بسیاری از گوشی‌های هوشمند مانند سامسونگ، ال‌جی، شیائومی و هواوی با بهترین برنامه های گالری اندرویدی مختص‌ به‌ خود عرضه می‌شوند. این برنامه‌ها معمولاً مکانی برای ذخیره تصاویر هستند و گاه برای مثال برای گوشی‌های سامسونگ، چند ویژگی اضافی در برنامه گالری وجود دارد، اما در بیشتر موارد، برنامه‌های گالری بیش از حد ساده هستند و نیازهای کاربران برای ادیت، سرچ یا دسته‌بندی را به‌ سادگی برطرف نمی‌کنند. همین امر مثلاً باعث می‌شود برای یافتن عکس‌های قدیمی، ماه‌ها یا سال‌ها به عقب برگردیم. به‌ همین‌ دلیل است که شما به بهترین برنامه های اندروید و آیفون نیاز دارید که یک رابط کاربری عالی داشته باشند و کارهایی بیشتر از ذخیره عکس را برای شما انجام دهند. ما در ادامه برخی از بهترین برنامه های گالری اندروید و آیفون را به شما معرفی می‌کنیم.

گوگل فوتوز یکی از بهترین برنامه های گالری

گوگل فوتوز یکی از بهترین برنامه های گالری

Google Photos یکی از برنامه‌های گالری مورد علاقه ما برای اندروید است به‌ این‌ دلیل که Google Photos برای ذخیره عکس‌ها به فضای ذخیره‌سازی سیستم شما متکی نیست و در عوض، از Cloud استفاده می‌کند. Google Photo چند گزینه عالی برای این کار دارد؛ برای مثال اگر مشکلی ندارید که وضوح عکس‌هایتان را از دست بدهید، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان و نامحدود برای Google Photos را دریافت کنید. اگر می‌خواهید وضوح عکس‌هایتان را حفظ کنید، همچنان فضای ذخیره‌سازی ابری دریافت می‌کنید، اما وقتی ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ابری شما تمام شد باید فضای بیشتری خریداری کنید.

جدا از گزینه‌های ذخیره‌سازی منحصر به‌ فردی که Google Photos برای شما به ارمغان می‌آورد، این برنامه دارای بسیاری از ویژگی‌های ضروری دیگری است که از یک برنامه گالری انتظار دارید - آلبوم‌های مشترک و حتی یک مجموعه ویرایش پیشرفته داخلی دو مورد از ویژگی‌های جذاب این برنامه است. همچنین لازم نیست نگران فضای ذخیره‌سازی باشید، زیرا می‌توانید به‌ طور‌ خودکار از همه عکس‌ها و ویدیوهای خود با کیفیت بالا نسخه پشتیبان تهیه کنید. همین ویژگی باعث می‌شود که در لیست بهترین برنامه های گالری، گوگل فوتوز درخشان ظاهر شود.

یکی از چیزهای جالب در مورد گوگل فوتوز این است که شما علاوه بر عکس‌های گوشی خودتان، می‌توانید از هر دستگاهی که اینترنت داشته باشد، به عکس‌های روی دیوایستان دسترسی پیدا کنید. در نهایت اینکه automatic creations را هم داریم که در واقع با فیلم‌ها، کلاژها، انیمیشن‌ها و موارد دیگر به‌ طور خودکار به عکس‌ها و ویدیوها جان می‌بخشد. در نهایت این مورد را باید اضافه کنیم که در بین بهترین برنامه های گالری برای آیفون، باید حتماً اسم گوگل فوتوز را هم بیاوریم چون این برنامه هم برای اندروید و هم برای ios مناسب است.

آمازون فوتوز

آمازون فوتوز

آمازون فوتوز هم مثل گوگل فوتوز، می‌تواند عکس‌ها و ویدیوهای شما را به‌ صورت خودکار از روی تلفن شما ذخیره کند، بنابراین از آنها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. هنگامی که عکس‌های شما در آمازون فوتوز ذخیره می‌شوند، می‌توانید آن‌ها را از دستگاه خود حذف کنید تا در گوشی خودتان برای سایر داده‌ها جا باز کنید.

