استوری اینستاگرام! چیزی که این روزها همه را درگیر خودش کرده است. با بیش از 500 میلیون استوری منتشر شده روزانه، استوری اینستاگرام از محبوب‌ترین ترفندهای اینستاگرام، این پلتفرم پرطرفدار است. رسانه‌های اجتماعی بیش‌تر برای ثبت لحظات و وقایع مورد استفاده قرار می‌گیرند: کجا می‌روید، چه می‌خورید و چه می‌نوشید، چه کسانی را می‌بینید و چه چیزی برای شما به‌ یادماندنی است. همه این‌ها خوراک استوری اینستاگرام هستند، نماهای چند ثانیه‌ای از زندگی مردم که تنها برای 24 ساعت در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اینستاگرام موفقیت خود را بر اساس پلتفرمی به‌ دست آورده که تصاویری هوشمند و شفاف را با طیف وسیعی از فیلترها ارائه می‌کند تا عکس‌های شما را تا حد امکان جذاب کند. این روش با بیش از 300 میلیون کاربر فعال روزانه بسیار هم مؤثر عمل کرده است. استوری اینستاگرام به شما امکان می‌دهد چندین ویدیو و عکس را در طول روز با برچسب‌ها و فیلترهای متفاوت، درست مثل استوری‌های اسنپ چت، به اشتراک بگذارید. این ریل عکس‌ و ویدیو، بعد از 24 ساعت ناپدید می‌شود و به شما امکان می‌دهد لحظاتی از روز خود را بدون نیاز به نگه داشتن آن‌ها در پروفایل اینستاگرام خود، به اشتراک بگذارید. اگرچه ممکن است اصول اولیه اشتراک‌گذاری استوری اینستاگرام را بدانید، ابزارهای پنهانی در برنامه وجود دارند که می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهایی را که به استوری خود اضافه می‌کنید خلاق‌تر و جذاب‌تر کنند. با همه‌چی آنلاین همراه باشید تا بیش‌تر با استوری اینستاگرام و ابزارهایش آشنا شوید.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام شما جدا از عکس‌ها و ویدیوهای موجود در گالری پروفایل اینستاگرام شما منتشر می‌شود. استوری‌های اینستاگرام به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد تا عکس‌ها و ویدیوها را در استوری خود به اشتراک بگذارند که به‌ طور پیش‌فرض برای دنبال‌کنندگان حساب اینستاگرام کاربر یا همان فالوور خودمان، قابل‌ مشاهده است. استوری‌هایی که اخیراً پست شده‌اند با یک حاشیه گرادیان در اطراف عکس پروفایل کاربر مشخص می‌شوند. استوری اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید می‌شود. اگر هم می‌خواهید استوری اینستاگرام شما بیش‌تر از 24 ساعت در پروفایلتان باقی بماند، می‌توانید استوری اینستاگرام را هایلایت کنید. 

استوری اینستاگرام به‌ عنوان نوعی اسلایدشو عمل می‌کند، با هر عکس یا ویدیویی که در فید شما آپلود می‌شود، یک اسلاید جدید را نشان می‌دهد. عکس‌ها به‌ طور پیش‌فرض خود به مدت هفت ثانیه نشان داده می‌شوند، در حالیکه ویدیوها می‌توانند تا پانزده ثانیه طول بکشند. هر زمان که یک استوری جدید منتشر می‌کنید، یک حلقه بنفش و نارنجی در اطراف عکس پروفایل شما ظاهر می‌شود. این به فالوورهای شما نشان می‌دهد که محتوای جدیدی برای بررسی دارند!

آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی

آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی

استوری‌های اینستاگرام به شما امکان می‌دهند ویدیوها و تصاویر کوتاه را در یک «استوری» موقت به اشتراک بگذارید. با آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی می‌توانید برچسب‌ها، زمان و doodle را به هر استوری اینستاگرام که دوست دارید اضافه کنید و فیلترها و جلوه‌های خاصی را هم بر آن اعمال کنید. اگر اکانت اینستاگرام شما عمومی است، استوری شما برای همه قابل‌ مشاهده است، اما اگر حساب شما خصوصی باشد، استوری شما فقط برای کسانی که شما را دنبال می‌کنند، قابل‌ مشاهده است.

برای آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی و اضافه کردن استوری در اینستاگرام کار ساده‌ای در پیش دارید. روی دکمه «+» در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و روی Story در پایین سمت راست ضربه بزنید یا اینکه از هر نقطه در فید اینستاگرام که هستید، انگشت خود را به سمت راست بکشید.

سپس، به ترتیب برای گرفتن عکس یا ویدیو، روی دکمه ضبط در پایین ضربه بزنید یا آن را نگه دارید. می‌توانید روی گزینه Boomerang در نوار ابزار سمت چپ ضربه بزنید تا عکس‌های پشت سر هم به جلو یا عقب بگیرید، یا روی فلش نوار ابزار ضربه بزنید تا حالت هندزفری را انتخاب کنید یا ویژگی‌های دیگری مانند Super zoom را پیدا کنید.

بعد از اینکه عکس یا ویدیو مورد نظرتان را اضافه کردید، روی نمادهای doodle، متن (text) یا برچسب (sticker) در بالای صفحه ضربه بزنید تا جلوه‌ها را اضافه کنید. برچسب‌ها می توانند شامل اطلاعات مکان، نظرسنجی‌ها و آهنگ‌ها باشند.

