امروزه بسیاری از افراد از پیام‌رسان واتساپ استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن، یکی از پردانلودترین و پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌های جهان است. واتساپ چه در گوگل پلی و چه در اپل استور، یکی از بهترین پیام‌رسان‌ها شمرده می‌شود و معمولا اکثر کسانی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، واتساپ نیز بر روی دستگاه آن‌ها نصب می‌باشد. از آنجایی که این اپلیکیشن، یک برنامه جهانی است و افراد مختلفی در دنیا از آن استفاده می‌کنند؛ بنابراین قابلیت پشتیبانی زبان‌های مختلف نیز برای آن قرار داده شده است و افراد می‌توانند زبان مورد نظر خود را از بین زبان‌های ارائه شده انتخاب کنند و واتساپ را با آن زبان به کار گیرند. کاری که به راحتی و از طریق تنظیمات واتساپ، قابل انجام است. بسیاری از کاربران ایرانی نیز ترجیح می‌دهند تا این اپلیکیشن را به زبان فارسی استفاده کنند و به همین دلیل، بین ایرانیان نیز امری رایج است. اگر شما هم به دنبال تغییر زبان واتساپ هستید و می‌خواهید آن را از حالت پیشفرض که به زبان انگلیسی است خارج کنید، با ما همراه باشید.

چگونه زبان واتساپ را عوض کنیم؟

چگونه زبان واتساپ را عوض کنیم؟

همانطور که گفته شد، اپلیکیشن واتساپ یک پیام‌رسان بین المللی است و به همین دلیل، زبان‌های مختلفی را نیز پشتیبانی می‌کند و بسیاری از افراد، ترجیح می‌دهند این برنامه را به زبان‌های دیگر استفاده کنند. به تبع سوالی که پیش می‌آید، این است که چگونه زبان واتساپ را عوض کنیم؟ در پاسخ باید گفت که تغییر دادن زبان واتساپ در اندروید و IOS متفاوت بوده (البته این تفاوت، تفاوتی جزئی است) و در هر کدام از این سیستم‌عامل‌ها، باید به شیوه‌ای متفاوت این کار را انجام دهید. از همین رو، تصمیم گرفتیم تا در ادامه به بررسی ترفندهای واتس آپ در هر کدام از این سیستم‌عامل‌ها بپردازیم.

تغییر زبان واتساپ در اندروید

تغییر زبان واتساپ در اندروید

یکی از پرطرفدارترین سیستم‌عامل‌های دنیا، سیستم‌عامل اندروید می‌باشد. در میان ایرانیان نیز، اندروید از سیستم عامل ios کاربران بسیار بیشتری دارد و سالانه نیز کاربران بیشتری به این جمع اضافه می‌شوند. اگر شما نیز یک کاربر اندروید هستید و قصد تغییر زبان واتساپ در اندروید را دارید، می‌توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • در ابتدای باز کردن اپلیکیشن واتساپ، بر روی سه نقطه‌ی بالا سمت راست کلیک کنید.
  • پس از به نمایش درآمدن گزینه‌ها، بر روی گزینه‌ی Settings کلیک کنید.

تغییر زبان واتساپ در اندروید

  • اگر گزینه‌ی App Language موجود بود روی آن کلیک کنید و اگر نبود، روی Chats کلیک کرده و سپس بر روی App Language کلیک کنید.
  • حالا می‌توانید از بین زبان‌های نمایش داده شده، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده کردید، تغییر دادن زبان واتساپ در اندروید به راحتی قابل انجام است و می‌توانید این کار را در عرض چند ثانیه، انجام دهید. اما اگر از سیستم عامل ios استفاده می‌کردید چطور؟ در گوشی‌های آیفون تغییر زبان واتساپ به چه صورت انجام می‌گیرد؟ اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید، با ما همراه باشید.