Amazon Photos یک برنامه رایگان ذخیره‌سازی عکس است که می‌تواند به شما کمک کند عکس‌ها و ویدیوهای خود را ایمن نگه دارید. این برنامه بیشتر برای افرادی که از قبل اشتراک آمازون پرایم دارند، ایده‌آل است. کاربران Amazon Prime به‌ عنوان بخشی از عضویت Prime خود، فضای ذخیره‌سازی نامحدود عکس رایگان، به‌ علاوه 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ویدیویی دریافت می‌کنند. Amazon Photos به شما امکان می‌دهد با اضافه کردن افراد به Family Vault، مزیت ذخیره‌سازی نامحدود عکس خود را با پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارید.

یکی از ویژگی‌های مورد علاقه ما در مورد این برنامه، قسمت حافظه است. این قسمت می‌تواند به شما نشان دهد که در یک روز خاص یا یک سال پیش، دو سال پیش و غیره چه اتفاقی افتاده است. یکی از ویژگی‌های جالب دیگر Amazon Photos این است که به‌ دلیل هوش مصنوعی واقعاً قدرتمند آن، می‌توانید بدون زحمت عکس‌ها را با کلیدواژه جستجو کنید و ببینید. «سگ» یا «غروب آفتاب» را تایپ کنید و Amazon Photos عکس‌ها و ویدیوهای مرتبط با آن کلمات کلیدی را به شما نشان می‌دهد. تمام این ویژگی‌ها به ما می‌گوید که با یکی از بهترین برنامه های گالری طرف هستیم. در نهایت این مورد را باید اضافه کنیم که در بین بهترین برنامه های گالری برای آیفون باید حتماً اسم آمازون فوتوز را هم بیاوریم چون این برنامه هم برای اندروید و هم برای ios مناسب است.

پیکتورس

پیکتورس

Piktures یک ویرایشگر عکس داخلی مجهز به سیستم یکپارچه‌سازی Cloud است. در بین بهترین برنامه های گالری، پیکتورس یکی از زیباترین رابط کاربری‌ها را دارد. نگاه‌ کردن به عکس‌ها در این اپ خیلی ساده است و Piktures  همه آن‌ها را به گونه‌ای سازماندهی می‌کند که پیدا‌ کردن عکس‌های خاص را نیز آسان می‌کند. علاوه‌ بر این، Piktures همچنین از Secure Drive پشتیبانی می‌کند که به شما امکان می‌دهد از عکس‌ها و آلبوم‌های خاص با رمز عبور محافظت کنید. Piktures از فضای ذخیره‌سازی سیستم شما استفاده می‌کند. پس اگر رابط کاربری زیبا و ساده و امنیت برای شما شرط باشد یکی از بهترین برنامه های گالری همین پیکتورس است. با این حال، می‌توانید سرویس Cloud انتخابی خود را به Piktures متصل کنید و سپس از عکس‌ها و ویدیوها از این طریق در Cloud آپلود و پشتیبان بگیرید. پیکتورس فقط برای اندروید در دسترس است پس در لیست بهترین برنامه های گالری برای آیفون جایی ندارد.

اسلاید باکس

اسلاید باکس

این برنامه گالری به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های خود را از طریق ژست‌های حرکتی سازماندهی کنید. می‌توانید عکس‌هایتان را به‌ صورت تمام‌صفحه پیمایش کنید و انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا عکس‌های ناخواسته را حذف کنید یا آلبومی را برای مرتب‌سازی انتخاب کنید. Slidebox به شما امکان می‌دهد یک مجموعه را به‌ راحتی از گالری خود اضافه کنید.

Slidebox می‌گوید که همه عکس‌ها و آلبوم‌ها مستقیماً در گالری سیستم Android سازمان‌دهی شده‌اند، بنابراین آلبوم‌هایی که با Slidebox مرتب‌سازی می‌کنید باید همچنان با هر یک از برنامه‌ها و سرویس‌های موجود شما خیلی راحت کار کنند. با این حال، شایان ذکر است که Slidebox عکس‌ها یا آلبوم‌های شما را کپی نمی‌کند. اگر عکسی را در گالری اندروید خود حذف کنید، از Slidebox قابل دسترسی نخواهد بود. علاوه‌ بر‌ این، اگر یک عکس یا آلبوم را از Slidebox حذف کنید، از گالری عکس اندروید شما نیز قابل دسترسی نخواهد بود. در نهایت این مورد را باید اضافه کنیم که در بین بهترین برنامه های گالری برای آیفون باید حتماً اسم اسلاید باکس را هم بیاوریم چون این برنامه هم برای اندروید و هم برای ios مناسب است.

