روزانه فیلم و کلیپ‌های مختلفی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود که ممکن است ما یکی از بازنشرکننده‌های آن‌ها باشیم. برای دانلود ویدیو در اینستاگرام چه راهکارهایی وجود دارد؟ اغلب این فیلم‌ها در پست IGTV یا استوری‌ها هستند. با اینکه اینستاگرام رسانه‌ای پرطرفدار با قابلیت‌های گسترده است، اما مسیر مشخصی برای دانلود محتواهای تولید شده در خود برنامه قرار نداده است و باید از اپلیکیشن و سایت‌های آنلاین دانلود ویدیو از اینستاگرام، کمک بگیریم. مسیر دانلود ویدیو از IGTV و یا استوری‌ها با هم تفاوتی ندارند با یک کپی لینک ساده فیلم وارد گالری شما خواهند شد. این سایت‌ها و برنامه‌ها چطور به ذخیره شدن این ویدیوها کمک می‌کنند؟ با برنامه ‌های دانلود ویدیو از اینستاگرام و سایت‌های آنلاین، که یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام است، فیلم و محتواهای اینستاگرامی را وارد گالری حافظه گوشی همراه خود کنید. 

مراحل دانلود ویدیو از اینستاگرام

مراحل دانلود ویدیو از اینستاگرام

قبل از معرفی سایت‌ها و برنامه های دانلود ویدیو از اینستاگرام باید با مراحل این دانلودها آشنا شوید. تمامی پست‌های اینستاگرام، چه عکس و چه فیلم، لینک URL دارند. برای دسترسی به این لینک‌ها باید وارد گزینه سه نقطه بالا یا کنار پست‌ها شوید و Copy Link را بزنید و لینک کپی می‌شود. حالا لینک مورد نظر را در سایت‌ها یا برنامه های دانلود ویدیو از اینستاگرام جای‌گذاری کنید. در برخی سایت‌ها، فیلم‌ها را می‌توانید با کیفیت‌های مختلف دانلود کنید. 

سرویس دانلود ویدیو از اینستاگرام با PokoInsta بدون ثبت نام در وب سایت

سرویس دانلود ویدیو از اینستاگرام با PokoInsta بدون ثبت نام در وب سایت

PokoInsta به شما کمک می‌کند با بالاترین کیفیت به فیلم‌ها دسترسی پیدا کنید. دانلود ویدیو از اینستاگرام با (وب‌ سایت) pokoinsta به صورت رایگان و بدون مزاحمت‌های تبلیغاتی انجام می‌شود. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، علاوه بر دانلود ویدیو از IGTV و عکس و استوری، در قسمت Download Profile Picture می‌توانید عکس پروفایل را هم دانلود کنید. این وب‌سایت دانلود ویدیو از اینستاگرام، بدون دریافت نام کاربری و رمز عبور صفحه و ثبت نام در سایت تمامی مراحل دانلود فیلم و عکس را انجام می‌دهد و نیازی نیست اطلاعات شخصی در اختیارشان قرار دهید. 

دانلود فیلم و عکس از طریق سایت givefastlink

اگر تلفن همراه شما، فضای مناسبی برای نصب برنامه های دانلود ویدیو از اینستاگرام را ندارد، وب سایت givefastlink به صورت آنلاین فیلم را در کسری از ثانیه وارد گالری شما می‌کند. وب سایت GiveFastLink Online Instagram Downloader از تمامی پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند و به‌راحتی در اندروید یا iOS، ویندوز، مک، لینوکس یا مرورگرهای تلویزیون جواب می‌دهد. لینک URL را کپی کرده و در قسمت Paste a Social URL، جایگذاری کنید و گزینه دانلود را بزنید. این وب سایت هم نیازی به ثبت نام یا قرار دادن اطلاعات شخصی صفحه اینستاگرام یعنی نام کاربری و رمز عبور ندارد. تمامی دانلودها رایگان هستند و نیازی به پرداخت هزینه‌ای نیست و در تمامی کشورها دانلود ویدیو از اینستاگرام در این وب سایت جواب می‌دهد. 