شما می‌توانید استوری اینستاگرام خود را در دوربین خود ذخیره کنید. پس از گرفتن عکس یا ویدیو، روی فلش که در بالای صفحه به سمت پایین است کلیک کنید تا ذخیره شود. شما می‌توانید استوری خود را مشاهده کنید و در هر زمان روی «ذخیره» کلیک کنید تا «ویدیو» (فقط برای ذخیره ویدیو) یا «استوری» (برای ذخیره کل استوری) ذخیره شود.

چطور استوری اینستاگرام خود را از کسی پنهان کنید

اگر نمی‌خواهید کسی استوری شما را ببیند، می‌توانید استوری خود را از او پنهان کنید. فقط روی نماد پروفایل در سمت راست پایین برنامه اینستاگرام ضربه بزنید تا به پروفایل خود دسترسی پیدا کنید، روی سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید، به تنظیمات بروید، به قسمت حریم خصوصی بروید و استوری را انتخاب کنید. در بین گزینه‌ها «پنهان کردن استوری از» را پیدا کنید و افرادی که می‌خواهید استوری خود را از آن‌ها مخفی کنید، انتخاب کنید.

پاسخ دادن به استوری‌ها

می‌توانید با ضربه زدن روی کادر «ارسال پیام» در پایین استوری که در حال تماشای آن هستید، به استوری‌ها با یک پیام، یک شکلک یا پاسخ سریع، پاسخ دهید. دوست شما پاسخ شما را در صندوق ورودی پیام دایرکت خود به همراه تصویر کوچکی از استوری اصلی دریافت خواهد کرد.

چه کسی استوری شما را در اینستاگرام دیده است؟

برای اینکه ببینید چه کسی استوری اینستاگرام شما را مشاهده کرده است، به صفحه اصلی اینستاگرام در گوشی خود بروید و روی نماد دایره‌ای که نشان‌دهنده استوری شما است، کلیک کنید. از صفحه اصلی اینستاگرام روی «استوری شما» کلیک کنید و از پایین استوری باز خود به بالا بکشید. با این کار فهرستی از تمام اکانت‌هایی که این محتوا را مشاهده کرده‌اند، ظاهر می‌شود.

چطور یک نفر را در استوری اینستاگرام خود منشن کنیم؟

چطور یک نفر را در استوری اینستاگرام خود منشن کنیم؟

هنگام به اشتراک‌گذاری یک عکس یا ویدیو در استوری خود، می‌توانید به شخصی اشاره کنید. پس از گرفتن عکس یا ویدیو، روی نماد حروف ضربه بزنید، سپس @ را تایپ کنید و بلافاصله نام کاربری شخصی را که می‌خواهید ذکر کنید، وارد کنید و پروفایل شخص را از نمادهای دایره‌ای که در زیر ظاهر می‌شود، انتخاب کنید. زمانی که از شخصی در استوری خود نام می برید، نام کاربری او با یک زیر خط در استوری شما ظاهر می‌شود. هر کسی که می‌تواند استوری شما را ببیند، می‌تواند روی آن ضربه بزند تا به پروفایل او برود.

افرادی که از آن‌ها نام می‌برید یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنند که به آن‌ها می‌گوید که آن‌ها را در استوری خود ذکر کرده‌اید. آن‌ها همچنین یک DM از شما دریافت می‌کنند که شامل پیش‌نمایش استوری شما می‌شود و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که به سرعت آن را به استوری خود اضافه کنند، البته اگر اشتراک‌گذاری را محدود نکرده باشید. در هر عکس می‌توانید حداکثر 10 نفر را منشن کنید.

چگونه یک نظرسنجی به استوری خود در اینستاگرام اضافه کنیم

می‌توانید یک نظرسنجی به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. الگوی نظرسنجی به شما امکان می‌دهد سوال را بپرسید و پاسخ‌ها را به هر چیزی که می‌خواهید تغییر دهید، یا می‌توانید روی تاس در بالای صفحه الگوی نظرسنجی ضربه بزنید تا قالب‌های از پیش ساخته شده دریافت کنید و آن را مطابق خواست خود تطبیق دهید.

سخن آخر

استوری اینستاگرام می‌تواند تعامل و ارزش زیادی را به همراه داشته باشد، چه برای یک حساب بیزینسی چه برای اکانت شخصی. در مجموع 500 میلیون کاربر اینستاگرام شروع به اشتراک گذاری محتوای ناپدید شونده در استوری اینستاگرام کرده‌اند و میزان زمان صرف شده در برنامه را هر روز به 30 دقیقه افزایش داده‌اند. استوری اینستاگرام افکت‌ها و قابلیت‌های زیادی دارد، ما در همه‌چی آنلاین آنچه که یک کاربر معمولی به‌ طور روزانه با آن سر و کار دارد را به شما معرفی کردیم، اما ترفندهای استوری (وبسایت pocket-lint) بسیار مبسوط‌تر از این حرف‌هاست. چندین سال از زمانی که اینستاگرام ویژگی استوری خود را راه‌اندازی کرد، می‌گذرد، اما همچنان با چندین ابزار و گزینه که به مرور زمان به امکانات استوری اینستاگرام اضافه شده، به شما کمک می‌کند تا در داستان‌سرایی خود خلاق باشید.