بسیاری از کلاس‌های ریاضی و حل مسئله‌های سخت ریاضی فراری بودیم. خیلی وقت‌ها بی‌دقتمان باعث می‌شد چند عدد این‌ طرف‌تر یا آن طرف‌تر را به جای جواب صحیح اشتباه حدس بزنیم و نمره‌ امتحانمان کم شود! آیا روزی باور می‌کردیم بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی را به راحتی در گوشی هوشمند خود داشته باشیم و دیگر هرگز در حل مسائل ریاضی جواب اشتباهی را به جای پاسخ صحیح در نظر نگیریم؟ امروز این اپلیکیشن‌های ساده در لیست بهترین برنامه های اندروید و آیفون جای گرفته‌اند و به راحتی برای دانلود در دسترس هستند. این نرم‌افزارها می‌توانند ریاضیات را مانند بهترین اساتید کلاس ریاضی به شما آموزش بدهند. دیگر آن روزها گذشته که برای حل مسائل ریاضی خود از معلم یا یکی از همکلاسی‌های ارشد مدرسه کمک می‌گرفتیم. به قرن بیست و یکم خوش آمدید! قرن استفاده کارآمد از اپلیکیشن‌های آنلاین و آموزش رایگان، آزاد و منحصر به فرد! این برنامه‌ها نه تنها مسائل ریاضی شما را بدون زحمت حل می‌کنند بلکه به شما کمک می‌کنند تا فرمول های ریاضی را عمیق‌تر و بهتر یاد بگیرید. با همه‌چی آنلاین همراه باشید تا با بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی آشنا شوید.

حل مسائل ریاضی با نرم افزارهای کاربردی رایگان ریاضی

با توجه به ظهور روزافزون تکنولوژی در تمامی سطوح، اپلیکیشن‌های حل مسائل ریاضی برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی و مجهز به سیستم عامل IOS تولید شده است. بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی مسائل پیچیده ریاضی را به آسانی حل می‌کنند و دستورالعمل‌های گام به گامی را برای آموزش فرمول های ریاضی ارائه می‌دهند تا شما بفهمید چگونه به جواب نهایی رسیده‌اند. در این مطلب ما چند نمونه از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی را برای کمک به حل تقریباً هر مسئله‌ای در ریاضیات، از ساده‌ترین تا مشکل‌ترین‌ها، بررسی کرده‌ایم. جبر، هندسه، نمودارها و ماتریس‌ها و دیفرانسیل را به کمک این برنامه‌های رایگان به راحتی یاد بگیرید و اگر مطلب ما راهگشای شما بود، همه‌چی آنلاین را به دوستانتان نیز معرفی کنید.

Photomath از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی

Photomath از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی

حل کننده ریاضی Photomath یکی از بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید برای حل مسائل ریاضی و مجهز به ماشین حساب جبر است. این اپلیکیشن از واقعیت افزوده استفاده می‌کند، به این معنی که شما به سادگی می‌توانید دوربین خود را به سمت یک تکه کاغذ که روی آن معادله یا یک مسئله ریاضی نوشته شده، نشانه بگیرید و راه‌ حل را پیدا کنید. حل کننده ریاضی Photomath احتمالاً بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی است. Photomath با استفاده از دوربین دستگاه تلفن همراه شما، مسائل ریاضی را فوراً می‌خواند و حل می‌کند. Photomath از محاسبات ابتدایی تا حساب پیشرفته، از جدیدترین فناوری برای خواندن مسائل ریاضی و ارائه توضیحات گام به گام در مورد نحوه برخورد با آنها استفاده می‌کند.

