بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین به برنامه‌هایی گفته می‌شود که بتوانند به مخاطبین شما نظم ببخشند و آن را مرتب کنند. برای مثال این برنامه‌ها می‌توانند مخاطبین تکراری را به راحتی حذف کنند تا بخش مخاطبین گوشی شما ظاهر بسیار زیباتری داشته باشد. در کنار این موضوع بهترین اپلیکیشن های آیفون برای مدیریت مخاطبین امکانات متعددی مثل امکان گروه‌بندی مخاطبین، نمایش اطلاعات مهم و... نیز دارند و حتی برخی از آن‌ها دارای شماره‌گیر اختصاصی نیز می‌باشند تا بتوانید بدون نیاز به ترک برنامه مدیریت مخاطبین اندروید به افراد مورد نظر خودتان زنگ بزنید. به بیانی دیگر بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین امکانات خیلی بیشتری نسبت به دفترچه تلفن پیشفرض گوشی در اختیار شما قرار می‌دهند.

1- برنامه +Contacts

برنامه +Contacts یکی از بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین اندروید و آیفون است و می‌تواند به شما کمک کند به راحتی با دوستان، خانواده و همکاران خودتان تماس بگیرید. در عین حال این برنامه با حذف مخاطبین تکراری، به دفترچه تلفن شما نظم می‌بخشد. برنامه مدیریت مخاطبین آیفون +Contacts از یک سیستم ابری نیز پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید آن را با جیمیل، Outlook یا iCloud همگام‌سازی کنید تا اطلاعات را به صورت خودکار از حساب‌های متصل شده دریافت کند. امکان حذف مخاطبین تکراری، بروز رسانی مخاطبین، قرار دادن عکس برای مخاطب و... از دیگر امکانات این برنامه مدیریت مخاطبین اندروید به شمار می رود. با استفاده از نسخه رایگان این برنامه می‌توانید تا ۱۰۰۰ عدد مخاطب داشته باشید اما اگر مخاطبین شما بیشتر از این تعداد هستند با پرداخت ماهیانه ۹.۹۹ دلار می‌توانید تعداد آن‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهید و از امکاناتی مثل همگام‌سازی خودکار مخاطبین و اسکن کارت ویزیت هم استفاده نمایید.

۲- برنامه مدیریت مخاطبین Covve

۲- برنامه مدیریت مخاطبین Covve

برنامه Covve با استفاده از تکنولوژی سرچ اختصاصی، دفترچه مخاطبین تلفن همراه شما را به شکل چشمگیری بهبود می‌بخشد و در لیست بهترین برنامه های اندروید این حوزه قرار دارد. همچنین تغییرات به صورت کاملا خودکار بروز رسانی خواهند شد و دفترچه مخاطبین شما همیشه بروز باقی می‌ماند. در کنار ویژگی‌های بروز رسانی خودکار و Autocomplete، امکان برچسب زدن و مرتب کردن مخاطبین، دریافت یادآور برای مخاطبین و... نیز در این نرم‌ افزار گنجانده شده است. نسخه رایگان این برنامه ویژگی‌های متعددی دارد و نیازی به خرید نسخه حرفه‌ای آن هم نیست اما اگر نسخه حرفه‌ای را خریداری کنید می‌توانید به امکاناتی مثل آمار مخاطبین و استفاده تحت وب نیز دسترسی داشته باشید. این قابلیت ها سبب شده که این برنامه در لیست بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین قرار بگیرد.

۳- برنامه Cloze Relationship Management

برنامه Cloze Relationship Management علاوه بر اینکه یکی از بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین است بلکه یک گزینه فوق‌ العاده برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و ایمیل نیز به شمار می‌رود. این برنامه اطلاعات مربوط به مخاطبین را از شبکه‌های اجتماعی و سرویس دهنده‌های ایمیل نیز دریافت می‌کند تا شما بتوانید تمامی آن‌ها را به صورت واحد مدیریت کنید و پروفایل هر مخاطب همیشه بروز باشد. علاوه بر مدیریت مخاطبین، این برنامه مدیریت مخاطبین اندروید یک مرکز فرمان برای شبکه‌های اجتماعی نیز محسوب می‌شود و می‌توانید از طریق آن توییت کنید، در فیسبوک پست ارسال کنید، پست‌های اینستاگرام را لایک کنید و.... همچنین از طریق لایک‌ها و پیام‌ها شما، مهم‌ترین مخاطبین شناسایی می‌شوند و توییت‌ها و استاتوس‌های آن‌ها قبل از دیگر پست‌های شبکه‌های اجتماعی نمایش داده خواهد شد.

