یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که در دنیای دیجیتال امروز به ‌وفور مورداستفاده قرار گرفته و داشتن آن یک نیاز جدی محسوب می‌شود، ایجاد یک حساب کاربری ایمیل (Email) یا جیمیل (Gmail) با موبایل است تا از این طریق بتوانید از تمامی خدمات فضای مجازی بیشترین و بهترین بهره را ببرید. از این‌ رو بسیاری از کاربران به فکر ساخت ایمیل با گوشی افتاده و اقدام به ایجاد ایمیل و یا جیمیل جدید برای خود می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا به شما روش ساخت ایمیل با گوشی را آموزش دهیم تا به این طریق بتوانید یک صندوق الکترونیکی امن در اینترنت داشته باشید.

ملاک انتخاب بهترین ارائه‌دهنده خدمات ایمیل برای ساخت ایمیل جدید

شمار زیادی از ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل وجود دارند که هرکدام از آنها از مزایا و ویژگی‌های متفاوتی برخوردارند؛ از جمله ویژگی­های آنها می‌توان به فضای ذخیره‌سازی برای پیام‌ها، سیستم‌های امنیتی، قابلیت بایگانی، گزینه‌های بازیابی پرونده‌ها و همچنین هزینه مورد نیاز برای ساخت ایمیل جدید اشاره کرد. در این میان چند مورد از بهترین ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل عبارت‌اند از یاهو، مایکروسافت و گوگل که شما می‌توانید بسته به نیاز خود و ویژگی‌هایی که از سیستم ایمیل انتظار دارید، یکی از این ارائه‌دهندگان ایمیل را برای ساخت ایمیل با گوشی انتخاب نمایید. به ‌منظور ساخت ایمیل با گوشی بهتر است مواردی چون امکان بلاک کردن هرزنامه‌ها، امکان محافظت در برابر ویروس، سهولت در استفاده و نیز امکان ذخیره‌سازی پیام در آنها را برای ساخت ایمیل با گوشی مد نظر قرار دهید.

ساخت ایمیل جدید با گوشی

ساخت ایمیل جدید با گوشی

برای ساخت ایمیل جدید کافی است در یکی از مرورگرهای گوشی سامسونگ یا دیگر برندها، Yahoo mail را سرچ کنید؛ سپس وارد آدرس Mail.Yahoo.com شده و با پیغام Sign into yahoo mail مواجه می‌شوید که بایستی گزینه Create an account در قسمت پایینی را لمس کنید تا صفحه جدیدی با عنوان Sign Up for Yahoo Mail برای شما باز شود. در این صفحه چندین اطلاعات مهم که بایستی حتماً آنها را پر کنید تا بتوانید وارد مرحله بعدی شوید برایتان آورده شده است؛ این اطلاعات شامل نام (first name)، نام خانوادگی (Last name) و آدرس ایمیل است که در این قسمت باید هر آنچه که دوست دارید برای آدرس ایمیل خودتایپ کنید؛ شما مجاز هستید از اعداد و حروف انگلیسی، نقطه و آندرلاین (-) در آدرس ایمیل خودتان استفاده کنید، در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.

در صورتیکه نام کاربریتان تکراری باشد نیز با پیغام خطا روبه‌رو خواهید شد و از شما درخواست می‌شود نام کاربری دیگری را برای خود انتخاب کنید. گزینه بعدی تعیین سال تولد به میلادی است و در نهایت گزینه Gender یا جنسیت وجود دارد که انتخاب آن کاملاً اختیاری است و می‌توانید آن را خالی بگذارید. پس از پر کردن این صفحه وارد مرحله دیگری از ساخت ایمیل با گوشی می‌شوید. در این مرحله بایستی شماره‌ تلفن خود را وارد کنید تا یاهو کدی را برای تأیید به شماره شما ارسال کند؛ دقت داشته باشید که کد (+98) را در پیش‌ شماره وارد نمایید. پس از واردکردن کد، گزینه Verify را لمس کنید، در صفحه بعد جمله‌ای تحت عنوان Welcome to yahoo برایتان آورده می‌شود که شما با لمس قسمت آبی‌رنگ Done در واقع مرحله ساخت ایمیل با گوشی را با موفقیت پشت سر می‌گذارید.

