قبل از اینکه به سراغ بهترین بازی های تفنگی یا Shooter برویم، شاید بهتر باشد کمی از پیشرفت بازی‌های موبایلی و در کل دیجیتال بگوییم. بازی‌های دیجیتال امروز تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین سرگرمی‌ها برای همه افراد با هر سنی تبدیل شده‌اند. با پیشرفت تکنولوژی، قصه‌گویی این بازی‌ها هم ابعاد کامل‌تر و پیچیده‌تری پیدا کرده و در اشکال متنوع مخاطبان را به طیف‌های مختلف بازی سوق داده است. این بازی‌ها در دو شکل بازی های رایگان گوشی و بازی‌هایی که باید بهایی در قبالشان پرداخت کرد، ارائه می‌شوند. در این بین بازی های تفنگی گوشی، یکی از ژانرهای پرطرفداری است که اغلب گیمرها به بازی در آن مشغول هستند. با کمی تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدیم که این ژانر دربرگیرنده بازی‌های مشهور است که در سایت‌های گیمینگ بسیار خبرساز هستند. این بازی‌ها مرتباً دانلود می‌شوند و افراد بسیاری در جهان مستمراً پیگیر خبرهای عالم دنیای بازی‌های تفنگی یا شوتر هستند. در این مطلب همه‌چی آنلاین به سراغ معرفی برخی از معروف‌ترین بازی های تفنگی 2022 رفته‌ایم. اما قبل از اینکه به سراغ بهترین بازی های تفنگی 2022 میلادی برویم، بیایید کمی از کلیت بازی‌های شوتر بیشتر بدانیم.

بازی‌ های تفنگی یا شوتر چیستند؟

بازی‌های ویدئویی تفنگی یا Shooter زیرمجموعه‌ای از بازی‌های ویدئویی اکشن هستند که تمرکزشان تماماً بر روی شکست دشمنان با استفاده از سلاح‌هایی است که به بازیکن داده می‌شود. معمولاً این سلاح‌ها سلاح گرم یا برخی دیگر از سلاح‌های دوربرد هستند. این سلاح‌ها می‌توانند در ترکیب با ابزارهای دیگر مانند نارنجک برای حمله غیرمستقیم، زره برای دفاع اضافی یا لوازم جانبی مانند دوربین‌های تلسکوپی برای اصلاح رفتار سلاح‌ها، استفاده شوند. منبع رایجی که در بسیاری از بهترین بازی های تفنگی یا تیراندازی یافت می‌شود عبارتند از مهمات، زره یا منابع سلامتی و ارتقاءهایی که سلاح‌های شخصیت بازیکن را تقویت می‌کنند.

بهترین بازی‌ های تفنگی پارامترهایی همچون آگاهی فضایی، واکنش‌ها و سرعت عمل بازیکن را در محیط‌های تک‌نفره مجزا یا چندنفره شبکه‌ای آزمایش می‌کنند. در بازی‌هایی همچون بهترین بازی های بتل رویال، فرد در شهری پر از شر و دژخیم فرو می‌آید و مستمرانه سعی در از بین بردن تمام نیروهای شر دارد. این یک نبرد تن به تن با دشمنان کثیری است که سعی در کشتن او و انگیزه‌های قوی او دارند. 

این بازی‌ها در بخش داستانگویی به دو بخش تقسیم می‌شوند: 

 1. روایت از دید اول شخص
 2. روایت از دید سوم شخص 

روایت اول شخصی در بهترین بازی های تفنگی

تیراندازی اول شخص (FPS) زیرمجموعه‌ای از بهترین بازی های تفنگی است که بر روی تفنگ و سایر نبردهای مبتنی بر سلاح، در منظر اول شخص متمرکز شده است. بازیکن این محیط اکشن را از دید قهرمان داستان تجربه می‌کند و شخصیت بازیکن مسلح را در برابر دشمنان کنترل می‌کند. به شکلی که این داستان در یک فضای سه بعدی بسط پیدا می‌کند. این ژانر ویژگی‌های مشترکی با اکثر بهترین بازی های تفنگی دارد و به نوبه خود در ژانر بازی‌های اکشن قرار می‌گیرد. همچنین از زمان آغاز این ژانر، گرافیک‌های سه بعدی و شبه سه بعدی پیشرفته، توسعه سخت‌افزار و کارت‌های گرافیکی را به چالش کشیده‌اند. ژانر تیراندازی اول شخص به Wolfenstein 3D (1992) برمی‌گردد. این بازی به دلیل ایجاد کهن الگوی اصلی این ژانر که عناوین بعدی در بازی‌های دیگر بر‌اساس آن ساخته شدند، یکی از مهم‌ترین‌ها است. 

