با استفاده از بهترین مرورگر موبایل شما می‌توانید یک تجربه شخصی از وب گردی داشته باشید و دقیقا مثل گوشی‌های اندرویدی می‌توانید ظاهر و احساس صفحه اصلی گوشی خودتان را شخصی‌سازی کنید. با عرضه اندروید ۱۲ شما می‌توانید مرورگر گوشی خودتان را هم به یک مرورگر سریع‌تر و امن‌تر ارتقاء دهید تا تجربه بهتری از وبگردی داشته باشید. البته به نظر خیلی از کاربران، گوگل کروم یکی از بهترین برنامه های اندروید برای جستجو در اینترنت است اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که بیشتر بر روی سرعت، امنیت و... تمرکز دارند و حتی برخی سیستم عامل‌ها نیز دارای پروکسی داخلی هستند که باعث افزایش امنیت شما خواهند شد. خیلی از این مرورگرها نیز امکان همگام‌سازی با نسخه دسکتاپ را دارند و می‌توانید تب‌های باز خودتان را بین دستگاه‌های مختلف جابجا کنید. 

ما بیش از ده عدد از بهترین مرورگر موبایل مختلف را تست کردیم تا بهترین مرورگر آیفون و اندروید را پیدا کنیم. در تمامی این تست ها گوگل کروم بهترین مرورگر اندروید شناخته شده و به همین خاطر هم بر روی خیلی از گوشی‌های اندروید به عنوان مرورگر پیشفرض شناخته می‌شود. گوگل کروم تعامل و سازگاری بسیار بالایی بین نسخه دسکتاپ و موبایل دارد و امکان ذخیره‌سازی امن دیتا برای نگهداری شماره کارت و رمزعبور و همچنین مسدودسازی تبلیغات پاپ آپ و مخرب را به شما می‌دهد. همچنین مرورگرهای فایرفاکس، Brave، اپرا، ویوالدی و مایکروسافت Edge نیز سازگاری و تعامل بسیار بالایی در بین سیستم عامل‌های مختلف دارند و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند. 

مرورگر آیفون اپرا داده‌ها را فشرده می‌کند تا در مصرف اینترنت شما صرفه جویی شود و صفحات مختلف با سرعت بیشتری بارگذاری شوند. همچنین یک سرویس پروکسی داخلی هم دارد که امکان وبگردی امن را برای شما فراهم خواهد کرد. Edge نیز این امکان را به شما می‌دهد که داده‌های مختلف را بهتر سازماندهی کنید و بتوانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. مرورگر ویوالدی نیز دارای یک اسکنر QR و افزونه یادداشت بردای است و می‌تواند صفحات وب را به صورت کامل ذخیره کند. مرورگر Brave نیز یکی دیگر از مرورگرهایی است که به عنوان بهترین مرورگر موبایل شناخته می‌شود و می‌تواند تمامی تبلیغات‌های مزاحم را مسدود کند. 

بهترین مرورگر موبایل 2022: گوگل کروم

بهترین مرورگر موبایل: گوگل کروم

در صورتی که به اکوسیستم نرم افزارهای گوگل علاقه زیادی دارید و نمی‌توانید از مرورگر دیگری استفاده کنید، پس مرورگر اختصاصی گوشی اندروید شما، بهترین گزینه ممکن به شمار می‌رود. بهترین قابلیت این مرورگر آیفون 2022، امکان همگام سازی نسخه موبایل و دسکتاپ آن است. این موضوع باعث می‌شود که در تمامی دستگاه‌ها بتوانید به پسوردهای ذخیره شده خودتان دسترسی داشته باشید. به عنوان بهترین مرورگر موبایل موجود در بازار، کروم یکی از مورد اعتمادترین مرورگرهای دنیا محسوب می‌شود و اکثر برنامه نویس‌ها در زمان کار از گوگل کروم برای تست وبسایت‌های خودشان استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از قابلیت‎‌های گوگل کروم، امکان ذخیره‌سازی داده‌های حساس در زمان پرداخت است. با استفاده از این قابلیت، اطلاعات حساسی مثل شماره کارت درون حافظه اختصاصی نرم افزار ذخیره خواهند شد و می‌توانید در زمان پرداخت به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. حالت Data-Saver، ترجمه خودکار ده ها زبان مختلف، مسدود کننده تبلیغات آزار دهنده و پاپ آپ و توانایی گروه بندی تب‌های مختلف برخی از قابلیت‌های این نرم افزار به شمار می‌روند. در صورتی که بر روی دستگاه‌های دیگر خودتان از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید پس توصیه می‌کنیم که این مرورگر را روی گوشی موبایل خودتان هم نصب کنید و از قابلیت‌های منحصر به فرد آن استفاده کنید.