تغییر زبان واتساپ در ایفون

تغییر زبان واتساپ در ایفون

گوشی‌های آیفون یکی از محصولات پرفروش در جهان می‌باشند و کاربران زیادی از آیفون استفاده می‌کنند. بر خلاف بسیاری از گوشی‌های دیگر که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند، محصولات آیفون از سیستم‌عامل مخصوص خود که ای‌او‌اس نام دارد استفاده می‌کنند. تفاوت سیستم‌عامل، سبب شده تا اپلیکیشن‌های مختلف نیز در اندروید و IOS کمی با یکدیگر متفاوت باشند. از همین رو، تصمیم گرفتیم تا در این بخش تغییر دادن زبان واتساپ در ایفون را بررسی کنیم. برای این کار، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.

  1. به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود وارد شوید.
  2. به سمت پایین صفحه حرکت کرده تا به برنامه‌ی واتساپ برسید.
  3. به قسمت Language بروید.
  4. زبان مورد نظر خود را از بین گزینه‌ها انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده کردید، تغییر زبان واتساپ در ایفون نیز به راحتی انجام می‌شود و تنها تفاوت این است که به جای این که از طریق خود برنامه به صورت مستقیم اقدام کنید، باید از طریق تنظیمات گوشی این کار را انجام دهید.

تغییر زبان واتساپ از طریق تغییر زبان گوشی

تغییر زبان واتساپ از طریق تغییر زبان گوشی

تا اینجا به بررسی نحوه‌ی تغییر دادن زبان واتساپ از طریق تنظیمات این اپلیکیشن پرداختیم. دانستید که به راحتی می‌توانید از طریق تنظیمات این اپلیکیشن زبان آن را تغییر داده و از بین زبان‌هایی که برای این برنامه ارائه شده است، یکی را انتخاب کنید؛ اما این راه، تنها راه تغییر زبان واتساپ نیست. در برخی گوشی‌ها، هنگامی که واتساپ را نصب می‌کنید، زبان برنامه به صورت پیشفرض، همان زبان گوشی شما می‌باشد. به این معنی که اگر زبان گوشی شما فارسی باشد، زبان واتساپ نیز فارسی و اگر انگلیسی باشد، زبان واتساپ نیز انگلیسی است. بنابراین شما می‌توانید از طریق تغییر دادن زبان گوشی موبایلتان نیز، زبان واتساپ را تغییر دهید. برای تغییر دادن زبان گوشی، معمولا در اکثر سیستم‌عامل‌ها باید به بخش Settings رفته و سپس به دنبال قسمت Language بگردید. اگر نتوانستید این بخش را از بین گزینه‌های موجود پیدا کنید، می‌توانید Language را سرچ کرده تا به راحتی به آن دست پیدا کنید.

فارسی کردن زبان واتساپ

فارسی کردن زبان واتساپ

فارسی کردن زبان واتساپ نیز به همان شیوه‌های قبلی صورت می‌گیرد. در آموزش‌هایی که داده شد، شما یاد گرفتید تا زبان واتساپ خود را به هر زبانی که دلخواهتان است تغییر دهید. برای فارسی کردن زبان واتساپ نیز تنها نیاز است تا مراحلی که گفته شد را انجام دهید و سپس از بین زبان‌های موجود، زبان فارسی (Persian) را انتخاب کنید. همچنین لازم به ذکر است که مانند باقی زبان‌های دیگر نیز می‌توانید با تغییر زبان گوشی خود و فارسی کردن آن، واتساپ را نیز از همان ابتدا به صورت فارسی داشته باشید و از این اپلیکیشن محبوب استفاده کنید.

یکی از نکاتی که باید هنگام فارسی کردن زبان واتساپ در نظر داشته باشید، این است که از آنجایی که چینش زبان فارسی از راست به چپ می‌باشد (برخلاف زبان انگلیسی که از چپ به راست است)، هنگام تغییر زبان واتساپ و فارسی کردن آن، تمام اجزای آن نیز از راست به چپ چیده می‌شوند و به نوعی واتساپ شما، قرینه می‌شود.

کلام آخر

همانطور که می‌دانید، واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا است و بسیار از افراد سراسر جهان، از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از افراد علاقه دارند تا این پیام‌رسان پرکاربرد را به زبان دلخواه خود استفاده کنند، در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به بررسی راه‌های مختلف تغییر زبان واتساپ چه در اندروید و چه در ایفون بپردازیم. امیدواریم مطالبی که گفته شد، مفید واقع شده باشند.

منبع: faq.whatsapp