موضوع بهترین بازی برای کودکان یکی از موضوعاتی است که بررسی آن کمی عجیب است. امروزه رشد بچه‌ها نسبت به گذشته کمی سریعتر است و خیلی از بچه‌ها نیز به بازی‌های محبوبی مثل فورت نایت و پابجی علاقه دارند. با این وجود در این مقاله ما بیشتر به بازی‌های آموزشی و بازی‌هایی که بیشتر دارای تم بچه‌گانه هستند می‌پردازیم. تمامی بازی‌های این لیست برای بچه‌ها کاملا امن هستند و خیلی از آن‌ها نیز دارای پرداخت درون برنامه‌ای و تبلیغات زننده نیستند. به همین خاطر در صورتی که بهترین بازی برای کودکان را از این لیست انتخاب کنید می‌توانید با خیال راحت گوشی را در اختیار فرزند دلبند خودتان قرار دهید و به کارهای روزمره بپردازید: بهترین بازی‌های گوشی برای بچه‌ها به شرح زیر هستند:

بهترین بازی برای کودکان: Babadu Kids Games

بهترین بازی برای کودکان: Babadu Kids Games

Babadu یک استودیو توسعه بازی است که هزاران بازی گوشی مناسب برای کودکان و مجموعه‌ای از بهترین بازی های کودکانه منتشر کرده است. مطمئنا تمامی این بازی‌ها فوق‌العاده نیستند اما خیلی از آن‌ها ارزش یکبار امتحان کردن را دارند. بازی‌های توسعه یافته توسط این استودیو خیلی جذاب هستند و برخی از آن‌ها نیز ارزش آموزشی دارند. با استفاده از بازی‌های استودیو بابادو فرزند شما می‌تواند در نقش یک دکتر بازی کند، به سوپرمارکت مراجعه کند، کیک یا شیرینی‌های مختلفی بپزد و.... هربازی ساختار خاص خودش را دارد اما کودکان به راحتی می‌توانند این ساختار را کشف کنند و نحوه بازی کردن را یاد بگیرند. بازی‌های این استودیو که توانسته‌اند در لیست بهترین بازی برای کودکان قرار بگیرند به صورت کاملا رایگان قابل دانلود هستند و حتی نسخه‌های پولی آن‌ها نیز که با خرید درون برنامه‌ای قابل تهیه هستند قیمت مناسبی دارند. 

بهترین بازی برای کودکان: The Endless Kids Games

بهترین بازی برای کودکان: The Endless Kids Games

مجموعه بازی‌های Endless یک مجموعه بازی گوشی برای کودکان است که شامل بازی‌های مختلفی مثل بازی الفبا، اعداد، بازی با کلمات، آموزش زبان و... می‌باشد. انجام دادن‌ بازی‌های موجود در این مجموعه بازی گوشی برای کودکان تقریبا آسان است و در عین حال کاربرد آموزشی نیز دارند. نسخه رایگان این بازی‌ها دارای مراحل محدودی هستند و برای دسترسی به مراحل کامل باید نسخه پولی یا مود شده آن را تهیه کنید. البته توصیه ما این است که نسخه مود شده را از سایت‌های ایرانی دریافت کنید؛ چرا که نسخه پولی این بازی‌ها قیمت بسیار بالایی دارد.

بهترین بازی برای کودکان: Human Heroes: Einstein's Clock

بازی قهرمانان انسانی: ساعت انیشتین یکی دیگر از موارد موجود در لیست بهترین بازی برای کودکان است. این بازی به صورت کاملا رایگان قابل دانلود است که دارای عناصر آموزشی مختلفی می‌باشد. در این بازی مجموعه‌ای از بازی‌های کوچک دیگر وجود دارد که از طریق آن‌ها فرزند شما با مفهوم زمان آشنا خواهد شد. همچنین با استفاده از این بازی فرزند شما مواردی مثل خواندن ساعت عقربه‌ای را هم یاد می‌گیرد اما تمرکز اصلی بازی روی موارد پیچیده‌تر است. این بازی با وجود اینکه در لیست بهترین بازی های کودکانه قرار گرفته است اما به شکل هوشمندانه‌ای اجرا شده است و به همین خاطر بزرگترها نیز به آن علاقه دارند.

بهترین بازی های کودکانه: Intellijoy

نمی‌توان لیستی از بهترین بازی برای کودکان آماده کرد و در آن به بازی‌های محبوب Intellijoy نپرداخت. Intellijoy یکی از توسعه‌دهنده‌های مشهور بازی‌های موبایل است که در زمینه تولید بازی گوشی برای کودکان تخصص دارد. در لیست بازی‌های ایجاد شده توسط این توسعه دهنده، بازی‌های ساده‌ای مثل نقطه خط و پازل الفبا در کنار بازی‌های خلاقانه‌ای مثل نقاشی کودکان و پازل‌های مبتدی وجود دارد. اکثر والدین به بازی‌های این توسعه دهنده علاقه دارند و برای کودکان خردسال فوق‌العاده هستند. شما می‌توانید بازی‌های گوشی موبایل این توسعه دهنده را به صورت تکی هم دانلود کنید اما توصیه می‌کنیم با دانلود مجموعه بازی‌های Intellijoy به صورت یکجا، از تمامی بازی‌های عرضه شده توسط این توسعه دهنده لذت ببرید. 

