رفع مشکل فیس تایم، یکی از آن مواردی است که آیفون‌داران باید حتماً درباره آن بدانند تا در مواقع ضروری بتوانند به وضع فیس تایم سامان بدهند و از آن استفاده کنند. شما چه گوشی آیفون داشته باشید و چه اپل واچ یا آیپد باید حتماً رفع مشکل فیس تایم را بلد باشید و بدانید که به چه شیوه‌ای می‌توان آن را حل کرد. به‌ هر حال فیس تایم آن قدر مهم هست که بسیاری از کاربران اندروید در جست‌ و جوی فیس تایم برای اندروید هستند پس یادگیری رفع مشکل فیس تایم برای اندروید از مهم‌ترین کارهایی است که شما باید درباره آن بدانید. در ادامه، همه‌چی آنلاین درباره جزئیات این مسئله مهم با شما حرف زده است.

فیس تایم چیست؟

فیس تایم چیست؟

Face Time یک برنامه جانبی اپل برای ایجاد تماس تصویری است. اکثر محصولات اپل با برنامه Face Time ارائه می‌شوند، بنابراین چیزی برای نصب وجود ندارد.Face Time دارای دو ویژگی است: FaceTime video (تماس ویدیویی) و FaceTime audio که درست مانند یک تماس تلفنی معمولی بدون تماس ویدیویی، کار می‌کند. هم فیس تایم ویدیویی و هم فیس تایم صوتی می‌توانند از Wi-Fi یا داده اینترنتی تلفن شما برای برقراری تماس تلفنی استفاده کنند. حالا که متوجه شدیم فیس تایم چیست و چه کاربردی دارد، می‌توانیم با دیدی بازتر به رفع مشکل فیس تایم در گوشی یا اپل واچ فکر کنیم.

فیس تایم برای کدام دیوایس‌ها ارائه می‌شود؟

فیس تایم برای کدام دیوایس‌ها ارائه می‌شود؟

برای داشتن Face Time باید یک محصول اپل (مک، آیفون، آی پد یا آی پاد تاچ) داشته باشید. کاربران اندروید باید بدانند که گوشی‌هایشان با Face Time عرضه نمی‌شوند، اما تعداد زیادی از برنامه‌های جایگزین Face Time  وجود دارد که می‌توانید به جای این برنامه دانلود کنید. برای کسانی که از دستگاه‌های اپل استفاده می‌کنند، اکثر آیفون‌ها، مک‌ها و آیپدها با نصب Face Time ارائه می‌شوند. شما باید آیکون Face Time را در صفحه اصلی گوشی خود مشاهده کنید، درست مانند عکس بالا.

طبق آنچه وب‌سایت اپل می‌گوید، می‌توانید از Face Time در این دستگاه‌ها با استفاده از اتصال Wi-Fi لذت ببرید: iPhone 4 یا بالاتر، iPad Pro (همه مدل‌ها)، iPad 2 یا بالاتر، iPad mini (همه مدل‌ها) و iPod touch نسل 4 یا بالاتر. با استفاده از اینترنت موبایل هم می‌توانید از Face Time بدون Wi-Fi در iPhone 4S یا جدیدتر، همه مدل‌های iPad Pro و iPad نسل سوم یا جدیدتر استفاده کنید. پس اگر این دستگاه‌ها را ندارید نیازی نیست که به‌دنبال رفع مشکل فیس تایم باشید چون اصولاً فیس تایم روی دیوایس شما کار نمی‌کند.

علت کار نکردن Face Time

علت کار نکردن Face Time

دلایل زیادی وجود دارد که Face Time روی دیوایس شما کار نمی‌کند. بیایید اصولی‌ترین موارد را در جهت شناسایی رفع مشکل فیس تایم بشناسیم؛ اگر دستگاه iOS خود را در کشور خاصی مانند عربستان سعودی، پاکستان، دبی و امارات متحده عربی خریداری کرده‌اید، ممکن است برنامه Face Time روی گوشی شما ظاهر نشود. اگر برنامه Face Timeدر آیفون شما در دسترس نیست، به نظر می‌رسد هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید جز پیدا کردن برنامه جایگزین. اگر به خارج از کشور سفر می‌کنید و این سفر تنظیمات تاریخ و زمان دستگاه شما را تغییر می‌دهد، ممکن است فیس تایم به‌ درستی کار نکند.

