احتمالا برای شما پیش آمده که متوجه شده باشید عکس هایتان از گالری گوشی پاک شده است. این موضوع ممکن است براثر انتخاب اشتباهی دکمه حذف به جای اشتراک گذاری بوده باشد یا فایل عکس ها هنگام انتقال تصاویر به گوشی دیگری با مشکل مواجه شده باشد. امروزه از دست دادن تصادفی اطلاعات به ویژه عکس های مهم به امری رایج تبدیل شده است؛ از این رو در این مطلب قصد داریم تا به ریکاوری عکس های پاک شده گالری بپردازیم. خوشبختانه در گوشی های اندرویدی یا iOS، راه‌های زیادی برای ریکاوری عکس های پاک شده وجود دارد. در ادامه، چندین روش برای بازیابی عکس های حذف شده گوشی را به شما آموزش می دهیم و به بررسی برخی از بهترین برنامه های ریکاوری می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

ریکاوری عکس های پاک شده در اندروید

به صورت کلی، دو روش اصلی برای بازیابی عکس های حذف شده از گالری در دستگاه های اندرویدی وجود دارد: اولین مورد شامل جستجوی عکس های حذف شده در بخش سطل آشغال گالری یا برنامه مدیریت فایل است. اگر عکس های حذف شده را پیدا نکردید، باید به برنامه های ریکاوری عکس های پاک شده گالری در فروشگاه گوگل پلی یا ویندوز مراجعه کنید تا عملیات بازیابی فایل ها را آغاز کنید. اگر اطلاعات کافی در این خصوص ندارید، به شما استفاده از برنامه هایی همچون Tenorshare UltData ،dr.fone و iBeesoft را توصیه می کنیم. اپلیکیشن های گفته شده در لیست بهترین برنامه های ریکاوری عکس های پاک شده گالری قرار دارند و مطمئنا نیازهای شما را برطرف می کنند.

ریکاوری عکس های پاک شده گالری از سطل آشغال

ریکاوری عکس های پاک شده گالری از سطل آشغال

اگر عکس‌هایتان را به صورت اتفاقی در گوشی اندرویدی حذف کرده‌اید، اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به بخش سطل آشغال گوشی موبایل است. بیشتر برنامه‌های گالری یک سطل آشغال برای چنین وضعیتی دارند تا در صورت نیاز بتوانید عملیات بازیابی عکس های حذف شده گوشی را پیاده سازی کنید. با این حال، مراحل دسترسی به عکس های حذف شده ممکن است بر اساس سازنده گوشی متفاوت باشد. برای مثال، برنامه گالری در گوشی های OnePlus دارای پوشه­ای با نام Recently Deleted است که برای دسترسی به آن باید برنامه را باز کنید و به بخش Collections بروید. در پائین این بخش گزینه­ Recently Deleted وجود دارد که با انتخاب آن می توانید ریکاوری عکس های پاک شده گالری را شروع کنید.

معمولا عکس ها یا اطلاعات پاک شده، قبل از این که به طور کامل حذف شوند حدود 30 روز در سطح آشغال باقی می مانند. این موضوع تقریباً برای تمام برنامه‌های گالری اندرویدی صدق می‌کند. برای مثال، پوشه Trash در گالری شیائومی نیز عکس های حذف شده را حداکثر تا 30 روز نگه می دارد. برای یافتن این پوشه در گوشی شیائومی کافی است برنامه مدیریت فایل را باز کنید و سپس به بخش سطل آشغال مراجعه کنید. برخی از برنامه های مدیریت فایل مانند Files Go گوگل نیز دارای پوشه سطل آشغال برای بازیابی عکس های حذف شده گوشی هستند. با استفاده از پوشه های گفته شده به راحتی می توانید ریکاوری عکس های پاک شده را انجام دهید.

