در این مقاله از همه چی آنلاین می خواهیم به یکی دیگر از ترفندهای واتس آپ در خصوص آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ هنگام استفاده از گوشی های اندرویدی، آیفون یا آی پد بپردازیم. اگرچه واتساپ گزینه ای برای پنهان کردن شماره تلفن ارائه نمی دهد اما می توانید شماره واقعی خودتان را با هر شماره دیگری که بتوانید آن را از طریق پیامک تأیید نمائید، جایگزین کنید. به جای خرید یک گوشی نو، با استفاده از Google Voice قادر خواهید بود یک شماره تلفن کاملاً جدید به صورت رایگان ایجاد کنید. در صورتی که به دنبال نحوه مخفی کردن شماره در واتس آپ هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ: ایجاد یک شماره تلفن در گوگل ویس

آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ: ایجاد یک شماره تلفن در گوگل ویس

همانطور که گفته شد، امکان آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ وجود ندارد، اما با این حال می توانید با شماره­ ای که در دسترس کسی نیست آن را جایگزین نمائید تا شماره­ تان همچنان خصوصی باقی بماند. اپلیکیشن Google Voice به شما این امکان را می دهد تا یک شماره جدید و به صورت کاملا رایگان ایجاد کنید. برای دانلود این برنامه در گوشی سامسونگ یا اپل کافیست مراحل زیر را طی کنید:

  • پلی استور یا اپ استور را باز نمائید.
  • روی نوار جستجو کلیک کنید.
  • Google Voice را تایپ کنید و اینتر را بزنید.
  • روی Google Voice کلیک کنید.
  • روی INSTALL یا GET کلیک نمائید.
  • برنامه را نصب کنید و دسترسی های کافی را به آن بدهید.

بعد از نصب برنامه، وارد حساب گوگل خودتان شوید و دستورالعمل هایی که از شما خواسته شده را وارد نمائید. شماره تلفن Google Voice شما به همان پروفایلی که برای ورود به سیستم استفاده می‌کنید، متصل می‌شود. در صورتی که می‌خواهید از هویت خودتان محافظت کنید، جای نگرانی وجود ندارد چرا که هیچ‌کس غیر از گوگل نمی‌تواند شماره تلفن جدید شما را ردیابی کند. به حساب گوگل خودتان بازگردید؛ قوانین و مقررات Google Voice را مطالعه نموده و سپس بر روی گزینه Search کلیک کنید. در این مرحله نیاز است که یک موقعیت مکانی برای شماره تلفن جدیدتان انتخاب نمائید؛ این کار را می توان با انتخاب شهر یا وارد کردن کد مربوطه انجام داد. در صورتی که در محدوده سکونت خودتان نمی توانید شماره ای پیدا کنید، شهرها یا کدهای دیگری را امتحان کنید. بعد از این که شماره مورد نظرتان را یافتید، بر روی آن کلیک کنید تا دستورالعمل های مربوطه برای تنظیم شماره تلفن به شما نمایش داده شود.

پس از تکمیل این دستورالعمل ها، هنگامی که شماره تلفن جدید فعال شد آن را با شماره واتس آپ خودتان جایگزین کنید. در صورتی که بعدها به دنبال جایگزینی شماره اصلی خودتان بر روی واتس آپ باشید، به شما این اجازه داده شده تا شماره تلفن Google Voice را تغییر دهید. با این حال، بهتر است که این کار را انجام ندهید چرا که در گروه ها و کانال های واتس آپ شماره تلفن خودتان را در معرض دید قرار داده اید. حالا که شماره تلفن Google Voice را بر روی حسابتان تنظیم نموده اید، به بخش بعدی که در خصوص تغییر شماره تلفن در اندروید یا گوشی اپل می باشد مراجعه نمائید.

آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ: تغییر شماره تلفن در اندروید

در صورتی که از آیفون یا آیپد استفاده می کنید، به بخش بعدی مراجعه نمائید چرا که در این بخش با محصولات اندرویدی مانند گوشی شیائومی سر و کار داریم. در صورتی که به دنبال نحوه مخفي كردن شماره در واتس اپ هستید، یکی از راه های آن تغییر شماره تلفن می باشد. اگر برای اولین بار است که یک حساب کاربری جدید در واتس آپ ایجاد می کنید، دستورالعمل های لازم برای ایجاد حساب کاربری را دنبال کنید و وقتی از شما خواسته شد که شماره تلفن­تان را وارد نمائید، شماره Google Voice را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که شماره قدیمی شما تأیید شده است؛ در صورتی که شماره قبلی شما تائید نشده باشد نمی‌توانید شماره تلفن واتس آپ را تغییر دهید. مراحل زیر را برای بررسی دقیق تائید شدن شماره تلفن خودتان دنبال کنید:

روی منوی در گوشه بالا سمت راست برنامه کلیک کنید.

روی منوی در گوشه بالا سمت راست برنامه کلیک کنید.

در پائین منو می توان بخش تنظیمات را مشاهده کرد، آن را انتخاب کنید.

در پائین منو می توان بخش تنظیمات را مشاهده کرد، آن را انتخاب کنید.

روی عکس نمایه خودتان کلیک کنید. در صورتی که شماره تلفن شما تایید شده باشد، در اینجا می توان آن را دید. اگر هنوز تأیید نشده است، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا بتوان آن را فعالسازی نمود.

پس از تائید شدن شماره تلفن، شماره واقعی شما از دیگر کاربران واتس آپ پنهان می شود و در صورتی که در گروه ها چت کنید، دیگر کاربران قادر به مشاهده شماره واقعی شما نیستند و در واقع شماره Google Voice را می بینند. تمامی اطلاعات حساب کاربری شما از جمله چت ها، ویس ها، تماس ها و ... به شماره جدید منتقل می شود و در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.

مخفی کردن شماره در واتساپ ایفون یا آیپد

مخفی کردن شماره در واتساپ ایفون یا آیپد

نحوه مخفی کردن شماره در واتس اپ ایفون مشابه گوشی های اندرویدی می باشد و برای این کار ابتدا لازم است تا برنامه واتس آپ را باز نموده و به قسمت تنظیمات مراجعه نمائید. در صورتی که برای اولین بار است یک حساب کاربری در WhatsApp ایجاد می کنید، ابتدا لازم است تا با شماره واقعی خودتان وارد این برنامه شوید و سپس از طریق اپلیکیشن Google Voice آن را تغییر دهید. برای این کار، به بخش حساب کاربری و سپس تغییر شماره تلفن مراجعه نموده و شماره تلفن جدیدی که از گوگل ویس دریافت کرده اید را وارد کنید. پس از این که شماره تلفن ها را با یکدیگر جایگزین نمودید، یک کد 6 رقمی به شما ارسال می شود تا حساب کاربریتان را فعالسازی نمائید. به محض این که حساب کاربری فعالسازی شود، شماره واقعی شما از دیگر کاربران واتس اپ پنهان می شود و دیگر با خیال راحت می توانید در گروه های مختلف عضو شوید و با سایر اعضا چت کنید. 

جمع بندی

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که نخواهید دیگران شماره تلفن­تان را داشته باشند ولی به خاطر سیاست های واتس اپ ناچار به پذیرش قوانین آن شده اید. با این حال، همانطور که گفته شد امکان پنهان سازی شماره تلفن وجود ندارد اما از طریق راه هایی می توان این مسیر را دور زد تا دیگران نتوانند شماره واقعی شما را مشاهده نمایند. در این مقاله از همه چی آنلاین، به نحوه مخفی کردن شماره مخاطب در واتساپ پرداختیم تا دیگر دغدغه و نگرانی در این خصوص نداشته باشید و با خیال راحت بتوانید در این شبکه اجتماعی به چت و گفتگو بپردازید. در صورتی که سوالی در رابطه با این موضوع دارید، می توانید در پائین صفحه و در بخش دیدگاه ها سوالات و نظرات خودتان را مطرح نمایید.

منبع