 Photomath حل‌کننده فرمول های ریاضی، برنامه‌ای درجه یک به همراه ماشین حساب کاملی برای جبر برای یادگیری ریاضی در بین دانش‌آموزان، والدین و معلمان است که به شما کمک می‌کند تا مسائل با محتوای جامع ریاضی را از حساب تا حساب دیفرانسیل و انتگرال تفسیر کنید. همچنین یادگیری و درک مفاهیم اساسی ریاضی را افزایش می‌دهد. محتویات ریاضی پشتیبانی شده در Photomath عبارتند از اعداد، کسری، اعشاری، توان‌ها و ریشه‌ها، اعداد مختلط، عبارات جبری، معادلات، نامعادلات خطی، معادلات درجه دوم، معادلات مطلق، معادلات مثلثاتی، قضیه دو جمله‌ای، حساب دیفرانسیل و انتگرال. این گستردگی و تنوع در حل مسائل گوناگون این برنامه را در زمره بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی قرار داده است.

بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی و حل مسائل ریاضی با Mathway

بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی و حل مسائل ریاضی با Mathway

Mathway یکی از کاربردی‌ترین و بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی و ماشین ‌حساب جبر است که پیچیده‌ترین معادلات ریاضی را به کاربران پاسخ‌های فوری ارائه می‌دهد. این حل کننده مسائل ریاضی عملاً هر چیزی را از مسائل پایه ریاضی، هندسه و جبر گرفته تا معادلات پیچیده‌تر مانند حساب دیفرانسیل و انتگرال و مثلثات را حل می‌کند. این برنامه که توسط Mathway LLC طراحی و توسعه یافته، با iPhone، iPad و iPod touch سازگار است. همچنین نسخه‌ای قابل نصب بر روی سیستم‌های اندرویدی نیز دارد. نسخه رایگان این برنامه حل‌کننده ریاضی فقط پاسخ‌ها را می‌دهد. اما اشتراک نسخه پریمیوم، راه‌حل‌های گام به گام برای مسائل ریاضی در طیف گسترده‌ای از انواع ریاضی را ارائه می‌دهد. این برنامه یک برنامه حل ریاضی بسیار توصیه شده برای همه دانش آموزانی است که با مشکلات ریاضی دست و پنجه نرم می‌کنند. استفاده از این برنامه بسیار راحت و آسان است و از لحاظ بصری بسیار مطلوب است. 

CameraMath و آموزش فرمول های ریاضی

CameraMath و آموزش فرمول های ریاضی

CameraMath یک برنامه حل ریاضی مبتنی بر عکس در میان بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی است. این بدین معنا است که شما می‌توانید با دوربین دستگاه هوشمندتان یا از عکس‌های ذخیره شده در گالری گوشیتان تصویری را انتخاب کنید. ناحیه مورد نظر را برای سؤال مربوطه برش می‌دهید و روی حل ضربه بزنید. هوش مصنوعی اپلیکیشن (AI) اطلاعات کلیدی را سریعاً استخراج می‌کند. سپس با ارائه نتایج در مراحلی که کاربر می‌تواند برای حل سوالات مشابه دنبال کند، مسئله ریاضی را حل می‌کند. CameraMath مسائل ریاضی را از تصاویر گرفته شده به صورت زنده یا از عکس‌های ذخیره شده دستگاه حل می‌کند. این به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا پاسخ‌های خود را بررسی کنند و در جایی که اشتباه می‌کنند، به آنها نشان می‌دهد که چگونه رویکرد خود را اصلاح کنند. همین امر از CameraMath یک برنامه حل‌کننده ریاضی ایده‌آل ساخته است. این برنامه قابل نصب بر روی هر دو سیستم عامل اندروید و IOS است.

Geometry Solver ² از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی

Geometry Solver ² از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی

Geometry Solver ² یک برنامه کاربردی ساده برای حل مسائل هندسه است. این اپلیکیشن انواع اشکال دو بعدی و سه بعدی را پوشش می‌دهد و به کاربر اجازه می‌دهد مقادیر هر یک از متغیرها را وارد کند. سپس برنامه از این داده‌ها برای استخراج سایر خصوصیات شکل استفاده می‌کند. از آنجایی که استفاده از برنامه Geometry Solver ² بسیار سریع و آسان است، دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی آزمایش کنند که چگونه تغییر یک متغیر در یک فرمول هندسی روی بقیه عناصر تأثیر می‌گذارد. همچنین اپلیکیشن Geometry Solver ² یک ابزار مرجع بسیار مفید است، زیرا هر شکل با لیستی از فرمول های ریاضی مربوطه همراه است.