روایت از دید سوم شخص در بهترین بازی های تفنگی 

بهترین بازی های تفنگی سوم شخص (TPS) هم زیرمجموعه‌ای از بازی‌های تیراندازی سه بعدی است که گیم پلی آن عمدتاً شامل تیراندازی است. این کتگوری از بازی‌ها، ارتباط نزدیکی با بهترین بازی های تفنگی اول شخص دارد، اما شخصیت بازیکن در حین بازی روی صفحه قابل مشاهده است. در ژانر سوم شخص، بازیکن در جایگاه سوم شخص محدود یا غیر محدودی است که ناظر بر بازیکن اصلی یعنی خودش و فضای اکشن بازی است. در واقع در این نوع بازی‌ها، بازیکن به عنوان کانون اصلی دید دوربین پرنده قابل پیگیری است. در بازی‌های سوم شخص، تیراندازی‌های سوم شخص از نظر غوطه ‌وری شبیه به تیراندازی‌های اول شخص هستند، اما به سادگی دوربین را از قرار گرفتن در چشمان شخصیت به نقطه‌ای کمی بالاتر و یا پشت سر آنها در بیشتر موارد جابجا می‌کنند.

معرفی بازی های تفنگی 2022

بهترین بازی‌ های تفنگی حرفه‌ای و رقابتی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک روند صنعتی پایدار برای بازی‌های موبایلی هستند. هم توسعه بازی و هم سخت‌افزار گوشی‌های هوشمند، در حال رسیدن به نقطه‌ای هستند که تلفن‌ها می‌توانند تجربه‌های عالی بازی را در دو بخش اول شخص و دوم شخص، ارائه دهند. این برای بسیاری از افرادی که عاشق استریم کردن هستند و یا سعی می‌کنند با پول نقد در یک تورنمنت بازی کنند، یک خبر خوش است! درست مانند سایر بازی‌های آنلاین برای کنسول یا کامپیوترهای شخصی، بازی‌های موبایل به تیم‌هایی که می‌توانند با هم بازی کنند، پاداش می‌دهد. همچنین در سوی دیگر، می‌توانید وارد بازی شوید و صرفاً با تلفن خود کمی سرگرم شوید و اگر به دنبال چیزی با خشونت کمتر هستید، بازی‌های اندرویدی مورد علاقه ما در سال 2021 را بررسی کنید!

بازی AFTERPULSE : به میلیون‌ ها سرباز در بهترین اکشن تیراندازی بپیوندید!

بازی AFTERPULSE : به میلیون‌ ها سرباز در بهترین اکشن تیراندازی بپیوندید!

یک پالس الکترومغناطیسی همه چیز را تغییر داده است. توازن قوا ناپایدار شده است! رهبران جهان در حال استقرار گروه‌های نخبه هستند. زمان انتخاب فرا رسیده است: برای بازگرداندن صلح یا برافروختن بزرگترین جنگ تاریخ! Afterpulse یکی از بهترین بازی های تفنگی در سال 2021 بوده که مبتنی بر زاویه دید سوم شخص است. این بازی رقابتی در واقع یک رقیب شایسته برای Call of Duty، مشهورترین بازی موبایلی، محسوب می‌شود. بازی Afterpulse یک TPS چند نفره رقابتی است که توسط اپل با جایزه Editor's Choice شناخته شده و به عنوان یکی از بهترین بازی های تفنگی طراحی شده برای پلتفرم‌های موبایل مورد تحسین قرار گرفته است. موتور نسل جدید Afterpulse 3D به بازیکنان این امکان را می دهد تا از یک تجربه واقعی کنسول با استفاده از دستگاه هوشمند تلفن خود لذت ببرند.

 • این بازی دارای گرافیک ارتقا یافته و جلوه‌های منحصر به فرد است.
 • داستان عالی به همراه ماموریت‌های چالشی
 • قابل نصب بر روی همه پلتفرم‌های موبایلی
 • انیمیشن رئالیستی و زیبا 
 • گیم پلی بسیار روان و بدون نقص 
 • امکان تغییر قهرمان در طول بازی
 • امکان به دست آوردن 35 سلاح ممتاز با ویژگی‌های خارق‌العاده 
 • قابلیت بازی با 8 بازیکن با مهارت‌های متفاوت 
 • امکان خرید پوسته‌های مختلف 

دانلود بازی afterpuls از گوگل پلی

بازی BULLET HELL MONDAY FINALE : دوشنبه جهنمی!