همچنین تغییر تماس Face Time به تماس تلفنی یا همان تماس صوتی Face Time می‌تواند باعث ایجاد مشکل در این برنامه شود. اگر در حال حاضر Face Time روی آیفون شما کار نمی‌کند، می‌توانید روش‌های زیر را دنبال کنید. همچنین آپدیت نبودن این برنامه می‌تواند یکی از علت‌های کار نکردنش باشد. یکی دیگر از دلایلش این است: اپل آیدی یا شماره تلفن شما نادرست است. پس ابتدا مطمئن شوید که Apple ID یا شماره تلفن صحیح را در قسمت تنظیمات FaceTime انتخاب کرده‌اید. برای این کار شما باید به YOU CAN BE BY FACETIME AT دسترسی پیدا کنید و بررسی کنید که شناسه و شماره شما توسط این اپ بررسی شده است یا نه.

رفع مشکل فیس تایم با 10 شیوه

رفع مشکل فیس تایم با 10 شیوه

روش اول رفع مشکل فیس تایم یک روش ابدی است؛ آیفون یا آیپد خود را ریستارت کنید. فقط یادتان باشد روش دوم رفع مشکل فیس تایم بر اساس صبر شما پی‌ریزی شده است، به این‌ صورت که باید وضعیت سرور Face Time را بررسی کنید؛ به صفحه وضعیت سیستم اپل بروید و چراغ وضعیت کنار Face Time را بررسی کنید. اگر سبز است، فعال است. در غیر این صورت، کمی به آن فرصت دهید تا دوباره آنلاین شود. در روش سوم رفع مشکل فیس تایم باید تاریخ و زمان را روی حالت خودکار تنظیم کنید، این ترفند ممکن است پاسخی برای مشکلات شما باشد. برای تنظیم تاریخ و زمان روی حالت خودکار باید به Settings → General → Date & Time بروید. تنظیم خودکار را خاموش و دوباره روشن کنید.

در روش چهارم مشکل فعال نشدن فیس تایم برای اندروید باید اتصال Wi-Fi خود را تست کنید. به Settings → Wi-Fi بروید و مطمئن شوید که روشن است. سپس، مطمئن شوید که اتصال Wi-Fi شما انتخاب و متصل است. مرورگر مورد نظرتان را باز کنید و به apple.com بروید. آیا بارگذاری شد؟ Wi-Fi شما کار می‌کند، اما ممکن است آنقدر قوی نباشد که بتواند تماس‌های ویدیویی Face Time را انجام دهد. این احتمالاً در صورتی اتفاق می‌افتد که مرتباً هشدارهای اتصال ضعیف را در طول تماس‌های خود مشاهده می‌کنید. روش پنجم حل مشکل فیس تایم آیفون هم یکی دیگر از روش‌های ابدی کار با اپ‌های مشکل‌دار است؛ از سیستم خارج شوید و دوباره وارد Face Time شوید. به Settings → FaceTime بروید. Face Time را خاموش کنید، سپس دوباره روشن کنید. مطمئن شوید که از Face Time در مک خود نیز خارج شده‌اید، البته اگر مک دارید.

در روش ششم رفع مشکل فیس تایم باید سیم‌کارت آیفون خود را خارج کنید. سیم‌کارت را دوباره در سینی قرار دهید، سپس سینی را دوباره در آیفون خود قرار دهید تا زمانی که احساس کنید در جای خود چفت شده است، فیس تایم را امتحان کنید. هفتمین روش حل مشکل فیس تایم آیفون، بروز رسانی نرم افزار iOS است؛ برای این کار به Settings → General → Software Update بروید. اگر در دسترس است، آن را دانلود و نصب کنید. این یک راه‌ حل بسیار رایج برای هزاران مشکل iOS است.

