ما معمولاً بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمندمان یک لایه محافظ گلس گوشی می‌چسبانیم تا از نمایشگر گوشیمان در برابر خط‌ و‌ خش و ضربات احتمالی محافظت کند. اما این کار به همین راحتی هم میسر نیست! بلکه آموزش نصب گلس گوشی و تبلت عملی است که باید قبل از آغاز کار کاملاً به آن احاطه داشته باشیم. در متن زیر سعی کرده‌ایم تا شما را با نحوه نصب گلس گوشی آشنا کنیم تا دیگر لازم نباشد از فرد دومی کمک بخواهید و هزینه‌ای بیشتر بپردازید. با ما همراه باشید تا نصب گلس گوشی شیائومی و دیگر برندهای روز دنیا را فرا بگیرید. قبل از هر چیز مطمئن باشید آموزش نصب گلس گوشی و تبلت کار ساده‌ای است!

قدم به قدم با آموزش نصب گلس گوشی و تبلت

قدم به قدم با آموزش نصب گلس گوشی و تبلت

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت بسیار راحت‌تر از آن چه است که فکرش را کنید. فقط لازم است در مکانی تمیز و روشن کار کنید تا جلوی چسبیدن هرگونه آلودگی و ایجاد مشکلات در نحوه نصب گلس گوشی را بگیرید. پشت یک میز راحت بنشینید و سعی کنید تا یک منبع نور مناسب بالای سرتان باشد. نور خوب به شما کمک می‌کند گلس محافظ نمایشگر را به‌ درستی تراز کنید و پس از چسباندن آن به صفحه نمایشگر، حباب‌های هوای احتمالی را به دقت تشخیص دهید. البته توصیه ما به شما این است که در ابتدا آموزش نصب گلس گوشی و تبلت را یک بار تا آخر بخوانید، سپس دست به کار شوید. حال قبل از اینکه گوشی خود را روی سطح میز قرار دهید، سطح را با پاک‌کننده چند منظوره و یک پارچه تمیز پاک کنید تا هرگونه گرد و غبار و آلودگی پاک شود. فراموش نکنید قبل از نصب گلس محافظ، دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید و کامل خشک کنید. تمیز کردن دست‌ها به شما کمک می‌کند تا از ایجاد هرگونه کثیفی و چربی روی صفحه نمایش گوشی یا زیر گلس جلوگیری کنید. قبل از شروع نصب گلس گوشی، دست‌ها را با یک حوله تمیز و بدون پرز خشک کنید. برای خشک کردن دست‌ها هرگز از دستمال کاغذی استفاده نکنید. حوله‌های کاغذی نیز پر از پرز هستند و می‌توانند ابتدا به دستان شما و سپس به صفحه نمایش گوشی شما منتقل شوند.

در مرحله بعدی آموزش نصب گلس گوشی و تبلت، صفحه نمایش گوشی خود را با یک پارچه میکروفیبری یا همان پارچه‌های نانوی معروف پاک کنید. برخی اوقات یک پارچه مخصوص میکروفیبر همراه با گلس محافظ ارائه می‌شود که بهترین نوع متریال بدون پرز برای تمیز کردن سطح شیشه‌ای نمایشگر است. پارچه خشک را از بسته بیرون بکشید و صفحه گوشی خود را پاک کنید تا پرز و گرد و غبار پاک شود. در این مرحله می‌توانید در صورت داشتن عینک از پارچه مربوط به آن نیز استفاده کنید.

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت (پارچه عینک)

 در مرحله بعدی لایه محافظ کاغذی را از قسمت چسبنده گلس جدا کنید. مشخص کنید کدام طرف شیشه آن طرفی است که قرار است به صفحه نمایشگر بچسبد. سپس از همان گوشه، لایه محافظ را جدا کنید تا قسمت چسبنده شیشه‌ای نمایان شود. برخی از محافظ‌های صفحه گلس با برچسب‌‎هایی برچسب‌گذاری می‌شوند که به شما می‌گوید ابتدا کدام قسمت را جدا کنید. در حالیکه برخی دیگر به سمت پایین خمیده شده‌اند تا در اطراف صفحه نمایش قرار گیرند. به دنبال نشانگرهایی مانند این بگردید تا مشخص کنید کدام طرف باید مقابل صفحه قرار گیرد. بیشتر محافظ‌های به اصطلاح گلس یکسان کار می‌کنند. اما ایده خوبی است که همیشه دستورالعمل‌های همراه آن را در ابتدا بخوانید تا مطمئن شوید که روش صحیح را دنبال می‌کنید.