بازی BULLET HELL MONDAY FINALE : دوشنبه جهنمی!

اگر گیمر باشید، در بین بهترین بازی های تفنگی، Bullet Hell را یادتان هست! جانشین شایسته آن Bullet Hell Monday را چه؟ اما اکنون نوبت به فینال است: BULLET HELL MONDAY FINALE! اين بازي ژاپنی یک بازی کلاسیک و رترو در سبک بازی های آرکید با الگوبرداری نوستالژیک از دهه 80 و 90 میلادی ساخته شده است. شما در حقیقت با این بازی با یک کشتی جنگی به دنیای کلاسیک قدیمی بازی‌های کنسول نسل اول برمی‌گردید. در این بازی شما سوار بر یک سفینه جنگی پیشرفته در دنیایی رترو به جنگ با دشمنان با سلاح‌های قدرتمندتان خواهید پرداخت. دشمنان لحظه‌ای از شلیک‌های مهلک خود دست برنداشته و فضایی پر زد و خورد و اکشن به وجود خواهند آورد. الحق که نام دوشنبه جهنمی برازنده این بازی در بین بهترین بازی های تفنگی است! شما بايد از گلوله‌هاي شليک شده به سمت خود دوري کنید و دشمنان را از بين ببرید. چرا که شما با قدم گذاشتن در این دنیای آرکید، فضای آن را به یک جهنم پر از آتش و گلوله تبدیل کرده‌اید! بنابراین با سلاح‌های مختلف و قدرتمند خود به جت‌ها و سفینه‌های دشمنان شلیک کنید و از میان آتش و گلوله آنها جاخالی دهید! 

 • قابل نصب بر روی تمام سیستم عامل‌های اندروید و آیفون 
 • انتقالات و حرکات ساده انگشت در رابط کاربری 
 • وجود حالت ساده اختیاری که فوت و فن بازی را به شما بدون جریمه آموزش می‌دهد.
 • گرافیک زیبا و خاص
 • گیم پلی روان با جلوه‌های بصری منحصربه‌ فرد
 • موسیقی ممتاز متن بازی 
 • وجود چهار مرحله درجه سختی بازی
 • تنوع بالای سلاح‌های جنگی و متقابلاً دشمنان 

دانلود بازی bullet hell monday finale از گوگل پلیدانلود بازی bullet hell monday finale از اپ استور

بازی CALL OF DUTY : با موبایل کالاف بزن!

بازی CALL OF DUTY : با موبایل کالاف بزن!

Call of Duty یکی از پرفروش‌ترین موارد اعطای حق امتیاز یا فرنچایزهای بازی در تمام دوران است. Call of Duty: Mobile یکی دیگر از بازی‌های رایگان و از بهترین بازی های تفنگی است که توسط سیستم Battle Pass تقویت شده است. این بازی شما را تشویق می‌کند ارز درون‌ برنامه‌ ای بخرید تا در یک نبرد ممتاز برای پاداش‌های بیشتر یا حتی پول نقدِ بیشتر، روی پوسته‌های آرایشی شخصیت و سلاح‌های خود خرج کنید. خبر خوب این است که برای لذت بردن از بازی نیازی به توجه به خریدهای درون برنامه‌ ای ندارید، اما به‌ هرحال امکان این خریدها برای کسانی که به آن اهمیت می‌دهند، وجود دارد. نسخه موبایلی CoD راه‌های مختلفی برای شروع بازی چند نفره با دوستان یا غریبه‌ها ارائه می‌دهد. هر نوع مسابقه چند نفره 5 به 5 است و بسته به حالتی که انتخاب می‌کنید پارامترها کمی متفاوت هستند:

 • Team Deathmatch یک مسابقه رتبه‌بندی شده کاملاً استاندارد با امتیازات است و هر تیم برای رسیدن به 50 کشته مسابقه می‌دهند.
 • Frontline مشابه Team Deathmatch است، با این تفاوت که نقطه مبارزه هر تیم، در دو طرف نقشه ثابت است. اولین تیمی که به حداکثر امتیاز برسد برنده است.
 • Search and Destroy یک حالت تاکتیکی است که در چندین دور بازی مجدد انجام نمی‌شود. یک تیم وظیفه دارد یک هدف را از بین ببرد در حالی که تیم دیگر در نقش دفاع بازی می‌کند.

همه این حالت‌ها برای این بازی به عنوان یکی از شاخص‌ترین‌ها در بین بهترین بازی های تفنگی، در مسابقات بدون رتبه در دسترس هستند. در حالی که فقط Team Deathmatch برای شروع مسابقات رتبه‌ بندی شده در دسترس است. همچنین حالت‌های Domination و Search و Destroy رتبه ‌بندی شده تنها با بالا رفتن از نردبان رتبه‌بندی باز خواهند شد.

