از حدود دو سال قبل زمزمه‌هایی مبنی بر ارائه سرویس اشتراکی تلگرام یا همان تلگرام پرمیوم به گوش می‌رسید. این مورد به تازگی توسط مدیر عامل پیام‌رسان تلگرام به این صورت بیان شده است که به زودی سرویس Telegram Premium در دسترس کاربران قرار خواهد کرد. اگر شما نیز اطلاع دقیقی از اینکه تلگرام پرمیوم چیست و چه قابلیت‌هایی دارد نداشته و خبرهای مختلفی شنیده‌اید، تا پایان با ما همراه باشید. در اینجا از قابلیت های جدید تلگرام در نسخه پرمیوم صحبت خواهیم کرد.

تلگرام پرمیوم چیست؟

سرویس اشتراکی تلگرام پرمیوم قرار است که به زودی در اختیار کاربران قرار گیرد. این سرویس به صورت اشتراکی قابل دسترس خواهد بود به این صورت که برای استفاده از آن باید هزینه اشتراک سرویس خریداری شود؛ به عبارت دیگر، هزینه اشتراک به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد و پس از آن حساب کاربری شما به حالت پرمیوم درخواهد آمد. از آن به بعد شما می‌توانید از قابلیت‌های مختلفی که این سرویس دارد بهره‌مند شوید.

بررسی قابلیت های Telegram Premiuim

اکنون که با کلیات سرویس اشتراکی تلگرام پرمیوم آشنا شدید، بهتر است از قابلیت‌های آن نیز مطلع شوید تا بدانید آیا ارزش دارد که هزینه‌ای برای داشتنش بپردازید یا خیر؟ برای این سرویس تلگرام قابلیت‌های مختلفی معرفی شده‌اند. مهم‌ترین قابلیت های تلگرام پرمیوم عبارت است از:

1) حذف تبلیغات

حذف تبلیغات

یکی از بزرگترین معضلاتی که کاربران تلگرام دارند، وجود تبلیغات در این پیام‌رسان است که با استفاده از انواع پروکسی‌ها این مورد بیشتر به چشم می‌خورد. این مسئله موجب رنجش خاطر کاربران شده است و باعث شده که سازندگان این پیام‌رسان به فکر چاره برای این مسئله باشند. گفته می‌شود تلگرام پرمیوم با حذف تبلیغات در راستای جلب رضایت کاربران گام برداشته است.

2) کم شدن برخی از محدودیت‌ها

در حال حاضر نسخه فعلی تلگرام محدودیت‌هایی برای عضویت افراد در کانال‌ها و یا پین کردن چت‌ها دارد. شاید این مسئله برای کاربران عادی مهم نباشد اما بسیاری از افراد هستند که به دلیل این محدودیت‌ها دچار چالش شده‌اند. این محدودیت‌ها در تلگرام پرمیوم برداشته شده‌اند. دیگر محدودیت‌هایی که تغییر کرده‌اند عبارت‌اند از:

  • بالا رفتن تعداد گفتگوها از 100 به 200 در پوشه
  • افزایش گفتگوهای موجود از 500 به 1000 در هر حساب کاربری
  • افزایش پوشه‌ها از 10 به 20 عدد

3) افزایش حجم بارگذاری

تلگرامی که فعلا در اختیار کاربران قرار دارد، بیشتر از 2 گیگابایت اجازه آپلود و بارگذاری را به آن‌ها نمی‌دهد؛ به بیان دیگر، شما تنها اجازه دارید فایل‌هایی با حداکثر حجم 2 گیگابایت را بارگذاری نمایید و اگر فایل شما حجم بیشتری داشت، ناچار به قسمت کردن آن خواهید بود. سرویس اشتراکی تلگرام پرمیوم این محدودیت را تا حدی برطرف کرده است. حداکثر حجم فایلی که می‌توانید در نسخه جدید بارگذاری نمایید به 4 گیگابایت افزایش یافته است.

4) بالا بردن سرعت دانلود

بالا بردن سرعت دانلود

از جمله ویژگی‌هایی که نسخه تلگرام پرمیوم دارد، بالا بودن سرعت دانلود در آن است. این مسئله جزو مزایای بزرگ این نسخه محسوب می‌شود.

5) قابلیت‌های پیشرفته مدیریت کردن چت

در نسخه‌ای که از آن صحبت می‌شود، قابلیت‌هایی تعبیه شده است که به مدیریت کردن بهتر چت‌ها منجر می‌شود. معمولا افرادی که چت‌های زیادی با افراد مختلف دارند و یا در صفحه چت نیاز به مدیریت بهتر پیام‌هایشان دارند، قابلیت‌هایی را می‌خواهند که در نسخه پرمیوم به آن توجه شده است.

6) استیکرهای ویژه

وجود استیکرهایی که به نسبت استیکرهای فعلی جذابیت بالاتری دارند، از جمله مزایای خاص تلگرام پرمیوم است. برای داشتن استیکر تلگرام در نسخه پرمیوم لازم است که حتما اشتراک telegram permiuim را خریداری نمایید.

7) نشان‌های ویژه پروفایل

وجود آواتارهای مختلف برای پروفایل و نشان‌های ویژه، دیگر مزیتی است که برای این نسخه تلگرام معرفی می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود که جذابیت حساب کاربری افراد بالاتر برود.