دانلود گوگل کروم برای اندروید

دانلود گوگل کروم برای آیفون

بهترین مرورگر موبایل 2022: اپرا

بهترین مرورگر موبایل 2022 اپرا

اپرا یکی دیگر از موارد موجود در لیست بهترین مرورگر موبایل است که هم به عنوان مرورگر اندروید و هم به عنوان مرورگر آیفون قابل استفاده است. همچنین این مرورگر دارای یک نسخه دسکتاپ است که باعث می‌شود تمامی قابلیت‌های آن در هر دو دستگاه قابل دسترسی باشند. مهم‌ترین ویژگی مرورگر آیفون اپرا، قابلیت Data Saver آن است که باعث فشرده‌سازی ویدیوها و صفحات وب استاندارد خواهد شد. این موضوع باعث خواهد شد که صفحات با سرعت بیشتری بارگذاری شوند و همچنین مصرف اینترنت آن‌ها نیز به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت. 

مروگر اندروید اپرا که بهترین مرورگر موبایل شناخته می‌شود دارای یک قابلیت تحت عنوان VPN رایگان است که یک آدرس آی پی مجازی در اختیار شما قرار می‌دهد اما به یاد داشته باشید که نمی‌توانید از قابلیت VPN و Data Saver به صورت همزمان استفاده کنید. همچنین این VPN فقط امکان شخصی‌سازی دیتاهای ارسالی از طریق مرورگر اپرا را دارد و تاثیری بر دیگر نرم افزارهای نصب شده روی گوشی موبایل شما نخواهد داشت. در تست‌های ما مرورگر آیفون اپرا بعد از گوگل کروم بهترین مرورگر موبایل شناخته شد و قابلیت‌های متنوع آن می‌تواند نیازهای شما را به راحتی برطرف کند.

دانلود اپرا برای اندروید

دانلود اپرا برای ایفون

بهترین مرورگر موبایل 2022: مرورگر اندروید و آیفون فایرفاکس

بهترین مرورگر موبایل 2022: مرورگر اندروید و آیفون فایرفاکس

مانند مرورگر اندروید گوگل کروم، در صورتی که بر روی دسکتاپ نیز از مرورگر فایر فاکس استفاده می‌کنید، بهترین مرورگر موبایل برای شما نسخه اندروید این مرورگر خواهد بود. رمزهای عبور، بوکمارک‌ها و تاریخچه مرورگر شما به صورت کامل بین گوشی موبایل و کامپیوتر شما همگام‌سازی خواهند شد و می‌توانید با استفاده از یک حساب کاربری فایر فاکس تمامی آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین اگر روی نسخه دسکتاپ وقت زیادی را در یک سایت خاص می‌گذرانید، در نسخه موبایل هم سایت مورد نظر برای شما هایلایت خواهد شد. به کمک این مرورگر می‌توانید اطلاعاتتان را به صورت کامل شخصی سازی کنید و تم‌ها و افزونه‌های مختلفی را روی آن نصب کنید.

در صورتی که نحوه نمایش تب‌ها بر روی مرورگر، برای شما خیلی مهم است و می‌خواهید رنگ‌های آن را دقیقا برحسب نیاز خودتان تغییر دهید، مرورگر اندروید فایرفاکس یکی از بهترین گزینه‌هایی خواهد بود که در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته اگر خیلی به شخصی سازی تجربه کاربری خودتان علاقه مند نیستید، مرورگر اندروید فایر فاکس بهترین مرورگر موبایل برای شما نخواهد بود، زیرا حتی برای نصب اولیه هم باید تا حدودی مرورگر را شخصی سازی کنید. در صورتی هم که امنیت و حریم خصوصی برای شما خیلی مهم است، مرورگر آیفون و اندروید فایر فاکس فوکوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مرورگر برخی از قابلیت‌های نسخه اصلی آن حذف شده اما حریم خصوصی آن تقویت شده است.

