روز به روز شاهد ایده­های جالب و جدید در حوزه لوازم جانبی گوشی موبایل هستیم. احتمالاً اگر شما هم از افراد علاقه­مند به خرید لوازم جانبی تلفن‌های هوشمند باشید، نام پاپ سوکت گوشی را شنیده‌اید. نمی‌توان گفت که مدت زیادی از تولید اولین پاپ سوکت گذشته­، اما در همین مدت زمان اندک به طرفداران این وسیله جانبی بیشمار اضافه شده ­است. در این مطلب قرار است درباره پاپ سوکت گوشی هر آنچه لازم است بگوییم. درباره این موضوع که چگونه پاپ سوکت را به گوشی وصل کنیم و یا از آن جدا کنیم هم برای شما خواهیم گفت. پس با ما تا انتها همراه باشید. 

پاپ سوکت گوشی چیست؟ 

پاپ سوکت گوشی چیست؟

پاپ سوکت گوشی یک جسم دایره‌ای است که به سطح صاف گوشی شما و یا قاب آن وصل می­شود. این جسم دایره‌ای با چسب خود به سطح صاف گوشی وصل می­شود و با باز و بسته شدن خود همانند یک آکاردئون امکان در دست گرفتن راحت‌تر و با رعایت ایمنی گوشی را فراهم می­کند. این وسیله به شما کمک می‌کند تا گوشی را در همه حال مخصوصاً در هنگام فیلمبرداری و عکاسی محکم در دست بگیرید. امروزه برخی از قاب‌های گوشی به همراه پاپ سوکت ارائه می‌شوند. پاپ سوکت با اتصال به قاب گوشی امکان استفاده راحت تر از آن را به شما می دهد.

مزایای استفاده از پاپ سوکت گوشی

همان‌طور که می‌دانیم استفاده از هر وسیله‌ای غالباً به دلیل مزایای آن صورت می­گیرد. پاپ سوکت گوشی هم به دلیل مزایایی که دارد امروزه در بین کاربران بسیار محبوب شده­ است. 

گرفتن و در دست داشتن  بهتر 

اگر گوشی هوشمند شما دارای اندازه و ابعاد بزرگ و البته وزن بالا باشد، پاپ سوکت بسیار کارآمد است. شما می­توانید حتی هنگام دویدن و هر عمل دیگری به کمک این وسیله جانبی گوشی خود را بدون سقوط تحت کنترل داشته باشید. هیچ فرقی ندارد که در حال انجام چه کاری هستید. در حین کار می­توانید با دو انگشت خود بیلبیلک را نگه داشته و مانع از سقوط گوشی تلفن همراهتان شوید. 

بی نقص سلفی بگیرید!

علاوه‌بر بحث نگهداری گوشی، می­توانید به کمک این وسیله یک سلفی بی‌نقص نیز بگیرید. اما علت این امر چیست؟ از آنجایی که پاپ سوکت گوشی تسلط شما را در هنگام عکس گرفتن بیشتر می­کند، سبب می­شود دسترسی شما به دکمه شاتر نیز بسیار راحت‌تر شود. به علاوه اینکه موقع زاویه دادن به تصویربرداری کار راحتی را پیش رو خواهید داشت. 

استفاده از پاپ سوکت گوشی به عنوان پایه نگهدارنده

اگر موقع تماشای فیلم و یا بازی کردن نیاز دارید گوشی خود را نگهدارید، استفاده از پاپ سوکت گوشی ایده بسیار مناسبی است. به خصوص اگر بخواهید از دو پاپ سوکت استفاده کنید. معمولاً در هنگام بازی کردن با گوشی شما به تسلط کافی نیاز دارید، به علاوه امکان دارد گوشی گیمینگتان که مجهز به باتری پرحجم و در نتیجه وزن زیاد است، از دستتان سر بخورد. پاپ سوکت در این هنگام به کمک شما می‌شتابد. 

پاپ سوکت گوشی، پایه ای نگهدارنده و امن برای هر مکان 

آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که تلفن خود را به سطحی عمودی وصل کنید و ویدیویی برای تیک تاک یا هر پلتفرمی اجتماعی دیگری ضبط کنید؟ اگر چنین است، پاپ سوکت گوشی درست برای شما ساخته شده ­است! شما می‌توانید پاپ سوکت را در اتومبیل نیز نصب کنید. به خصوص اگر بخواهید از گوشی خود برای ناوبری و خواندن نقشه استفاده کنید. 