8) تبدیل صدا به متن

تبدیل صدا به متن

به جهت سهولت کاربران در استفاده از این پیام‌رسان، قابلیت تبدیل صدا به متن نیز در این نسخه تعبیه شده است. به کمک این ویژگی کاربران می‌توانند با سرعت بیشتری متن‌های خود را بنویسند. اینکه تا چه اندازه تبدیل صدا به متن موفق خواهد بود هنوز مشخص نیست.

توجه: بنا بر گفته‌ی مدیر تلگرام، کاربران عادی نیز تا حدی می‌توانند از مزیت‌های نسخه ویژه بهره‌مند شوند؛ برای مثال آن‌ها قابلیت دانلود فایل‌های بیشتر از 2 گیگابایتی را خواهند داشت و یا استیکرهای آن نسخه را مشاهده می‌کنند.

هزینه خرید اشتراک تلگرام پرمیوم

تا کنون صحبت رسمی از اینکه هزینه خرید اشتراک این سرویس چقدر است منتشر نشده اما صحبت‌های غیررسمی نشان می‌دهد که هزینه خرید این سرویس به مبلغ ماهانه 99/4 دلار خواهد بود. برخی نیز این مبلغ را تا حدود 10 دلار اعلام می‌کنند. درواقع این جزوی از ترفند های تلگرام است که می‌خواهد درآمد خود را تا حدی افزایش داده و به جای اینکه از تبلیغ‌کنندگان پولی دریافت کند، هزینه‌های خود را از کاربران تامین نماید.

تلگرام برای همه پولی می‌شود؟

با توجه به اینکه سیاست‌های تلگرام مبنی بر کسب درآمد را توضیح دادیم، حال سوال این است که آیا استفاده از تلگرام برای همه پولی می‌شود؟ آیا دیگر نمی‌توان به صورت رایگان از تلگرام استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که خیر! اصلا چنین چیزی نیست. استفاده از تلگرام برای همه پولی نخواهد بود و کاربران مثل همیشه می‌توانند از این پیام‌رسان استفاده نمایند. تنها کسانی که می‌خواهند از قابلیت‌های جدیدی که قرار است در نسخه تلگرام پرمیوم ارائه شود استفاده کنند، ملزم به پرداخت خواهند بود. کاربرانی که نیازی به این قابلیت‌ها ندارند یا داشتن آن‌ها را ارزشمند نمی‌دانند می‌توانند همچنان مثل گذشته از تلگرام به صورت رایگان استفاده نمایند. قابلیت‌های فعلی تلگرام همچنان به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داشت. همانطور که اشاره شد، برخی از قابلیت‌های پولی به طور غیرمستقیم مورد استفاده کاربران عادی هم قرار خواهد گرفت.

آیا کاربران ایرانی هم می‌توانند تلگرام پرمیوم داشته باشند؟

آیا کاربران ایرانی هم می‌توانند تلگرام پرمیوم داشته باشند؟

 تعدادی از کاربران ایرانی با توجه به وجود تحریم‌های مختلف دغدغه این را دارند که چطور می‌توانند این نسخه تلگرام را تهیه نمایند. باید به این عزیزان اعلام کرد که نحوه پرداخت برای خرید سرویس اشتراکی تلگرام پرمیوم استفاده از ارزهای دیجیتال است. شما خریدتان را باید با ارز Ton انجام دهید. با این شرایط کاربران ایرانی نیز به راحتی می‌توانند حساب خود را تغییر دهند.

مراقب کلاهبرداران باشید!

دقت داشته باشید که نسخه تلگرام پرمیوم اپلیکیشن جدیدی نیست و برای داشتن آن تنها کافی است که از داخل تلگرامی که فعلا دارید پرداخت برای خرید را انجام دهید. با توجه به این مسئله از هرگونه نصب اپلیکیشن جدا و یا خرید در برنامه‌ای دیگر با هدف داشتن حساب کاربری پرمیوم تلگرام دوری کنید؛ در غیر اینصورت ممکن است گرفتار دام کلاهبرداران شوید.

جمع‌بندی

قرار است که به زودی شاهد نسخه جدید تلگرام با نام تلگرام پرمیوم باشیم. این نسخه قابلیت‌های منحصر به فردی از جمله رفع برخی از محدودیت‌ها، حذف تبلیغات، داشتن استیکرهای ویژه و... را خواهد داشت. برای داشتن حساب کاربری پرمیوم تنها کافی است که پس از انتشار این نسخه، از داخل تلگرام فعلی خود پرداخت را انجام دهید و نیاز به دانلود و نصب هیچ برنامه اضافه دیگری نیست. دقت داشته باشید که استفاده از تلگرام برای همه پولی نخواهد بود و این پیام‌رسان همچنان به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داشت. نظر شما در رابطه با این نسخه چیست؟ آیا شما پس از بررسی قابلیت های Telegram Premiuim حاضر به خریداری آن خواهید بود؟ به نظر شما خریداری این اشتراک ارزش دارد؟ پاسخ خود را در کامنت به اشتراک بگذارید.

منبع: theverge