ساخت جیمیل با گوشی

ساخت جیمیل با گوشی

برای ساخت جیمیل با گوشی شیائومی کافی است برنامه Gmail را در گوشی خود اجرا کرده و در صورتیکه از قبل یک نام کاربری دارید گزینه Add another account را انتخاب و Create account را زده و همانند مراحل ساخت ایمیل با گوشی مشخصات خود از جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و جنسیت را وارد کنید؛ در این مرحله چندین نام کاربری به شما پیشنهاد می‌شود که در صورت تمایل به داشتن نام کاربری دلخواه خود با انتخاب گزینه Create your own gmail address می‌توانید نام مورد نظرتان را وارد کنید. مرحله بعدی واردکردن رمز عبور و تکرار آن است؛ حال پس از پذیرفتن قوانین استفاده از جیمیل، شما می‌توانید از این حساب کاربری خود استفاده کنید.

ساخت ایمیل موقت به چه صورت انجام می‌گیرد؟

ساخت ایمیل موقت به چه صورت انجام می‌گیرد؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که برای ثبت‌نام موقت در یک سایت یا اقدام به خرید برخی محصولات از شما آدرس ایمیلتان را می‌خواهند، چنانچه شما به برخی سایت‌ها اعتماد نداشته باشید و تمایلی به وارد کردن ایمیل شخصی خود ندارید می‌توانید از امکاناتی چون ساخت ایمیل موقت در موبایل خود استفاده کنید. ایمیل موقت در واقع یک آدرس ایمیل یک بار مصرف است که فقط برای مدت کوتاه و زمان مشخصی اعتبار داشته و تنها در این مدت مشخص می‌تواند ایمیل‌های شما را دریافت نماید و سپس به طور خودکار پاک می‌شود. ساخت ایمیل با گوشی به ‌منظور استفاده موقت از آن روشی مناسب برای پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از طریق برخی سایت‌ها و همچنین در امان‌ ماندن از دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی و هرزنامه‌ها است.

انواع سایت‌های ساخت ایمیل موقت

برای ساخت ایمیل موقت سرویس‌های متعددی وجود دارند که هرکدام ویژگی‌ها و امکانات خاصی دارند، از جمله این سرویس‌ها می‌توان به E4WARD اشاره کرد که یکی از سایت‌های مربوط به ساخت ایمیل موقت است و به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از خدمات پولی که این ‌سایت در اختیار کاربران گذاشته است بتوانید چندین نام مستعار را برای خود برگزینید؛ با استفاده از این سرویس ایمیل موقت یا یکبار مصرف، کاربران می‌توانند فضای مازاد برای ذخیره ایمیل‌های خود داشته باشند. NADA، سرویس ساخت ایمیل موقت مربوط به Airmail است که در صورت تمایل می‌توانید هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت‌های ناشناس یک آدرس ایمیل موقت از این سرویس دریافت نمایید؛ به ‌این ‌ترتیب در حالی ‌که آدرس واقعی شما همچنان امن است، سایت هرزنامه‌ها را به آدرس ایمیل موقت شما ارسال می‌کند.

از دیگر سایت‌هایی که برای ساخت ایمیل موقت می‌توان از آنها استفاده کرد، Temp mail است که یکی از ویژگی‌های خاص آن این است که شما می‌توانید با چندین دامنه ایمیل موقت بسازید یا نام دامنه ایمیل موقت خود را تغییر دهید؛ برای این کار تنها کافی است روی دکمه Change لمس کنید. Mail inator نیز یکی دیگر از سایت‌های ارائه‌دهنده ایمیل موقت است که می‌توان گفت یک ایمیل عمومی نیز محسوب می‌شود چرا که نامه‌ها در دسترس عموم می‌باشند و ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنید پس از چند دقیقه خود به ‌خود حذف می‌شوند ولی در صورتیکه بخواهید از خدمات سرویس پولی این‌ سایت استفاده کنید، فرد دیگری امکان دسترسی به ایمیل‌هایتان را نخواهد داشت.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مختصری در رابطه ‌با ساخت ایمیل با گوشی و ساخت ایمیل موقت برای شما ارائه دهیم و همچنین آدرس برخی سایت‌هایی که در زمینه ایجاد ایمیل موقت فعال هستند را به شما معرفی کنیم تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. اگر چنانچه پس از طی مراحل ذکر شده برای ساخت ایمیل با گوشی در این نوشتار مجدداً به مشکل برخوردید می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا در رفع مشکلات احتمالی، شما را راهنمایی کنیم.

منبع