قدرت ریاضی با اپلیکیشن Maple Calculator


Maple Calculator یک برنامه حل ریاضی رایگان و قدرتمند در میان بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی است که پاسخ‌ها، نمودارهای دو بعدی و سه بعدی و حتی راه حل‌های گام به گام را در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه یک همه کاره حسابی است که حل و تجسم مسائل ریاضی از جبر، پیش حساب، انتگرال، جبر خطی و معادلات دیفرانسیل را بسیار آسان می‌کند. حتی می‌توانید مشکلات مسائل ریاضی خود را با استفاده از دوربین گوشی هوشمندتان وارد کنید. بنابراین تکالیف خود را تنها با کلیک یک دکمه در Maple Calculator بررسی کنید. علاوه بر پاسخ، راه حل‌های کامل و گام به گام برای طیف گسترده‌ای از مسائل ریاضی، از جمله حل سیستم‌های معادلاتی همچون یافتن حدود، مشتقات، انتگرال و انجام عملیات ماتریسی را دریافت کنید.

حل ‌کننده و آموزش ریاضی گام به گام با WolframAlpha 

حل‌کننده ریاضی WolframAlpha در میان بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی، یک برنامه قدرتمند برای دریافت پاسخ‌های ریاضیاتی است. هدف این برنامه در شعار بنیادین آن بیان شده است: دانش سیستماتیک و محاسبه دقیق، اشخاصی توانا خواهد ساخت! این برنامه محیطی شبیه به موتورهای جستجوگر دارد اما به هیچ وجه نباید با آنها اشتباه گرفته شود. بلکه اپلیکیشن WolframAlpha یک ابزار جامع اطلاعاتی است که پاسخ‌های خاصی را ارائه می‌دهد. این پاسخ‌ها همه از داده‌های جمع‌آوری شده از اطلاعات مربوط به سؤالات شما است. بنابراین WolframAlpha یک برنامه حل ریاضی با مراحل آنلاین رایگان است. بچه‌ها از طریق این برنامه  جامع می‌توانند هر چیزی را یاد بگیرند. اما آنها باید یاد بگیرند که چگونه و چطور از اپلیکیشن سؤالات درست بپرسند. WolframAlpha گواهینامه 4 ستاره EAS را به دلیل اینکه یک ابزار مرجع بسیار قابل اعتماد است، دریافت کرده است. همین امر جایگاه متشخصی را در بین بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی از آن این برنامه کرده است. 

ماشین حساب MyScript و حل مسئله های گوناگون ریاضیاتی

ماشین حساب MyScript و حل مسئله های گوناگون ریاضیاتی

با ماشین حساب MyScript راه حل مسائل گوناگون ریاضی را در زمانی واقعی دریافت کنید. برنامه حل ریاضی MyScript در میان بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی، به کاربر اجازه می‌دهد تا مسئله ریاضی را روی این برنامه بنویسد تا راه‌ حل‌های بهتری دریافت کند. با کشیدن انگشت روی مطالب نامعتبر و اعداد و نوشته‌های ناخواسته می‌توانید به راحتی ناحیه مورد نظر را پاک کنید. برنامه MyScript حس واقعی نوشتن روی کاغذ و حل آن را به شما می‌دهد. معرکه است! آن را حتماً امتحان کنید. جدا از این موضوع این برنامه از معادلات مثلثاتی، لگاریتم و درصد، ریشه های حسابی، مربعی و مکعبی پایه پشتیبانی می‌کند.

