پی پال یک سیستم پرداخت آنلاین بوده که جهت پرداخت آنلاین مطمئن برای بعضی خریدها و همچنین نقل و انتقال پول مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که حساب بانکی، کارت اعتباری یا کارت نقدی خود را به حساب پی پال خود پیوند می دهید، می توانید از پی پال برای خرید آنلاین از یک سری فروشگاه های آنلاین استفاده کنید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن اکثر فرایندها به خصوص فرایندهای انتقال و جابه‌جایی پول، در این مقاله به یکی از مهم‌ترین سیستم‌های پرداخت آنلاین یعنی پی پال پرداخته شده است. 

در ادامه ی این مقاله بررسی دقیق آن و همچنین نحوه‌ی ایجاد حساب کاربری در این سیستم مطرح شده است. به افرادی که علاقه مند به خرید از فروشگاه‌های آنلاین به ویژه فروشگاه‌های مجازی خارج از کشور هستند، توصیه می‌شود این مقاله را تا انتها دنبال کنند چرا که به بسیاری از پرسش‌های احتمالی کاربران پاسخ داده شده است.

پی پال (PayPal) چیست؟

تا اینجا با پی پال بصورت کلی آشنا شدیم و می‌دانیم که یک سیستم پرداخت آنلاین پرکاربرد بوده که برای انتقال وجه و همچنین خریدهای آنلاین کاربرد دارد. اما در این قسمت قصد داریم به صورت جزئی‌تر به بررسی این سیستم پرداخته و بدانیم که پی پال (PayPal) چیست؟ PayPal یکی از شرکت‌های اصلی پرداخت تحت وب بود و در سال 2002 توسط eBay خریداری شد. در سال 2015، PayPal از eBay جدا شد و امروزه به عنوان یک شرکت جداگانه و با سهام عمومی باقی مانده است. راه اندازی پی پال رایگان است (البته در حال حاضر به دلیل تحریم ها، دیگر رایگان نیست) و به راحتی به یک حساب بانکی، کارت نقدی یا کارت اعتباری پیوند داده می شود تا پول برای دیگران ارسال شود. 

پی پال به کاربران خود اجازه می دهد تا به راحتی برای دوستان، خانواده، همکاران تجاری و... پول ارسال کنند. برای شروع ارسال و انتقال پول از طریق پی پال، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. راه اندازی یک حساب کاربری به آدرس ایمیل و برخی اطلاعات اولیه نیاز دارد. وقتی یک حساب پی پال داشته باشید، می توانید از هر شخص دیگری که دارای حساب پی پال است، پول دریافت دریافت کرده یا به حساب او پول واریز کنید.

چگونه حساب پی پال بسازیم؟

پس از شناخت و بررسی سیستم پرداخت آنلاین پی پال نوبت به این بخش از مطلب می‌رسد تا بدانیم چگونه حساب پی پال بسازیم؟ در این قسمت از مقاله به صورت جزئی و گام به گام به بررسی مراحل ایجاد حساب کاربری در پی پال پرداخته شده است، تا انتها همراه باشید.

برای ایجاد حساب کاربری در پی پال مراحل زیر را به ترتیب طی نمایید:

1) به www.paypal.com بروید و روی Sign Up کلیک کنید.

2) ثبت نام برای یک حساب شخصی را انتخاب کنید.

3) کشور، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.

4) سایر مشخصات شخصی خود را وارد کنید.

5) کارت اعتباری خود را به PayPal پیوند دهید (اختیاری).

6) حساب بانکی خود را به PayPal پیوند دهید (اختیاری).

7) آدرس ایمیل خود را با پی پال تأیید کنید.

درخواست ثبت نام در PayPal

در مرورگر وب خود به www.paypal.com بروید و روی Sign Up در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید

برای یک حساب شخصی پی پال ثبت نام کنید

برای یک حساب شخصی پی پال ثبت نام کنید

فرض می‌کنیم که شما از PayPal به‌عنوان راهی برای پرداخت هزینه‌های خرید (هم به‌صورت آنلاین و هم غیرحضوری) و ارسال پول به افراد دیگر استفاده می‌کنید، برخلاف پذیرش پرداخت‌ها از افرادی که به آنها کالا می‌فروشید. در این صورت، روی Sign Up for a Personal Account کلیک کنید.

 • آدرس ایمیل، رمز عبور (و تکرار رمز عبور) و کشور خود را وارد کنید.
 • در مرحله بعد، باید جزئیات اولیه حساب خود را پر کنید
 • روی هر یک از کادرهای برجسته شده در اینجا کلیک کنید و به ترتیب انتخاب یا تایپ کنید:
 • کشوری که در آن زندگی می کنید
 • آدرس ایمیل شما
 • رمز عبوری که با آن از حساب خود محافظت کنید
 • یک کپی از رمز عبوری که به تازگی وارد کرده اید
 • وقتی همه چیز آماده شد، روی Continue کلیک کنید.
 • سایر اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید
 • در مرحله بعد، باید مشخصات شخصی را که PayPal برای اتصال حساب شما به کارت اعتباری، کارت نقدی یا بانک خود نیاز دارد، وارد کنید.