 • یک حالت بتل رویال 100 نفره نیز وجود دارد که می‌توانید به صورت اول شخص یا سوم شخص در حالت‌های انفرادی، دو نفره یا تیمی 4 نفره بازی کنید. حالت Battle Royale همچنین یک سیستم کلاسی را معرفی می‌کند که به بازیکن شما توانایی ویژه‌ای برای کمک به تیم‌تان در میدان جنگ می‌دهد. 
 • در نهایت، حالت Warfare وجود دارد. یک مسابقه 20 در 20 در نقشه بتل رویال با ریسپاون‌هایی (مردن و دوباره زنده شدن!) که مستقیماً به سمت بالا حرکت می‌کنند و منجر به جنگی همه‌جانبه می‌شوند، زیرا هر دو تیم برای رسیدن به 150 کشتار اول مسابقه می‌دهند.

دانلود بازی کال اف دیوتی از گوگل پلیدانلود بازی کال اف دیوتی از اپ استور

بازی Rainbow six: Siege : یک تیم جسور با رویای پیروزی!

اگر به دنبال بازی‌های تک نفره هستید، این بازی هیجان خاصی برای شما به ارمغان نخواهد آورد. بازی Rainbow Six Siege یک بازی تماماً آنلاین برای افراد بالای هفده سال است. این بازی یکی از بهترین بازی های تفنگی است. 

بازی Rainbow six: Siege : یک تیم جسور با رویای پیروزی!

در بازی Rainbow Six Siege بر هنر تخریب و ابزارآلات تسلط پیدا کنید. در هر لحظه با نبردهای شدید نزدیک و مرگبار، تصمیم‌گیری تاکتیکی، بازی تیمی و اقدامات انفجاری روبرو شوید. دوران جدیدی از آتش‌بازی‌های شدید و استراتژی تخصصی را تجربه کنید که از میراث غنی بازی‌های قبلی Tom Clancy's Rainbow Six به وجود آمده است. این بازی اعتیادآور در بین بهترین بازی های تفنگی، مجموعه‌ای غنی از کاراکتر‌های مهاجم و مدافع در اختیار شما قرار می‌دهد. این بازی به تازه واردها کمک می‌کند تا مهارت‌های گوناگون را در زمانی کوتاه بیاموزند. شما در این بازی با هدف‌گیری موشکافانه، گوش دادن به صداهای جزئی اطراف و تصمیمات لحظه‌ای در موقعیت‌های استرس‌زا تجربه‌های فوق‌العاده در بازی‌های آینده دریافت خواهید کرد. همچنین با استفاده از سطح بی‌نظیری از تخریب و ابزار، در سبک کاملاً جدیدی از حمله شرکت کنید. در دفاع، با تیم خود هماهنگ شوید تا محیط‌های خود را به سنگر تبدیل کنید. 

 • ایجاد پلتفرمی برای سطح بالایی از سرعت عمل 
 • ایجاد بستری مناسب برای کار تیمی و اخذ پاداش تیمی در آخر کار
 • خلاقیت بالا در طراحی بازی
 • تاکتیک و برنامه‌ریزی برخلاف بسیاری از بازی‌های دیگر که بر مبنای «بکش و فرار کن!» طراحی شده‌اند.
 • آموزش ارتباط کلامی مناسب و سازنده با دیگر هم‌ تیمی‌ها
 • فضایی کاملاً واقعی با سلاح‌هایی حقیقی
 • مهارت محور بودن بازی

دانلود بازی rainbow six : siege از گوگل پلی

دانلود بازی rainbow six : siege از اپ استور

معایب بازی تفنگی گوشی Rainbow Six Siege

 • خشونت فوق‌العاده بالای بازی که منجر به هیجان کلامی و خشونت کلامی در پی کوچک‌ترین حرکت اشتباه هم ‌تیمی‌ها می شود!
 • با اینکه شرکت یوبیسافت چند ماه پیش طی یک به‎روزرسانی بسیاری از محتویات بزرگسالانه داخل بازی را حذف کرد اما هنوز اگر کمتر از 17 سال دارید، این بازی آنچنان مناسب شما نیست!
 • بازی پر از خریدهای درون برنامه‌ای و هزینه‌بر است. 
 • دشواری یادگیری مهارت‌هایی که مستلزم دقت فوق‌العاده بالا در بستر تیمی بازی هستند. 