دانلود فایرفاکس برای اندروید

دانلود فایرفاکس برای ایفون

بهترین مرورگر موبایل 2022: مرورگر امنیتی Duck Duck Go

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر امنیتی Duck Duck Go

مرورگر Duck Duck Go براساس موتور جستجویی به همین اسم ساخته شده است و بر پایه هسته کرومیوم کار می‌کند. این مرورگر هیچکدام از قابلیت‌های جانبی موارد لیست بهترین مرورگر اندروید را در خود جای نداده است اما تمام تمرکز آن بر حفظ حریم شخصی شما منعطف شده است. در سمت راست نوار آدرس مرورگر یک کلید قرار گرفته است که با لمس آن تمام تاریخچه مرورگر و تب‌های باز شما پاک خواهند شد. همچنین این مرورگر اندروید تمامی نرم‌فزارهای تبلیغاتی و ad-trackerها که فعالیت‌های شما را برای اهداف تبلیغاتی ردیابی می‌کنند را نیز غیرفعال خواهد کرد و بالاترین سطح رمزنگاری را برای سایت‌هایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید فعال می نماید. تمامی سایت‌هایی نیز که از آن‌ها بازدید خواهید کرد از لحاظ امنیتی یک نمره اختصاصی از A تا F دریافت می‌کنند.

دانلود Duck Duck Go برای اندروید

دانلود Duck Duck Go برای ایفون

بهترین مرورگر موبایل 2022: مرورگر اندروید ویوالدی

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر اندروید ویوالدی

ویوالدی (Vivaldi) یک مرورگر دسکتاپ است که امکانات شخصی سازی گسترده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد و نسخه اندروید این مرورگر هم به تازگی منتشر شده است. در این نسخه نیز قابلیت‌های منحصر به فرد متعددی گنجانده شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. زمانی که این مرورگر را باز کنید، یک صفحه تحت عنوان Speed Dial برای شما باز می‌شود که ظاهر زیبایی دارد و امکان دسترسی به بوکمارک‌های مختلف را به شما می‌دهد. همچنین این مرورگر دارای قابلیت‌های متنوعی مثل ادیتور متن حرفه‌ای، امکان عکس برداری از تمام صفحه و امکان کپی برداری از تب‌های مختلف است. امکان ترجمه صفحات وب به بیش از ۱۰۰ زبان مختلف نیز یکی دیگر از قابلیت‌های مرورگر اندروید ویوالدی است. 

دانلود ویوالدی برای اندروید

بهترین مرورگر موبایل 2022: مرورگر آیفون و اندروید Brave

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر آیفون Brave

در صورتی که به دنبال بهترین مرورگر موبایل هستید، مرورگر آیفون و اندروید Brave نیز یکی از گزینه‌هایی است که در اختیار شما قرار دارد. مرورگر آیفون Brave یکی از بهترین اپلیکیشن های آیفون است که با ad-blocker داخلی برای گوشی‌های موبایل عرضه شد. این قابلیت به صورت پیش فرض فعال است و تمامی تبلیغات آزاردهنده را مسدود خواهد کرد. همچنین در صورت استفاده از این تبلیغات و بازدید از وبسایت‌های معرفی شده توسط آن یا مشاهده تبلیغات اختصاصی پاداش دریافت خواهید کرد. این پاداش به صورت رمز ارز خواهد بود و می‌توانید آن را در صرافی‌های ارز دیجیتال به راحتی نقد کنید. تمامی قابلیت‌های پیش فرض برای یک مرورگر داخل مرورگر آیفون و اندروید Brave گنجانده شده است و قابلیت‌های اضافی مثل تب‌های خصوصی و تنظیمات حریم شخصی آن را به بهترین مرورگر موبایل تبدیل کرده‌اند.

دانلود Brave برای اندروید

دانلود Brave برای اندروید

چطور بهترین مرورگر موبایل را انتخاب کنیم؟

برای خیلی از افراد بهترین مرورگر موبایل، مرورگری است که به صورت پیش فرض بر روی گوشی آن‌ها نصب شده است. در صورتی که زمان وبگردی با موبایل هیچ مشکلی با مرورگر اندروید گوگل کروم ندارید، بهتر است از همین مرورگر استفاده کنید زیرا بهترین مرورگر موبایل محسوب می شود و نیازی نیست که به دنبال جایگزین برای آن بگردید. با این وجود اگر روی کامپیوتر شخصی خودتان از مرورگرهای دیگری استفاده می‌کنید، بهتر است از نسخه موبایل همان مرورگر روی گوشی موبایل خودتان هم استفاده کنید. اپرا، فایر فاکس و حتی مایکروسافت Edge دارای نسخه اختصاصی موبایل هم هستند و می‌توانند به راحتی روی گوشی آیفون یا اندروید شما نیز نصب شوند.