روی هر یک از کادرهای برجسته شده در اینجا کلیک کنید و به ترتیب انتخاب یا تایپ کنید:

 • نام کوچک
 • نام میانی (اختیاری)
 • نام خانوادگی
 • تاریخ تولد  (قالب روز/ماه/سال عددی)
 • رشته شغلی
 • شماره بیمه اجتماعی (اختیاری)
 • آدرس خیابان
 • آدرس واحد (اختیاری)
 • کد پستی منطقه
 • شهری که در آن زندگی می کنید
 • ایالت، استان یا قلمروی که در آن زندگی می کنید
 • شماره تلفن خود را (برای انتخاب شماره تلفن همراه یا خانه روی منوی کنار آن کلیک کنید)

اگر نمی‌خواهید ایمیل‌های اضافی از سوی PayPal که به شما در مورد به‌روزرسانی‌ها و تبلیغات در سرویس‌های PayPal بگوید، برای برداشتن علامت آن، روی کادر انتخاب اینجا کلیک کنید.

هنگامی که همه چیز به درستی پر شد، روی Agree و Create Account کلیک کنید.

کارت اعتباری خود را به عنوان گزینه PayPal اضافه کنید

کارت اعتباری خود را به عنوان گزینه PayPal اضافه کنید

مرحله بعدی این است که کارت اعتباری یا کارت نقدی خود را به حساب PayPal خود پیوند دهید. این به شما این امکان را می دهد که از فروشگاه ها به صورت آنلاین و در دنیای واقعی با PayPal خرید کنید و خرید به طور خودکار از کارت اعتباری شما شارژ شود.

روی هر یک از کادرهای برجسته شده در اینجا کلیک کنید و تایپ کنید:

 • شماره کارت اعتباری شما
 • تاریخ انقضای کارت اعتباری شما (ماه/سال عددی [دو رقم آخر سال])
 • کد امنیتی کارت اعتباری شما

پی پال فرض می کند که آدرس صورتحساب کارت اعتباری شما همان آدرس شخصی است که در مرحله قبل ارائه کرده اید. اگر اینطور نیست، روی ویرایش کلیک کنید و آدرس خیابان، آدرس واحد (اختیاری)، کد پستی، شهر، و ایالت/استان/منطقه را ارائه دهید.

وقتی همه اطلاعات خود را پر کردید، روی Link Card کلیک کنید.

اگر کارت اعتباری ندارید یا نمی‌خواهید آن را به عنوان گزینه پرداخت برای PayPal اضافه کنید، روی ترجیح می‌دهم ابتدا حساب بانکی خود را پیوند دهم کلیک کنید.

حساب بانکی خود را به عنوان گزینه PayPal اضافه کنید

حساب بانکی خود را به عنوان گزینه PayPal اضافه کنید

هنگامی که کارت اعتباری خود را به PayPal پیوند دادید، می توانید حساب(های) بانکی خود را نیز به حساب PayPal خود پیوند دهید. یا اگر نمی‌خواهید حساب(های) بانکی خود را به PayPal مرتبط کنید (حداقل نه در حال حاضر)، روی I'll Link My Bank Account Later کلیک کنید (برای تأیید روی دکمه‌ای که بعد از این ظاهر می‌شود کلیک کنید).

آدرس ایمیل خود را تأیید کنید

یک کار دیگر وجود دارد که باید برای تکمیل تنظیمات حساب خود انجام دهید و آن تأیید آدرس ایمیل شماست. بدون انجام این کار نمی توانید از حساب پی پال خود استفاده کنید! به سرویس گیرنده ایمیل خود بروید و وارد شوید. ایمیل سرویس PayPal با عنوان "Welcome to PayPal" را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا باز شود. از آنجا، فقط روی دکمه آبی Yes, This is My Email Address در ایمیل کلیک کنید.

آدرس ایمیل خود را تأیید کنید

برای تکمیل تایید آدرس ایمیل خود برای حساب پی پال خود، باید رمز عبور حساب خود را وارد کنید. روی کادر با عنوان "Password" کلیک کنید و رمز عبوری را که برای محافظت از حساب PayPal خود انتخاب کرده اید تایپ کنید. سپس روی تایید آدرس ایمیل من کلیک کنید. حالا دیگر انجام مراحل به اتمام رسید! حساب PayPal شما آماده است، و شما آماده‌ی استفاده از آن هستید!

کلام پایانی

از آنجایی که امروزه تقریبا تمام کارها به ویژه کارهای بانکی و انتقال وجه یا خریدها، از طریق اینترنت صورت می‌گیرد، بسیاری از کاربران برای کارهای بانکی خود از حساب‌های بانکی آنلاین استفاده می‌کنند. یکی از بهترین برنامه های پرداخت آنلاین که از طریق آن می‌توان کارهایی از قبیل واریز یا دریافت پول و همچنین خرید را انجام داد حساب پی پال است. به همین دلیل در این مقاله به بررسی دقیق و جزئی این سیستم پرداخت آنلاین پرداخته شده است. 

کاربران با ایجاد حساب کاربری در پی پال می‌توانند به راحتی کارهای مهم بانکی خود را در بستر این سیستم آنلاین انجام دهند. در این مقاله همچنین به نحوه ی ایجاد حساب کاربری در پی پال به صورت گام به گام و جزئی پرداخته شده است. امیدواریم که این مطلب برای کاربرانی که علاقه مند به انجام کارهای بانکی و داشتن یک والت به صورت آنلاین هستند مفید بوده باشد.

منبع: rockethq