۴- برنامه Groups

در صورتی که معمولا با گروه‌های مختلف کاربری در ارتباط هستید، پس برنامه Groups برای شما، یکی از بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین آیفون محسوب می‌شود. این برنامه از برنامه مخاطبین اختصاصی گوشی شما استفاده می‌کند و از طریق آن می‌توانید مخاطبین خودتان را در دسته بندی‌های مختلفی قرار دهید. پس از گروه‌بندی مخاطبین نیز می‌توانید از طریق این برنامه به صورت یکجا به تمامی اعضای گروه پیام ارسال کنید. این برنامه امکان تنظیم یادآور را نیز به شما می‌دهد و می‌توانید از ابزارهای داخلی آن برای ادغام مخاطبین تکراری استفاده کنید. 

۵- برنامه مدیریت مخاطبین Sync.Me

Sync.Me یکی دیگر از بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین است که بیشتر روی Caller ID و مدیریت تما‌س‌های اسپم تمرکز دارد اما باز هم یکی از بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین اندروید و iOS به شمار می‌رود. یکی از قابلیت‌های این برنامه امکان اضافه کردن تصاویر تمام صفحه به مخاطبین است و به راحتی می‌توانید ببینید که چه کسی با شما تماس گرفته است. همچنین امکان ادغام مخاطبین تکراری و پشتیبان‌گیری از مخاطبین هم در این برنامه وجود دارد. تصاویر پروفایل نیز در پس زمینه بروز رسانی می‌شوند و تصویر پروفایل مخاطب از شبکه‌های اجتماعی او دریافت خواهد شد.

۶- برنامه ی Cardhop

۶- برنامه ی Cardhop

برنامه Cardhop را به جرات می‌توان بهترین برنامه مدیریت مخاطبین آیفون به شمار آورد. این برنامه با قیمت ۴.۹۹ دلار برای گوشی‌های آیفون عرضه می شود. مهم‌ترین ویژگی این برنامه قابلیت جستجوی پیشرفته آن است که می‌توانید به زبان طبیعی خودتان جستجو کنید. روش وارد کردن مخاطبین جدید هم کاملا خلاقانه است و با دیگر برنامه های مدیریت مخاطبین آیفون متفاوت است. نکته جالب اینکه می‌توانید با دستورات تایپی نیز از این برنامه استفاده کنید. برای مثال در صورتی که در قسمت جستجو اسم مخاطب مورد نظر خودتان را سرچ کنید به صورت خودکار با او تماس می‌گیرد. با استفاده از Cardhop شما می‌توانید گروه‌های مخاطبین متفاوتی ایجاد کنید، به مخاطبین اخیر خودتان دسترسی داشته باشید و یا برای هر مخاطب یادداشت ثبت کنید.

۷- برنامه Contact Sync Pro

۷- برنامه Contact Sync Pro

این برنامه مدیریت مخاطبین آیفون قبلا تحت عنوان Synctastic شناخته می‌شد اما اخیرا به Contact Sync Pro تغییر نام داده است. صرف نظر از اسم نرم‌ افزار شما می‌توانید با استفاده از آن مخاطبین را به سادگی بین آیفون و جیمیل همگام کنید. در این برنامه روش‌های مختلفی برای همگام‌سازی مخاطبین جیمیل و آيفون وجود دارد. برای مثال می‌توانید از همگام سازی دو طرفه، همگام سازی از آیفون به جیمیل، از جیمیل به آیفون یا همگام سازی دستی استفاده کنید. شما می‌توانید تغییرات را قبل از اعمال بررسی کنید، آن‌ها را تغییر دهید، مخاطبین تکراری را ادغام کنید و یا برنامه را به شکلی تنظیم کنید که مخاطبین به صورت خودکار با هم همگام شوند. 

۸- A2Z Contacts

این برنامه نیز توسط سازندگان برنامه قبلی طراحی شده است و یکی از بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین آیفون به شمار می‌رود. با استفاده از این برنامه می‌توانید مخاطبین ذخیره شده روی گوشی خودتان یا iCloud را ببینید و مدیریت کنید. امکان انتخاب مخاطبین محبوب، مرتب‌سازی مخاطبین براساس گروه‌های مختلف و مشاهده مخاطبینی که بیشتر با آن‌ها ارتباط داشته‌اید از ویژگی‌های این برنامه مدیریت مخاطبین آیفون است که باعث شده در لیست بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین قرار بگیرد.

سخن نهایی

در مقاله امروز تلاش کردیم بهترین برنامه های مدیریت مخاطبین آیفون و اندروید را به شما معرفی کنیم. در صورتی که در این زمینه سوالی دارید، از طریق بخش نظرات همین مطلب با ما در ارتباط باشید. کارشناسان همه چی آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد.

منبع