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت (جدا کردن لایه ی محافظ)

در ادامه آموزش نصب گلس گوشی و تبلت، گلس محافظ را با صفحه نمایشگر گوشی خود کاملاً تراز کنید. با استفاده از هر دو گلس را از لبه‌های بالا و پایین نگه دارید. آن را درست بالای صفحه به‌ صورتی نگه دارید که سمت چسبنده رو به پایین باشد. مطمئن شوید که هر بریدگی مخصوص در گلس محافظ به درستی روی جایگاه میکروفون، دوربین سلفی، بلندگو و دکمه‌های تلفن شما قرار گرفته است. مراقب باشید تا زمانی که هنوز برای قرار دادن گلس آماده نشده‌اید، گلس شیشه‌ای صفحه نمایشگر را لمس نکند. هرگز از یاد نبرید قرار دادن مجدد بعد از یک اشتباه، بسیار سخت‌تر از قرار دادن درست و حساب شده آن در بار اول است!

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت (تراز کردن گلس)

حالا در ادامه آموزش نصب گلس گوشی و تبلت، زمانی که گلس محافظ را به‌ صورت افقی روی نمایشگر گوشی قرار دادید، به آرامی وسط آن را فشار دهید. قسمت چسبنده شیشه سکوریت را به آرامی روی صفحه گوشی خود قرار دهید. با استفاده از دو انگشت به وسط فشار دهید و مراقب باشید تا چسب پخش شود. پخش شدن چسب می‌تواند مانند یک «موج» پس از چسبیدن کامل گلس به نظر برسد. به شکلی که موجی از جایی که شما فشار داده‌اید به سمت بیرون کشیده شود. ملاحظه کردید که نحوه نصب گلس گوشی تا چه اندازه آسان است. زمانی که گلس را به دقت روی شیشه نمایشگر چسباندید، نشانگر آویزان به گلس را (احتمالاً به گوشه‌ای از گلس چسبانده شده) به آرامی جدا کنید و کناری بگذارید. آموزش نصب گلس گوشی و تبلت در این جا به پایان رسیده است، اما شاید شما با یک مشکل بزرگ در نصب گلس گوشی شیائومی (وبسایت شیائومی) یا گوشی‌های دیگر روبه‌رو شوید! چاره چیست؟

نصب گلس گوشی شیائومی یا ... با موفقیت انجام شد، با حباب احتمالی چه کنم؟

نصب گلس گوشی شیائومی یا ... با موفقیت انجام شد، با حباب احتمالی چه کنم؟

اگر بر طبق آموزش نصب گلس گوشی و تبلت قدم به قدم پیش بروید، احتمالاً با کمترین خطا و مشکل روبه‌رو خواهید شد. اما به‌ هر حال امکان دارد پس از نصب گلس گوشی شیائومی یا هر گوشی دیگر حباب‌های ریزی را در زیر گلس گوشی مشاهده کنید. نگران نباشید! از بین بردن حباب زیر گلس گوشی کار نسبتاً راحتی است. شما می‌توانید از پارچه بدون پرز برای از بین بردن حباب‌های محبوس هوا از مرکز به سمت بیرون استفاده کنید. با پارچه میکروفیبر حباب‌های هوا را محکم فشار دهید. سپس آن‌ها را به سمت لبه‌های انتهایی گلس کشیده و خارج کنید. در این مرحله از آموزش نصب گلس گوشی و تبلت به این موضوع فکر کنید که چطور می‌توانید این حباب‌های مزاحم بد شکل را به بیرون سطح گلس و نمایشگر هدایت کنید و به اصطلاح خارج کنید! برخی از کیت‌های گلس محافظ ممکن است ابزار دیگری مانند یک تکه پلاستیکی تخت و کوچک برای از بین بردن حباب‌های احتمالی ارائه دهند. اگر چنین بود، دستورالعمل‌های کیت خود را برای استفاده از ابزار اضافی به دقت مطالعه کنید.