بازی گوشی برای کودکان: LEGO Games

بازی گوشی برای کودکان: LEGO Games

بازی‌های LEGO را هم می‌توان بهترین بازی برای کودکان به شمار آورد. این استودیو دارای عناوین مختلفی مثل بازی‌های کامیک، بازی‌های Star Wars و چندین بازی اختصاصی و اورجینال است. اکثر این عناوین هم بازی‌های ماجراجویی با نحوه بازی مختلف هستند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که انجام دادن اکثر این بازی‌ها راحت و لذت بخش است. همچنین اکثر بازی‌ها به صورت رایگان عرضه می‌شوند و نسخه مود شده هرکدام نیز برای اندروید قابل دانلود است. در صورتی که اکشن فیگورهای اورجینال لگو را هم داشته باشید، می‌توانید از آن‌ها در برخی از این بازی‌ها استفاده کنید. در واقع لگو یکی از معدود تولیدکننده‌هایی است که از این قابلیت در بازی‌های خودش استفاده می‌کند.

بازی گوشی مناسب برای کودکان: Minecraft

ماینکرفت یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دنیا و بهترین بازی برای کودکان است. این بازی علاوه بر کودکان، طرفداران زیادی هم در بین بزرگسال‌ها دارد. این بازی در یک زمین خالی آغاز می‌شود و می‌توانید عناصر مختلف را استخراج کنید و با استفاده از همان عناصر اشیاء متنوعی را بسازید. در صورتی که نگران محتوای آزاردهنده هستید می‌توانید از حالت خلاقانه این بازی برای کودکان خودتان استفاده کنید اما برای بچه‌های بزرگتر می‌توانید از حالت ماجراجویی نیز استفاده کنید. قیمت این بازی در گوگل پلی حدودا ۷ دلار است اما می‌توانید نسخه مود شده آن را از سایت‌های ایرانی و به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. برای استفاده از امکانات بیشتر هم می‌توانید با خرید درون برنامه‌ای، اسکین‌ها و پوسته‌های مختلفی را خریداری کنید اما این موضوع به هیچ عنوان ضروری نیست.

بهترین بازی برای کودکان: PBS Kids Games

PBS یک استودیو بازی‌سازی معتبر است و بازی‌های PBS Kids هم مجموعه بازی اختصاصی این استودیو برای کودکان است. در این مجموعه بازی گوشی مناسب کودکان بازی‌های متنوعی قرار گرفته است که فرزندان شما می‌توانند ساعت‌ها از آن‌ها لذت ببرند. همچنین خیلی از این بازی‌ها نیز آموزشی هستند. این کلکسیون بازی گوشی برای کودکان، نسبتا بزرگ و پرحجم است و خیلی از آن‌ها از نمایش‌های PBS الهام گرفته اند. تقریبا تمامی بازی‌های موجود در این مجموعه رایگان هستند و به همین خاطر برای کودکان مناسب هستند و جدیدترین بازی تولید شده توسط این استودیو هم The Cat in the Hat Builds That نام دارد. 

بازی Pet Bingo

بازی Pet Bingo هم بهترین بازی برای کودکان است که توسط استودیو بازی‌سازی Duck Duck Moose توسعه یافته است. این بازی ترکیبی از بازی شبیه‌سازی حیوان خانگی و بازی ریاضی است. فرزندان شما در این بازی باید پازل‌های ریاضی مختلفی را حل کنند و در ازای حل کردن این پازل‌ها، حیوانات خانگی کوچکی به آن‌ها داده می‌شود. فرزندان شما باید این حیوانات خانگی را پرورش دهند و به آن‌ها رسیدگی کنند. به گفته توسعه دهنده، این بازی برای کودکان ۵ تا ۱۰ سال مناسب است اما پس از کمی بازی کردن اعداد به شدت بزرگ می‌شوند و ممکن است کودکان خردسال نتوانند محاسبات بازی را به درستی انجام دهند. 

بازی Poio

بازی Poio

آخرین مورد از لیست بهترین بازی برای کودکان، بازی Poio است. این بازی آموزشی قیمت بسیار بالایی دارد و محتواهای زیادی داخل آن قرار دارد. با استفاده از این بازی گوشی مناسب کودکان، شما می‌توانید خواندن انگلیسی را به کودکان خودتان آموزش دهید. هرچقدر که فرزند شما مراحل را بیشتر پیش می‌برد، بازی هم سخت‌تر می‌شود و با مهارت‌های او تطبیق خواهد یافت. در انتهای بازی، فرزند شما باید بتواند کتاب داستان‌های مختلف را برای شما بخواند. تنها نکته منفی این بازی گوشی مناسب برای کودکان قیمت بالای آن است که با دانلود نسخه مود شده قابل حل است.

سخن نهایی

در این مقاله سعی کردیم بهترین بازی برای کودکان برای گوشی موبایل را به شما معرفی کنیم. در صورتی که شما هم بازی‌های بیشتری می‌شناسید، می‌توانید از طریق بخش نظرات همین مطلب، لیست آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع: Android Authority