اینستاگرام که در سال 2012 توسط فیس بوک خریداری شد، با بیش از یک میلیارد حساب کاربری ثبت شده، به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. این پلتفرم، به طور کامل حول به اشتراک‌ گذاری تصاویر و ویدیوها ساخته شده است. به نظر می‌رسد امروزه همه در اینستاگرام حضور دارند، از کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ تجاری، از سازمان‌های خبری گرفته تا مؤسسات فرهنگی، افراد مشهور، عکاسان و موزیسین‌ها، اینفلوئنسرها و غیره. از این رو ممکن است برای شما هم پیش بیاید که به بازیابی اکانت اینستاگرام نیاز داشته باشید. به همین دلیل در ادامه به بررسی برخی از ترفندهای اینستاگرام در این بخش می پردازیم.

ترکیب اشتراک‌گذاری عکس، ویدئو و شبکه‌های اجتماعی در یک برنامه تلفن همراه به کاربران این فرصت را می‌دهد تا علایق خود را به تصویر بکشند، محصولات را به بازار عرضه کنند و حتی سعی کنند خاطرات و احساسات خود را در زمان‌ها و مکان‌های مختلف، با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. بنابراین اینستاگرام چه از نوع صفحات تجاری باشد و چه شخصی، برای صاحبان خود اهمیت زیادی دارد. با این وجود، گاهی به دلایل مختلفی اکانت‌های اینستاگرام، از دسترس خارج می‌شوند. این مورد ممکن است به دلایل متعدی رخ دهد. اگر به دنبال راهکاری برای بازاریابی اکانت اینستاگرام خود هستید، با ما همراه باشید تا شما را با ترفندهای اینستاگرام برای بازیابی اکانت اینستاگرام آشنا کنیم.

ویژگی‌های اپلیکیشن اینستاگرام

ویژگی‌های اپلیکیشن اینستاگرام

بهتر است قبل از اینکه شما را با نحوه بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده آشنا کنیم، مروری بر قابلیت‌های این اپلیکیشن پرطرفدار داشته باشیم. اینستاگرام دارای چند ویژگی منحصر به فرد است که کاربران خود را وسوسه می‌کند تا به بهانه‌های مختلف از آن استفاده کنند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

ویرایش عکس: اینها برنامه‌هایی هستند که به شما در ویرایش، تغییر اندازه و افزودن فیلترها به عکس‌هایتان کمک می‌کنند. چیدمان و طراحی: اگر شما یک حساب تجاری در اینستاگرام دارید، این قابلیت به برند شما کمک می‌کنند تا عناصر جالبی مانند کلاژ و گرافیک را به محتوای خود اضافه کنید. ابزارهای ویدئویی: این برنامه‌ها نحوه عکس‌برداری، طراحی و ویرایش ویدیوها توسط برند شما را ارتقا می‌دهند. تعامل با مخاطب و تجزیه و تحلیل داده ها: از برنامه های اینستاگرام برای پیگیری نحوه تعامل برند شما با مخاطبان و نظارت بر عملکرد محتوای خود استفاده کنید. به غیر از این موارد، قابلیت‌های بسیار خوبی برای استوری اینستاگرام نیز وجود دارد که هر چند وقت یکبار، سازندگان در نسخه‌های جدید از آن رونمایی می‌کنند.

روش‌های بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده

روش‌های بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده

گاهی به طور ناخودآگاه، برخی از صفحات اینستاگرام از دسترس خارج می‌شوند. این اتفاق برای شرکت‌های بزرگی که دنبال کنندگان چند صد هزار نفری دارند، یک ضرر بزرگ به حساب می‌آید. گاهی هم ما به طور تصادفی و یا به عمد اکانت اینستاگرام خود را حذف می‌کنیم و پس نصب مجدد، به دلیل فراموشی رمز، دیگر نمی‌توان از آنها استفاده کرد. اگر شما به دنبال بازایابی اکانت اینستاگرام خود هستید، باید برای بازیابی آن مطابق با گام‌های زیر پیش بروید. 

