برای مدت زمان طولانی کاربران توییتر در سراسر جهان مشتقاق وجود ابزاری برای ویرایش پست‌های خود در توییتر بودند. توییتر قابلیت ویرایش پست‌های توییت که کاربران منتظر آن بودند را عرضه کرد. این قابلیت به کاربران توییتر این امکان را می‌دهد تا بدون حذف پست‌ها، خطاهای موجود در توییت خود را اصلاح کنند. در ادامه این مطلب به نحوه ویرایش پست توییتر می‌پردازیم.

ادیت کردن پست در توییتر

نحوه ویرایش پست در توییتر یکی از پر درخواست‌ترین قابلیت‌ها در سال‌های گذشته بود که مدیرعامل سابق توییتر نظر مثبتی در رابطه با آن نداشت و اعلام کرده بود که این قابلیت هیچ‌گاه به این پلتفرم اضافه نخواهد شد. اما مدیر عامل جدید شبکه اجتماعی توییتر شرایط را تغییر داد و این ویژگی را به این پلتفرم افزود. قابلیت Undo یا همان ویرایش به کاربران اجازه می‌دهد تا چند ثانیه پس از کلیک بر روی ارسال متن، به ویرایش آن بپردازند. بنابراین کاربران تا قبل از دیده شدن متن توییت خود توسط دیگر کاربران، فرصت دارند تا آن را ویرایش کنند. باید به این نکته توجه داشته باشد که مدت زمان ادیت کردن پست در توییتر بسیار کوتاه بوده و نیازمند عملکرد سریع کاربران است. 

پس از پایان این زمان، دیگر امکان ویرایش و تصحیح توییت وجود ندارد و در صورت وجود خطا چاره‌ای به‌جز حذف آن نیست. در حال حاضر قابلیت ویرایش پست توییتر برای عموم کاربران این پلتفرم قابل دسترس نیست و در مرحله توسعه قرار دارد. لازم به ذکر است که زمان عمومی شدن این قابلیت هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده‌است. تصمیم بر آن شد که شرکت توییتر این ویژگی را به منظور آزمایش در اختیار کاربران Twitter Blue قرار دهد و محدودیت‌هایی را بر روی آن اعمال کند. Twitter Blue یک اشتراک پولی برای دسترسی به ویژگی‌های اضافی در توییتر است که در حال حاضر فقط در بعضی مناطق برای کاربران گوشی موبایل آیفون در دسترس است. 

مراحل ویرایش پست در توییتر

مراحل ویرایش پست در توییتر

پس از این که وارد حساب کاربری خود در Twitter Blue شدید و متن توییت خود را وارد کردید، در حالت پیش نمایش و قبل از انتشار پست می‌توانید با استفاده از قابلیت Undo که توسط یک نوار پیشرفت ظاهر می‌شود و مدت زمان باقیمانده برای ویرایش توییت را نشان می‌دهد، پست خود را در این زمان معین ویرایش کنید. توییتر درباره این ویژگی تصریح کرده که قابلیت Undo یا لغو توییت یک ویژگی ویرایش پست توییتر نیست، بلکه این امکان را به کاربران می‌دهد تا به عقب بازگردند و توییتی را ویرایش کنند که هنوز در این پلتفرم انتشار نیافته است. هنگامی که زمان ‌ Undo منقضی شود، توییت برای عموم کاربران قابل مشاهده است. بنابراین توییت‌هایی که قبلا انتشار یافته‌اند، قابل ویرایش نیستند.

کلام آخر

به‌طور کلی توییتر دکمه‌ای برای ویرایش توییت‌ها ارائه نکرده‌است. پس از دیده شدن توییت توسط دیگر کاربران، هیچ گزینه‌ای برای ویرایش متن وجود ندارد. Twitter Blue نیز قابلیت ویرایش توییت را ارائه نکرده و فقط کاربران می‌تواند با استفاده از قابلیت Undo یا لغو قبل از دیده شدن توییت توسط سایر کابران، از ارسال توییت جلوگیری کنند و پیش نمایش آن را در مدت زمان مشخصی اصلاح نمایند.

منبع: itstillworks