بازی Valorant :‌ شجاعتت را به رخ بکش!

بازی Valorant :‌ شجاعتت را به رخ بکش!

Valorant یکی از بازی های تفنگی 2022 است. روایت تاکتیکی این بازی یک تیرانداز قهرمان FPS است و مانند بسیاری از بازی‌های سطح سه‌گانه A این روزها، با هر قهرمانی که بازی می‌کنید، شخصیت‌ها و توانایی‌های متفاوتی را به نمایش می‌گذارد. همچنین سبک بصری با انتخاب هر قهرمان تغییر می‌کند. به عبارت دیگر، آنها شخصیت‌های واقعی هستند. این بازی شوتر تاکتیکی نیازمند دقت افزون است به شکلی که کوچک‌ترین اشتباه یا یک گلوله غلط می‌تواند سرنوشت بازی را تغییر دهد! در این بازی که از بهترین بازی های تفنگی سال 2022 است، شبیه به دیگر بازی‌های شوتر اول شخص، دو گروه پنج نفره از بازیکنان در دو سمت یکی از نقشه‌های بازی مقابل هم قرار می‌گیرند. طبق قوانین بازی، اولین تیمی که بتواند سیزده راند امتیاز بگیرد، برنده قطعی بازی خواهد بود. در واقع دو تیم در قالب تیم مهاجم و مدافع هستند. همچنین پس از طی شدن 12 راند (نصف 24 راند بازی) جای دو تیم با همدیگر عوض خواهد شد.

 • بر خلاف کالاف یک بازی تاکتیکی است. 
 • این بازی نیازمند استفاده از هدست است. زیرا صدای پای دشمنان مهم‌ترین راه برای شناسایی آنها است. 
 • ایجاد پلتفرمی تیمی و تلاش گروهی برای ارتقا و پیروزی
 • امکان باز کردن نقشه و علامت‌گذاری اهداف برای هم گروهی‌ها حتی در صورت مرگ کاراکتر
 • امکان انتقال سلاح و تجهیزات به راند بعدی در صورت زنده ماندن در راند قبلی
 • برقراری ارتباط با هم‌تیمی‌ها با میکروفون و ایجاد بستری برای ارتباط کلامی و کار تیمی 
 • امکان بستر تمرینی برای هدف‌گیری و تغییر تنظیمات مربوط به تیراندازی در Settings بازی

دانلود بازی valorant از گوگل پلیدانلود بازی Valorant از اپ استور

Ailment یکی از بهترین بازی های تفنگی

Ailment یکی از بهترین بازی های تفنگی

این بازی یکی از بهترین بازی های تفنگی در سال 2022 برای سیستم عامل‌های اندرویدی و iOS است. بازی Ailment ترکیبی از بازی تفنگی و RPG یا همان نقش‌آفرینی است. بازیکنان در طول این بازی آزاد هستند در فضای پیرامون خود گشت و گذار کرده و موارد مختلفی مانند اسلحه‌ها و تجهیزات مختلف را کشف کرده تا در نهایت با دشمنان مبارزه کنند. 

 • سبک مهیج مبارزه 
 • چالش در توانایی شخصی
 • کنترل ساده و تسط راحت در پیشبرد بازی

دانلود بازی ailment از گوگل پلیدانلود بازی ailment از اپ استور

AirAttack 2 از بازی های تفنگی گوشی در سال 2022

AirAttack 2 از بازی های تفنگی گوشی در سال 2022

بازی AirAttack 2 (وبسایت گوگل پلی) از بهترین بازی های تفنگی گوشی است که گیم پلی اعتیادآوری دارد! این بازی در سبک شوتر هواپیمایی در بستر آسمان شما را به چالش مبارزه با دشمنان فرا می‌خواند. شما در این بازی کنترل هواپیماهای مختلف را برعهده خواهید گرفت و در پایگاه‌های نظامی و خطرناک شروران درگیر خواهید شد. مهارت، در این بازی حرف اول را خواهد زد و لازمه ارتقا در سطح و تجهیزات است. این بازی یک بازی روان و ساده در بستری هیجان‌انگیز است که مطمئناً از آن لذت خواهید برد. 

 • طراحی ساده در عین حال زیبا و کامل
 • پشتیبانی از اندروید TV
 • پشتیبانی از گیم پدهای اکسترنال، میکروفون و صفحه کلیدهای جداگانه 
 • بازی رایگان که البته خرید درون برنامه‌ای برای ارتقا و دسترسی به امکانات مختلف دارد.

دانلود بازی air attack 2 از گوگل پلی

دانلود بازی air attack 2 از اپ استور