بازیابی اکانت اینستاگرام غیرفعال شده

اگر حساب شما دستورالعمل‌های اینستاگرام را نقض می‌کند، هیچ کاری نمی‌توانید برای بازیابی حساب انجام دهید. در صورت تخطی از دستورالعمل‌ها، اکانت شما (به طور موقت) بدون هیچ اخطاری غیرفعال می‌شود و علاوه بر این، در صورت ادامه نقض شرایط، برای همیشه حذف خواهد شد. با این حال، اگر فکر می کنید حساب شما به طور تصادفی حذف شده است، می‌توانید مراحل زیر را برای بازایابی اکانت اینستاگرام خود دنبال کنید.

1) برنامه را روی دستگاه خود اجرا کنید و به صفحه ورود به سیستم بروید. 2) نام کاربری و رمز عبور معتبر خود را وارد کنید. 3) دستورالعمل ها را دنبال کرده تا حساب اینستاگرام خود را به آسانی بازیابی کنید.

توجه: اگر همچنان هنگام بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود با مشکل مواجه هستید، باید سعی کنید با مرکز راهنمایی اینستاگرام تماس بگیرید.

بازیابی اکانت اینستاگرامی که به صورت دائمی حذف شده است

مرحله 1: صفحه ورود اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید. مرحله 2: نام کاربری خود را وارد کنید و بر روی Get Help Signing کلیک کنید. مرحله 3: شما به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید که در آنجا باید روی مشکل ورود به حساب کاربری خود کلیک کنید. مرحله 4: در صورتی که این گزینه به شما کمکی نکرد، Need More Help را انتخاب کنید. مرحله 5: آدرس ایمیل مرتبط با حساب اینستاگرام خود را وارد کنید. مرحله 6: اکنون نوع حسابی را که استفاده می کردید مشخص کنید (به عنوان مثال حساب شرکتی، نام تجاری یا شخصی). مرحله 7: در مرحله بعد بر روی گزینه My Account Was Hacked کلیک کنید. مرحله 8: پس از انجام مرحله بالا روی Request Support کلیک کنید. مرحله 9: چند دقیقه دیگر صبر کنید تا ایمیلی از مرکز راهنمایی اینستاگرام برای شما ارسال شود. مرحله 10: روی ایمیل کلیک کرده و جزئیات لازم در مورد حساب خود را تأیید کنید. مرحله 11: پس از تایید مشخصات شما، یک کد تایید برای شما ارسال می شود. از کد برای بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده استفاده کنید.

بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام شما به دلیل فراموشی رمز، ممکن است گاهی اوقات کار مشکل باشد. در زمان بازیابی اکانت اینستاگرام به این نکته توجه داشته باشید وقتی بازیابی رمز اینستاگرام و بازیابی اکانت زیادی طول بکشد، اینستاگرام حساب شما را برای همیشه حذف خواهد کرد.

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده با گوشی

مرحله 1: برای برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده، ابتدا آن را روی دستگاه خود راه اندازی کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را در کادر مربوطه وارد کنید. مرحله 2: اگر اطلاعات ورود معتبر را وارد کرده باشید، حساب اینستاگرام بلافاصله بازیابی می‌شود. در صورتی که اطلاعات شما نادرست باشد، شما باید مراحل بعدی را نیز انجام دهید. مرحله 3: اگر رمز ورود خود را به خاطر نمی‌آورید، روی گزینه Forgot Password کلیک کنید. پس از این به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد. مرحله 4: نام کاربری و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. اگر یک شناسه ایمیل معتبر وارد کنید، لینکی برای بازنشانی رمز عبور خود دریافت خواهید کرد. مرحله 5: رمز عبور خود را با استفاده از لینک بازنشانی کرده و سپس رمز عبور جدید را وارد کنید تا حساب کاربری قدیمی خود در اینستاگرام فعال شود.

