در جدیدترین آپدیت اینستاگرام این امکان برای کاربران فراهم شده‌است تا بتوانند پست و ریلز اینستاگرام را در بالای پروفایل خود پین کنند. این قابلیت در ماه آوریل مورد آزمایش قرار گرفت و به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر ۳ عکس یا ویدیو را در قسمت بالای صفحه اینستاگرام خود پین کنند. در این مطلب به آموزش نحوه پین کردن در اینستاگرام می‌پردازیم.

پین کردن پست در اینستاگرام

کاربران در آپدیت جدید اینستاگرام می‌توانند با استفاده از منو سه نقطه بالای پست به ویژگی پین کردن دسترسی پیدا کنند. این قابلیت جدید مشابه عمل پین کردن در تیک‌تاک یا توییتر اجرا می‌شود که در آن یک پست در بالای فید اینستاگرام شما باقی می‌ماند؛ گویی که آخرین محتوای شما است. اگر اکانت اینستاگرام شما دارای این قابلیت است، پس از ضربه زدن بر روی سه نقطه سمت راست بالای عکس گزینه Pin to your profile را مشاهده خواهید کرد. پس از انتخاب این گزینه پست مورد نظر با نماد پین در پروفایل اینستاگرام شما ظاهر می‌شود. برای حذف آن می‌توانید دوباره بر روی سه نقطه بالای عکس ضربه بزنید و گزینه Unpin from profile را انتخاب کنید.

پین کردن ریلز در اینستاگرام

پین کردن ریلز در اینستاگرامقابلیت پین کردن ریلز در اینستاگرام از اوایل سال جدید میلادی در حال گسترش بوده‌است و پس از مدتی به‌صورت آزمایشی توسط اینستاگرام در دسترس کاربران قرار گرفت. برای استفاده از این قابلیت، پس از انتخاب ریلز مورد نظر خود در منو تنظیمات اینستاگرام گزینه Pin to your profile را مشاهده خواهید کرد. در قسمت کناری ریلز پین شده، آیکون سفیدرنگی قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که کاربران بخواهند ریلز جدیدی را پین کنند، ریلزهای پین شده قبلی به سمت راست انتقال می‌یابند. پلتفرم اینستاگرام اعتقاد دارد که با افزودن این قابلیت به کاربران خود انعطاف‌پذیری بیشتری را برای ارائه مطالب در فید اینستاگرام خود می‌دهد. به‌علاوه، کاربران می‌توانند با استفاده از این ویژگی نظم بیشتری در پروفایل خود ایجاد نمایند.

پین کردن کامنت در اینستاگرام

پس از انتشار پست جدید در صفحه اینستاگرام، مخاطبان شما نظر خود را با افزودن کامنت در زیر پست بیان می‌کنند. اما در بین نظرات برخی از آن‌ها نسبت به سایرین برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. در چنین مواقعی شما می‌توانید با پین کردن کامنت مورد نظر خود، آن را بولد کنید و در معرض نمایش مخاطبان قرار دهید. کاربران می‌توانند با استفاده از این قابلیت ۳ کامنت از بین بهترین کامنت‌ها را انتخاب کرده و آن‌ها را پین کنند. در این صورت کامنت‌های پین شده در بالای سایر نظرات و با الویت بالاتر قرار می‌گیرند. 

پین کردن کامنت در اینستاگرام

پین کردن کامنت در اینستاگرام از جولای سال ۲۰۲۰ میلادی به ترفندهای اینستاگرام اضافه شده‌است و به موجب آن کامنت بدون در نظر گرفتن زمان ارسال آن بالای سایر نظرات قرار می‌گیرد و برای افرادی که وارد بخش نظرات نشده‌اند هم قابل مشاهده خواهد بود. به‌طور کلی این قابلیت در هر پست فقط برای پین کردن ۳ کامنت قابل استفاده است. البته این ویژگی برای کامنتی که توسط صاحب اکانت نوشته شود، وجود ندارد.

کلام آخر

قابلیت پین کردن در اینستاگرام یک ویژگی جدید در آن نیست و کاربران قبلا می‌توانستند که استوری‌ها را در بالای پروفایل خود پین کنند. این قابلیت اکنون گسترش یافته و این امکان را به کاربران می‌دهد تا بهترین تصاویر خود را و یا حداقل آن‌هایی را که بیشتر دوست دارند با دیگران به اشتراک بگذارند، بالاتر از سایر پست‌ها قرار دهند. اگر شما هم از این قابلیت استفاده کرده‌اید، تجربه و نظر خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

منبع: pocket-lint