هوش مصنوعی در راستای ریاضیات در Microsoft Math Solver

هوش مصنوعی در راستای ریاضیات در Microsoft Math Solver

برنامه Microsoft Math Solver از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی است که بر تکنولوژی به‌روز هوش مصنوعی بهره برده است. این برنامه از هوش مصنوعی پیشرفته برای حل مشکلات مختلف ریاضی به راحتی استفاده می‌کند. استفاده از این برنامه راه حلی بسیار ساده برای حل مسائل ریاضی است. همچنین به‌طور موازی می‌توانید مسئله‌های دیگری را نیز از طریق عکس گرفتن از برگه کاغذی و یا تصویر ذخیره شده در گالری وارد معادلات کنید و با استفاده از واسط ماشین‌ حساب‌ شکل برنامه آنها را حل کنید. این برنامه برای حل معادلاتی اینچنین فوراً از حل کننده ریاضی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند و یک راه حل دقیق ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه برنامه به راه‌حل رسیده است، توضیحی گام به گام به همراه نمودارهای تعاملی، مشکلات مشابه و سخنرانی‌های ویدیویی در رابطه با مشکلات مشابه از اینترنت را نشان می‌دهد. این برنامه که از بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی محسوب می‌شود، برای سیستم‌های مبتنی بر اندروید و آیفون کارآیی دارد. 

بازی ریاضی Prodigy برای کودکان

بازی ریاضی Prodigy برای کودکان

بازی Prodigy برای دانش‌آموزان کلاس‌های 1 تا 8 به صورت رایگان در پلتفرم‌های iOS، اندروید و وب در دسترس است. اپلیکیشن Prodigy در میان بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی، از برنامه‌های فانتزی، سرگرم کننده در راستای برانگیختن هیجان در یادگیری کودکان و نوآموزان است. معلمان بسیاری این برنامه یادگیری مبتنی بر بازی را دوست دارند. زیرا به آنها امکان می‌دهد از بازی‌ها در کلاس درس و برای پروژه‌های ارزیابی تکالیف استفاده کنند و یادگیری را به یک فعالیت سرگرم کننده و جذاب برای کودکان تبدیل کنند. این برنامه تست تشخیصی داخلی را ارائه می‌دهد که گزارش‌هایی را در زمان واقعی از پیشرفت دانش آموزان ایجاد می‌کند و به معلمان کمک می‌کند نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کنند. بدین معنا که سیستم گزارش‌دهی به معلمان و والدین حوزه‌هایی را که دانش‌آموز در آن ضعف دارد، نشان می‌دهد. این برنامه با در نظر گرفتن دانش‌آموزان دبستانی طراحی شده است. همچنین طیف گسترده‌ای از سطوح مهارت در این برنامه همسو با برنامه‌های درسی از پایه‌های 1 تا 8 وجود دارد. 

سوسمار Komodo Maths استاد ریاضی برای کودکان

سوسمار Komodo Maths استاد ریاضی برای کودکان

این برنامه در میان بهترین برنامه های حل مسئله ریاضی، خانواده ‌ها و کودکان دبستانی کوچکتر را هدف قرار داده است. کومودو (وبسایت کومودو مث) که توسط معلمان طراحی شده است، با هدف ایجاد یک پایه ریاضی محکم از طریق برنامه‌های شخصی سازی شده توسط معلمان به بازار اپلیکیشن‌های آموزشی مجازی ارائه شده است. این برنامه با مکانیزم‌های پاداش در آخر بازی - ریاضی، یادگیری درس ریاضی را بسیار سرگرم‌کننده جذاب کرده و از چالش‌های معمول در طی آموزش ریاضی به کودکان می‌کاهد. کومودو همچنین بر درک بنیادی تمرکز می‌کند و مطمئن می‌شود که کودکان قبل از اینکه به مسائل پیچیده‌تر ریاضی بپردازند، به اصول اولیه تسلط یافته‌اند. این برنامه برای سیستم‌های اندرویدی به سهولت در دسترس قرار گرفته است.