امکان مدیریت هدفون های سیمی

شاید این روزها بسیاری از افراد به دنبال استفاده از هدفون‌های بلوتوثی باشند. اما استفاده از هدفون‌های سیمی هم هنوز خارج از مد نیست. در بسیاری از موارد ممکن است سیم این هدفون‌ها دچار گره‌خوردگی شود. فرقی نمی­کند که از گوشی سامسونگ یا هر گوشی دیگری استفاده می­کنید. به منظور استفاده بدون مشکل و عدم گره‌خوردن سیم هدفون می­توانید دو پاپ سوکت را روی گوشی نصب کنید. سپس  سیم هدفون را دور پاپ سوکت گوشی بپیچانید. این کار به شما کمک می‌کند تا از هدفون سیمی بدون گره‌خوردگی استفاده کنید. 

چگونه پاپ سوکت را به گوشی وصل کنیم؟

به عنوان دارنده گوشی شیائومی و یا آیفون یا هر تلفن هوشمند دیگری باید بدانید که اتصال پاپ سوکت گوشی اصلاً کار سختی نیست. کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:

  1. در اولین گام برچسب را از محل چسبیدن پاپ سوکت جدا کنید. یادتان باشد که این کار را تنها زمانی که می­خواهید پاپ سوکت را به گوشی متصل کنید، انجام دهید. به علاوه اینکه برچسب را به آرامی جدا کنید تا محل چسبیدن دچار خراش نشود. می­توانید به آرامی از یک گوشه شروع کنید. 
  2. سپس پاپ سوکت گوشی را از محل چسبنده به دستگاه مورد نظر متصل کنید. 
  3. در انتها نیاز است که پاپ سوکت را در همان حالت بین 10 تا 15 ثانیه نگه دارید. با این کار پاپ سوکت گوشی بیش از پیش در جایگاهش تثبیت می­شود. 

ملاحظه کردید که اتصال پاپ سوکت به گوشی تا چه اندازه راحت و ساده است. اما سوال اینجاست که چطور می­توان این وسیله جانبی را جدا کرد؟

چگونه پاپ سوکت را از گوشی جدا کنیم؟ 

امکان دارد که بخواهید پاپ سوکت گوشی ایفون یا اندروید خود را به یک قاب یا گارد دیگر متصل کنید. حتی شاید از آن خسته شده‌اید و می‌خواهید یک پاپ سوکت گوشی با طرحی دیگر را به گوشی خود متصل کنید. به منظور اینکه پاپ سوکت را از گوشی جدا کنید نیاز است تا مراحل ساده زیر توسط شما انجام شود:

  1. ابتدا با نیروی دست خود پاپ سوکت گوشی را به سمت پایین فشار دهید. توجه کنید نباید هنگامی که محصول باز است تلاش کنید که آن را به سمت بیرون بکشید. چرا که این محصولات به طور پیش فرض دارای قابلیت جدا شدن هستند. 
  2. همان‌طور که گفتیم پاپ سوکت گوشی قسمتی آکاردئون مانند دارد. از همین قسمت تلاش کنید به آرامی رو به بیرون نیرو وارد کنید و همزمان اندکی نیز آن را بچرخانید. 
  3. حال فقط کافی است تا با حرکت قسمت بالایی و نیز قسمت آکاردئونی به چپ و راست قسمتی از پاپ سوکت گوشی را که به قاب یا خود بدنه گوشی متصل است، جدا کنید. 

چطور می­‌توان پاپ سوکت گوشی را تمیز و مجدداً استفاده کرد؟

چطور می­‌توان پاپ سوکت گوشی را تمیز و مجدداً استفاده کرد؟

به شما توصیه می‌کنیم که هرازگاهی پاپ سوکت گوشی خود را تمیز کنید. این کار قطعاً به عمر آن اضافه می‌کند. بنابراین به منظور استفاده طولانی مدت از پاپ سوکت گوشی مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ظرفی محتوی آب سرد را روی میز گذاشته و پاپ سوکت را در آن به مدت 3 ثانیه و نه بیشتر قرار دهید. 
  2. سپس به آرامی آن را خارج کنید و روی یک حوله به مدت 10 دقیقه قرار دهید. دقت کنید نباید قسمت چسبنده پاپ سوکت گوشی با حوله تماس داشته باشد. برای همین طوری پاپ سوکت را روی حوله قرار دهید که قسمت چسبنده رو به بیرون باشد. 
  3. حال می­توانید دوباره پاپ سوکت را به گوشی خود متصل کنید. 

سخن آخر

معمولاً پاپ سوکت گوشی برای اتصال به سطوح چرم و یا سطوح سیلیکونی گزینه مناسبی نیست. با این حال برای گوشی‌های هوشمند یا تبلت گزینه بسیار مناسبی است. همچنین با خرید یک پایه مخصوص هواکش ماشین می­توان پاپ سوکت گوشی را در ماشین نیز مورد استفاده قرار داد. این مشخصه برای رانندگان اسنپ و... بسیار ارزشمند است.

منبع: makeuseof