دانلود ویدیو از IGTV با وب سایت toolzu

دانلود ویدیو از IGTV با وب سایت toolzu

سایت‌های دانلود ویدیو از اینستاگرام یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای دسترسی به فیلم و محتواها هستند. برخی برنامه‌ های دانلود ویدیو از اینستاگرام قبل از ورود به برنامه و انجام مراحل دانلود فیلم، اطلاعات نام کاربری و رمز عبور شما را درخواست می‌کنند. اما وب سایت toolzu بدون این درخواست و کاملاً رایگان تمامی این خدمات را انجام می‌دهد. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، علاوه بر دانلود استوری، عکس و ویدیو، می‌توانید فیلم‌های IGTV را هم دانلود کنید. بدون ثبت نام و پرداخت هزینه فیلم‌ها وارد گالری شما می‌شوند. Toolzu از تمامی دستگاه‌ها پشتیبانی می‌کند. این فیلم و عکس‌های ذخیره شده را کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟ بعد از دانلود، این فیلم‌ها در پوشه دانلود تلفن همراه شما ذخیره می‌شوند. 

دانلود ویدیو از اینستاگرام با برنامه Video downloader for Social Media در گوشی‌های اندروید

با نصب برنامه Video downloader for Social Media  فیلم‌های اینستاگرامی را به آسانی دانلود کنید. این برنامه که یک اپلیکیشن راحت برای دسترسی به ویدیوهای IGTV، استوری و عکس است، این امکان را به کاربران داده است که با یک کلیک ساده بر روی گزینه کپی لینک، فیلم‌های مورد علاقه‌شان را در گالری ذخیره کنند. Video downloader for Social Media هم قابلیت دانلود ویدیو از اینستاگرام و هم فیسبوک را دارد. فیلم‌های ذخیره شده را هم برای دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی دیگر و هم در صفحه اینستاگرام خود می‌توانید بازنشر کنید. این اپلیکیشن دانلود ویدیو از اینستاگرام در فروشگاه گوگل پلی امتیاز 4.9 از 5 را از کاربران گرفته است.

دانلود ویدیو اینستاگرام در سیستم عامل ios با برنامه Repost for Instagram

بدون تبلیغات مزاحم، ویدیو های IGTV، استوری و عکس را از طریق این برنامه دانلود کنید. فیلم‌ها بعد از دانلود در گالری ذخیره می‌شوند و آماده ارسال به شبکه‌های اجتماعی دیگر هستند. روش دانلود ویدیو از اینستاگرام در این اپلیکیشن در سیستم عامل ios هم مثل تمام مراحل قبلی است، با کلیک بر روی گزینه کپی لینک، فیلم دانلود می‌شود. Repost for Instagram امتیاز 4.8 از 5 را از کاربران گرفته است. 

دانلود ویدیو از اینستاگرام طریق کش گوشی در گوشی‌های اندروید

یکی دیگر از راه‌های دسترسی به فیلم‌های اینستاگرام، رفتن به قسمت فایل‌های ذخیره شده در کارت حافظه گوشی‌های اندروید است. البته این نکته را در نظر داشته باشید، برای دسترسی به این فیلم‌ها نباید کش یا حافظه پنهان را پاک کرده باشید. بعد از دانلود فیلم‌های ذخیره شده، اگر گوشی فرمت ویدیوها را نمی‌خواند، باید به MKV تغییر دهید. مراحل دسترسی به فیلم‌های دانلود شده به صورت زیر می‌باشد: storage >android >data> com.instagram.android >cache> video

ضبط از روی صفحه گوشی

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دسترسی به محتواهای اینستاگرامی، ضبط فیلم از روی گوشی است. گوشی‌های جدید به غیر از اسکرین‌شات، اسکرین رکوردر را هم به امکاناتش اضافه کرده است. بعد از ضبط فیلم، می‌توانید مراحل کراپ یا تدوین فیلم را در برنامه InShot انجام دهید. از برنامه‌های ضبط از روی صفحه گوشی می‌توان به اپلیکیشن XRecorder اشاره کرد. این برنامه به شما کمک می‌کند تا ویدیو مورد نظر را چه در اینستاگرام، و چه در شبکه اجتماعی دیگر، ضبط و در گالری ذخیره کنید.

سخن پایانی

نکته‌ای که در مورد دانلود ویدیو از IGTV وجود دارد این است که حتماً حق کپی رایت فیلم‌ها را رعایت کنیم. بعد از دانلود فیلم یا انتشار عکس‌ها، نام صاحب اثر را در متن منشن یا در پست تگ کنیم. اگر فیلم‌ها واتر مارک یا آدرس صفحه اینستاگرام دارند، آن‌ها را از فیلم حذف یا محو نکنیم، زیرا صاحب اثر برای محتوای تولید شده، زمان و وقت گذاشته است.