کد QR با نام هات اسپات و رمز عبور زیر آن ظاهر می شود. مرحله 3: سپس زاپیا را روی گوشی خود اجرا کنید و با انتخاب نماد اسکن در گوشه سمت راست بالا، کد QR را اسکن کنید. پس از اسکن کد QR، رایانه شخصی و تلفن همراه شما فوراً به هم متصل می شوند. هنگام اسکن کد QR، نیازی به وارد کردن نام و رمز عبور هات اسپات نیست. مرحله 4: در برنامه انتقال فایل زاپیا برای روش دوم، برنامه را در تلفن خود باز کنید. و دکمه Transfer را در پایین برنامه روی گوشی خود انتخاب کنید. مرحله 5: اکنون گزینه Join Group را انتخاب کنید. مرحله 6: سپس، از شما می‌خواهد «مجوز موقعیت مکانی اعطا کنید»، «سرویس GPS را روشن کنید» و «بلوتوث را روشن کنید». پس از انجام مراحل، بر روی دکمه "بعدی" کلیک کنید. مرحله 7: اکنون می توانید نام رایانه شخصی خود را انتخاب کنید و دستگاه های شما فوراً متصل می شوند. مرحله 8: برای ارسال فایل از طریق زاپیا از محیط گوشی موبایل به رایانه شخصی، می توانید بخش های مختلفی مانند برنامه، عکس، فایل ها و ویدیو را در گوشی خود مرور کنید. بنابراین، بخشی را که می خواهید فایل ها را به رایانه شخصی خود ارسال کنید، انتخاب کنید. سپس، برای ارسال فایل از طریق زاپیا ابتدا فایل مورد نظر را پیدا کرده و بعد از انتخاب آن، بر روی گزینه «اشتراک‌گذاری» را در پایین برنامه خود بزنید تا فایل‌هایی را که انتخاب کرده‌اید به اشتراک بگذارید.

روش 2. اشتراک گذاری فایل با زاپیا با استفاده از هات اسپات موبایل

مرحله 1: برنامه انتقال فایل زاپیا در روش دوم به این صورت عمل می کند که گزینه "Transfer" را در صفحه گوشی خود انتخاب کرده تا گزینه هایی را برای نحوه اتصال به رایانه شخصی خود دریافت کنید. مرحله 2: "ایجاد گروه" را انتخاب کنید تا به طور خودکار بلوتوث گوشی شما روشن شود. در اینجا یک کد QR، نام گروه و رمز عبور آن را در زیر برای اتصال به گروه مشاهده خواهید کرد. مرحله 3: در برنامه انتقال فایل زاپیا در رایانه شخصی خود، "Join Group" را انتخاب کنید و شروع به جستجو برای گروه های موجود می کند. پس از نمایش گروه، دکمه "اتصال" را در کنار نام گروه انتخاب کنید. مرحله 4: رمز عبور را وارد کنید. سپس، دستگاه های شما فوراً برای اشتراک گذاری فایل ها متصل می شوند. از طریق این روش می توانید تصاویر، ویدئوها یا هر فایلی را به اشتراک بگذارید.

بهترین ویژگی های برنامه انتقال فایل زاپیا

بهترین ویژگی های برنامه انتقال فایل زاپیا

اشتراک‌گذاری و ارسال فایل از طریق زاپیا را با ایجاد شبکه‌ای برای افراد دور و نزدیک آسان‌تر می‌کند تا بتوانند هر نوع فایلی را به اشتراک بگذارند. پیش از این، انتقال فایل یک کار هزینه بر و نسبتا دشواری بود اما زاپیا این عملیات را برای شما آسان کرده است. اتصال بی سیم: ارسال فایل از طریق زاپیا از دستگاهی به دستگاه دیگر، بدون نیاز به استفاده از کابل قابل انجام است. انتقال سریع: برنامه انتقال فایل زاپیا به شما این امکان را می‌دهد تا انتقال سریع و پایدار فایل را از طریق یک شبکه بی سیم تجربه کنید. ارسال فایل از طریق زاپیا می تواند به سرعت پنج مگابایت در ثانیه برسد که این مورد، به دسترسی به اینترنت یا داده های تلفن همراه وابسته نیست. این بدان معناست که می توانید بدون نگرانی از هزینه های گران داده، از زاپیا استفاده کنید.