نحوه ریکاوری عکس های پاک شده از فضای ابری

اگر به صورت تصادفی عکس‌ها را از گوشی خود حذف کرده‌اید، ممکن است همچنان در فضای ذخیره‌سازی ابری در دسترس باشند. اکثر سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری دارای قابلیت بک آپ خودکار هستند که در آن از تمام عکس‌ها و سایر فایل‌ها به صورت پیش فرض پشتیبان‌گیری می‌شود. برای مثال، اگر از فضای ذخیره‌سازی ابری گوشی سامسونگ استفاده می‌کنید، تمامی عکس‌هایی که به صورت تصادفی حذف شده­ اند را می‌توانید بازیابی کنید. اگر از گوگل فوتوز بک آپ استفاده کرده باشید نیز می توانید عکس‌های حذف شده را به راحتی بازگردانید. ریکاوری عکس های پاک شده گالری از طریق این برنامه بسیار ساده است و تنها کافی است به بخش بک آپ مراجعه کنید.

بازیابی عکس های حذف شده گوشی آیفون

بازیابی عکس های حذف شده گوشی آیفون

آیفون‌ها نیز همانند گوشی های اندرویدی دارای پوشه Recently Deleted در برنامه گالری هستند. تمامی عکس‌هایی که به ‌صورت تصادفی حذف شده ­اند را می توانید در این پوشه پیدا کنید؛ لازم به ذکر است که این اطلاعات حدود 30 روز باقی می‌ماند و پس از آن، عکس ها و فیلم ها به طور خودکار حذف می شوند. برای ریکاوری عکس های پاک شده گالری کافی است به اپل فوتوز مراجعه نموده و سپس پوشه Recently Deleted را انتخاب کنید. با انتخاب فایل هایی که تمایل به ریکاوری آنها دارید قادر خواهید بود عکس هایتان را بازیابی نمائید. بازیابی عکس های حذف شده گوشی آیفون تنها محدود به این روش نمی شود و از طریق آیکلود گوشی اپل نیز می توانید عملیات ریکاوری را انجام دهید.

آموزش بازیابی عکس های حذف شده گوشی از طریق آیکلود

آموزش بازیابی عکس های حذف شده گوشی از طریق آیکلود

کاربران اپل می توانند عکس های پاک شده را از آیکلود نیز بازیابی کنند. این روش در مواردی کاربردی است که نمی توانید عکس های حذف شده را در پوشه Recently Deleted پیدا کنید. همچنین تنها در صورتی موثر واقع می شود که از عکس های فضای ابری، نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید. با تهیه نسخه پشتیبان، همه اطلاعات موجود در دستگاه شما آیکلود همگام سازی می شود و به راحتی می توانید فایل های حذف شده را مشاهده کنید. پس از بازیابی همه عکس‌ها و فایل­ های مهم، آنها را به حافظه خارجی ارسال کنید و گوشی خود را به آخرین نسخه پشتیبان آیفون آپدیت کنید. به این ترتیب، هیچ یک از فایل های خود را از دست نخواهید داد و همچنان قادر خواهید بود عکس های حذف شده را بازیابی کنید.

جمع بندی

ریکاوری عکس های پاک شده گالری یکی از اتفاقاتی است که احتمال دارد در طول زندگیتان با آن مواجه شوید. به همین جهت، در این مطلب به بررسی بازیابی عکس های حذف شده گوشی پرداخته شد تا در صورت نیاز بتوانید فایل های مورد نظرتان را ریکاوری کنید. یکی از راه هایی که سبب می شود از پاک شدن اطلاعات گوشی به صورت کامل جلوگیری کنید، تهیه نسخه پشتیبان است. پیشنهاد می کنیم که در اسرع وقت از داده­ های مهم موبایلتان بک آپ بگیرید تا دیگر نیازی به ریکاوری نداشته باشید. در آخر، در صورتی که سوالی درخصوص نحوه ریکاوری عکس های پاک شده دارید، می توانید از بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.


منبع: My Smart Price