گالری گو

گالری گو

Gallery Go شباهت‌های زیادی با Google Photos دارد. در‌ حالیکه Google Photos بسیار سنگین است، Gallery Go برای کار آفلاین بهینه شده است. Gallery Go برای افرادی که بیشتر نگران داده‌هایشان هستند، مفید است. اگر حجم وسیعی از داده را در دسترس دارید، Gallery Go یکی از بهترین برنامه های گالری برای حفظ داده‌های شماست. Gallery Go هنوز هم بسیار شبیه به Google Photos است - برای مثال، Gallery Go به‌ طور خودکار عکس‌های شما را در گروه‌ها سازماندهی می‌کند. عکس‌ها معمولاً بر اساس افراد، سلفی‌ها، طبیعت، حیوانات، اسناد، ویدیوها و فیلم‌ها مرتب می‌شوند. این باعث می‌شود بتوانید آن عکسی را که می‌خواهید به خانواده و دوستان خود نشان دهید به‌ راحتی پیدا کنید.

فوتوسینک

فوتوسینک

PhotoSync قصد دارد با انتقال فایل از طریق Wi-Fi، بلوتوث یا هات اسپات شخصی، درد ناشی از جابجایی عکس‌های شما به دستگاه‌های تلفن همراه و دسک‌تاپ را کاهش دهد. PhotoSync از انتقال بین‌ پلتفرمی پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید عکس‌ها و ویدیوها را از Android خود به دستگاه‌های iOS و بالعکس منتقل کنید. برای این کار انواع پلتفرم‌های ذخیره‌سازی ابری پشتیبانی‌شده را در اختیار دارید. به‌ علاوه انتقال داده برای دسکتاپ را می‌توانید از طریق یک رابط مرورگر یا یک برنامه همراه دسکتاپ برای دستگاه‌های Windows و macOS انجام دهید. PhotoSync همچنین از انتقال عکس‌های RAW نیز پشتیبانی می‌کند. نسخه Premium برای iOS فقط از پشتیبان‌گیری خودکار، اتصال به دوربین، فضای ذخیره‌سازی ابری آمازون و موارد دیگر فقط با 0.99 دلار در ماه یا 6.49 دلار در سال پشتیبانی می‌کند. در بین بهترین برنامه های گالری اندروید و آیفون باید این برنامه را هم به لیست وارد کنیم.

اپل فوتوز یکی از بهترین برنامه های گالری برای آیفون

اپل فوتوز یکی از بهترین برنامه های گالری برای آیفون

همان‌طور که اندروید Google Photos را دارد، iOS هم Apple Photos را ارائه می‌دهد. این برنامه در طول سالیان بهبود یافته است و اکنون گزینه‌های سازماندهی عکس پیشرفته زیادی را ارائه می‌دهد، از جمله امکان سفارش و مرور بر اساس افراد و مکان‌ها، یا بر اساس تاریخ، یا ایجاد آلبوم‌های سفارشی. گزینه Media Types یکی دیگر از گزینه‌های جذاب است. این امکان، محتوا را به دو دسته عکس‌ها و ویدیوها تقسیم می‌کند، اما تقسیم‌بندی بیشتر آن به این شکل است که حالت پرتره، اسکرین‌شات و غیره را شامل شود. هوش مصنوعی واقعاً جذابی برای این اپ در دسترس شماست و فقط همان ویژگی Memories که تصاویر، گالری‌ها و ویدیوها را در تاریخ‌های خاص نمایش می‌دهد، این اپ را ارزشمند می‌کند. همه این ویژگی‌ها به‌ طور کامل با اکوسیستم iOS ادغام شده است. به‌ همین‌ دلیل هم هست که در بین بهترین اپلیکیشن های آیفون، گوگل فوتوز جزو اولویت‌های صاحبان آیفون است.