 استفاده رایگان: برنامه انتقال فایل زاپیا فایل ها را با هر فرمت و هر اندازه ای در چندین پلتفرم بدون نیاز به استفاده از WiFi یا داده تلفن همراه منتقل کنید. پس برای اشتراک گذاری فایل با زاپیا نیازی به خرید بسته های اینترنتی ندارید. AirDrop: برنامه انتقال فایل زاپیا از چارچوب اتصال MultiPeer استفاده می کند که پایه و اساس AirDrop برای پشتیبانی از اشتراک گذاری فایل بین دستگاه های iOS و Mac است.

انتقال فایل بدون محدودیت: این برنامه از فرمت‌های فایل کاملاً متفاوت و همچنین اسناد، فیلم‌ها، موسیقی، تصاویر، فایل‌های PDF، پوشه‌های فشرده، ارائه‌ها و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی می‌کند. این امکان را به شما می دهد تا ارسال فایل از طریق زاپیا بدون مشکل و محدودیت انجام شود. پشتیبانی از اشتراک گذاری گروهی: برنامه انتقال فایل زاپیا پخش کننده رسانه ذاتی را برای مشاهده ویدیوهای دریافتی ارائه می دهد. همچنین فرمت های محبوب فایل های موسیقی را پخش می کند و با نمایشگرهای تصویر و اسناد دستگاه شما ادغام می شود.

وابستگی خوشه ای: یکی از ساده‌ترین گزینه‌های زاپیا، وابستگی خوشه‌ای است. این برنامه به شما امکان می دهد تا گروه های حداکثر پنج نفره ایجاد کنید. هر یک از اعضای خوشه فایل ها را از طریق یک شبکه بی سیم مشابه ارسال و دریافت می کند. اتصال دستگاه های هم جوار: برای این منظور، ویژگی اشتراک‌گذاری فایل با زاپیا به صورت گروهی، به جوامع این اجازه را می‌دهد تا شبکه‌های محلی ایجاد کنند و متعاقباً داده‌هایی مانند موسیقی، ویدیو، برنامه‌ها را بین دستگاه‌ها انتقال دهند. برنامه انتقال فایل زاپیا سه گزینه برای اشتراک گذاری ارائه می‌کند: کاربران می‌توانند یک گروه ایجاد کنند و دیگران را به پیوستن دعوت کنند، یک کد QR شخصی‌سازی کنند، یا تکان دهند تا فایل‌ها را مستقیماً متصل و ارسال کنند.

چت آفلاین: علاوه بر اشتراک گذاری فایل با زاپیا با چندین نفر، ویژگی پیام رسان فوری به کاربران اجازه می دهد تا به صورت آفلاین با یکدیگر چت کنند. ویژگی دوربین از راه دور همه چیز را یک قدم جلوتر می برد و به شما امکان می دهد نمای دوربین دوستان خود را در دستگاه خود منعکس کنید.

برتری برنامه انتقال فایل زاپیا نسبت به نرم افزارهای مشابه

برتری برنامه انتقال فایل زاپیا نسبت به نرم افزارهای مشابه

برنامه انتقال فایل زاپیا اکنون با پشتیبانی از 20 زبان از جمله انگلیسی، چینی، هندی، اسپانیایی، عربی، تایلندی، برمه ای، اندونزیایی، ایتالیایی، ویتنامی، روسی، فارسی، تامیلی، مالایایی، تلگو، مالایی، ترکی، کره ای و پرتغالی به کاربران سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. رقبای زیادی بعد از زاپیا وارد بازار شدند که از آنها استقبال چندانی نشد به طوری که بسیاری از آنها کاملا کنار گذاشته شدند. تمرکز مهندسی قوی زاپیا به این شرکت کمک کرده است که سرپا بماند. علت این امر پشتیبانی زاپیا، از چندین پلتفرم مانند Windows Phone و Samsun Tizen می باشد. 

کلام آخر

اگر شما جز افراد علاقه مند به اشتراک گذاری فایل با دوستان خود هستید و می خواهید فایل های حجیم را به افراد نزدیک خود به ارسال کنید، برنامه انتقال فایل زاپیا بهترین انتخاب برای شما است. چرا که در کمترین زمان و بدون هزینه از عملیات ارسال فایل پشتیبانی می کند.

منبع