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده با فیسبوک

مرحله 1: اپلیکیشن لاگین اینستاگرام را روی گوشی (یا لپ تاپ) خود راه اندازی کرده و روی گزینه Log In With Facebook کلیک کنید. مرحله 2: در صفحه جدید، با استفاده از اطلاعات کاربری فیسبوک خود وارد حساب کاربری خود شوید. مرحله 3: در مرحله بعد رمز عبور جدید خود را وارد کرده و روی دکمه Reset ضربه بزنید. مرحله 4: شما می‌توانید حساب اینستاگرام خود را با استفاده از اعتبارنامه‌های موجود به راحتی بازیابی کنید. توجه: فقط در صورتی می توانید از این روش استفاده کنید که قبلاً حساب اینستاگرام خود را به پروفایل فیس بوک خود پیوند داده باشید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده با ایمیل

مرحله 1: صفحه ورود اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. مرحله 2: اگر نام کاربری خود را به خاطر نمی‌آورید، از شناسه ایمیل خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ایمیل باید همان ایمیلی باشد که هنگام ایجاد حساب کاربری استفاده کرده‌اید. مرحله 3: در این مرحله، مرکز راهنمای اینستاگرام یک لینک تأیید را برای احراز هویت به ایمیل شما ارسال می‌کند. مرحله 4: روی لینک ضربه بزنید و تأیید کنید که مالک حساب هستید. مرحله 5: پس از دریافت تاییدیه از انتهای خود، حساب اینستاگرام شما در عرض چند دقیقه بازیابی می‌شود.

بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده با شماره تلفن همراه

بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده با شماره تلفن همراه

مرحله 1: صفحه ورود اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید و آخرین نام کاربری یا آدرس ایمیل شناخته شده را وارد کنید. مرحله 2: روی گزینه Forgot Password ضربه بزنید. مرحله 3: در صفحه بعدی، شماره موبایلی را که برای ایجاد حساب استفاده کرده‌اید، وارد کنید. مرحله 4: یک کد بازیابی در شماره تلفن همراه خود دریافت خواهید کرد. کد را کپی کرده و در صورت لزوم در صفحه ورود قرار دهید. مرحله 5: اکنون از شما خواسته می‌شود یک رمز عبور جدید تنظیم کنید که می‌توانید از آن برای بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده خود استفاده کنید.

بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده با لپتاب

مرحله 1: لاگین اینستاگرام را در مرورگر خود جستجو کنید یا آدرس سایت اینستاگرام را وارد کنید. مرحله 2: نام کاربری و رمز خود را وارد کرده و حساب خود را به راحتی بازیابی کنید. مرحله 3: اگر رمز عبور خود را به خاطر نمی آورید، روی گزینه Forgot Password کلیک کنید (این مرحله مشابه با روش‌های قبلی است). مرحله 4: با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره موبایل معتبر خود برای بازنشانی رمز عبور خود هدایت می شوید. مرحله 5: گزینه‌ای را انتخاب کنید که برای شما راحت‌تر باشد (آدرس ایمیل یا OTP). مرحله 6: از رمز عبور جدید، برای بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود استفاده کنید.

کلام آخر

در اینجا ما چندین روش مختلف برای بازیابی اکانت اینستاگرام حذف شده به شما آموزش دادیم. شما با در نظر داشتن اینکه در زمان راه اندازی صفحه از ایمیل استفاده کرده‌اید یا شماره تلفن، می‌توانید این کار را با استفاده از موبایل یا کامپیوتر شخصی انجام دهید. هنگام بازیابی یک حساب، مطمئن شوید که از هیچ برنامه شخص ثالثی برای فعال کردن حساب خود استفاده نمی کنید، زیرا آنها از هیچ دستورالعملی پیروی نمی‌کنند و احتمال دارد امنیت و حریم خصوصی پیج شما را به خطر بیندازد.

منبع