در روش هشتم رفع مشکل فیس تایم باید محدودیت‌های محتوای FaceTime را غیرفعال کنید؛ برای این کار به Settings → Screen Time → Content & Privacy Restrictions → Allowed Apps بروید. اگر Content & Privacy Restrictions روشن است، مطمئن شوید که FaceTime مجاز است چون در‌ غیر‌ این‌ صورت، تماس‌های صوتی و تصویری FaceTime در دسترس نخواهد بود. در روش نهم رفع مشکل فیس تایم باید پورت‌های خاصی را در فایروال خود مجاز کنید؛ اگر شبکه شما توسط فایروال محافظت می‌شود، ممکن است مجبور باشید برای فعال‌کردن Face Time در آیفون خود، کارهای سنگین بیشتری انجام دهید. بررسی کنید که کدام پورت‌ها را باید در سایت پشتیبانی اپل مجاز کنید. روش دهم رفع مشکل فیس تایم هم به شما می‌گوید که باید تمام تنظیمات آیفون را ریست کنید، این مورد به‌ عنوان آخرین تلاش استفاده می‌شود، تنظیم مجدد تمام تنظیمات در iPhone شما ممکن است مشکل شما را حل کند.

رفع مشکل فیس تایم در آیفون 13

Face Time یکی از ویژگی‌های داخلی iOS است که اغلب هر زمان که نسخه جدید iOS منتشر می‌شود، وصله‌های اصلاحی و بهبودهای امنیتی را دریافت می‌کند. با این حال، تضمینی نیست که هر بروز رسانی همیشه نتایج مثبتی برای Face Time و سایر ویژگی‌های iOS داشته باشد. با توجه به این واقعیت، برخی از دارندگان آیفون پس از نصب آپدیت بتای iOS 13 با مشکل دیگری در Face Time مواجه شدند. خلاصه، راه‌ حل مشکل فعال‌نشدن فیس تایم در آیفون 13 هم دقیقاً مطابق با شیوه‌های بالاست و مشکلی در خود آیفون 13 شما وجود ندارد. پس نگران نباشید.

سؤالات اصلی شما درباره فیس تایم

سؤالات اصلی شما درباره فیس تایم

استفاده از هر ابزاری، نه فقط FaceTime برای اولین بار می‌تواند ترسناک باشد. این‌ها چندین سؤال است که ممکن است هنگام برقراری اولین تماس با Face Time برای شما پیش بیاید: ما گفتیم اغلب دیوایس‌های آیفون با Face Time سازگار است، اما شما ممکن است آیکون فیس تایم را نبینید. قضیه از چه قرار است؟ در این حالت شما احتمالاً یک محصول قبلی اپل را دارید و ممکن است لازم باشد سیستم عامل iOS را بروز رسانی کنید. دومین سؤال اساسی شما این است که Face Time بهتر است یا Facebook Messenger یا Skype؟ نه اصلاً! هر سه گزینه ابزار عالی برای چت ویدیویی با دوستان شما هستند. یکی بهتر از دیگری نیست - این واقعاً به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، بنابراین از ابزارهایی استفاده کنید که برای شما راحت است. این یعنی اگر با رفع مشکل فیس تایم، مشکل دارید می‌توانید از بقیه ابزارها استفاده کنید.

آیا برای استفاده از Face Time هزینه‌ای از شما دریافت می‌شود؟ این بستگی به این دارد که از Wi-Fi استفاده می‌کنید از یا داده اینترنتی گوشی. خود فیس تایم هزینه ندارد، هزینه استفاده از آن در واقع همان هزینه‌ای است که برای مصرف داده اینترنت توسط شما پرداخت می‌شود. یکی دیگر از سؤالات اصلی شما این خواهد بود که «چرا می‌خواهم به جای تماس تلفنی معمولی از تماس صوتی FaceTime استفاده کنم؟»؛ چون از آنجایی که Face Time صوتی می‌تواند به جای داده از Wi-Fi استفاده کند، می‌توانید بدون پرداخت هزینه، تماس تلفنی را از راه دور برقرار کنید.

در نهایت بیایید بپرسیم آیا می‌توانید در Face Time، تماس گروهی داشته باشید؟ بسته به iOS دستگاه شما، ممکن است بتوانید تماس گروهی برقرار کنید. شما به iOS 12.1.4 یا جدیدتر نیاز دارید، یا به iPhone 6s یا بالاتر، iPad Pro  یا جدیدتر، iPad mini 4 یا بالاتر، یا هم به iPad نسل پنجم یا iPod touch نسل هفتم. بنا به تمام این موارد رفع مشکل فیس تایم حتماً به زحمتش می‌ارزد، پس در مورد حل آن درنگ نکنید.